Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do moderacji:

jakim prawem usunięty został post Romana z materiałem TVP, a posty Wojtka i Jacka, od których znowu się zaczęło, pozostały?

Czyżbyśmy dryfowali w określoną stronę?

Proszę raz jeszcze moderację o reakcje na powyższe posty. Mam nadzieję, że wybiórcze wykasowanie było zwykłym niedopatrzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku .... stajesz sie dziwnie roszczeniowy i pretensjonaly w tym temacie. Po pierwsze jest to temat  Pawla i w duzej mierze od niego i moderatorow zalezy w jakiej formie jest i bedzie on prowadzony. Po drugie tak jak juz zostalo napomniane, wszelkie rozmowy polityczne i poniekad religijne w tym temacie sa scisle z nim zwiazane, nawet bardzo scisle. Po trzecie ... jakim prawem przywracasz na forum zawartosc, ktora usunalem / edytowalem by nie zapedzac sie w polityczne zagrywki ? Bylo to niegrzeczne by gorzej juz tego nie nazywac i w dalszym celu nie wiem czemu mialo sluzyc poslugiwanie sie moim wpisem, ktory sam usunalem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegor napisał:

 

молодцы???

 

Pawle,

otworz film, wejdz na YT i tam masz filny z ziemi

 

 

 

 

 

 

49 minut temu, idfx napisał:

Bartku .... stajesz sie dziwnie roszczeniowy i pretensjonaly w tym temacie. Po pierwsze jest to temat  Pawla i w duzej mierze od niego i moderatorow zalezy w jakiej formie jest i bedzie on prowadzony. Po drugie tak jak juz zostalo napomniane, wszelkie rozmowy polityczne i poniekad religijne w tym temacie sa scisle z nim zwiazane, nawet bardzo scisle. Po trzecie ... jakim prawem przywracasz na forum zawartosc, ktora usunalem / edytowalem by nie zapedzac sie w polityczne zagrywki ? Bylo to niegrzeczne by gorzej juz tego nie nazywac i w dalszym celu nie wiem czemu mialo sluzyc poslugiwanie sie moim wpisem, ktory sam usunalem. 

uklon2.gifuklon2.gifuklon2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper (idfx),

Cytat

Po pierwsze jest to temat  Pawla i w duzej mierze od niego i moderatorow zalezy w jakiej formie jest i bedzie on prowadzony.

Mam takie samo prawo wypowiadać się jak inni. Mam nadzieję, że do tego momentu się zgadzamy.

Jeśli ktoś mi tego prawa zaczyna wybiórczo odmawiać, zaczynam być "dziwnie roszczeniowy" :).

Cytat

Po drugie tak jak juz zostalo napomniane, wszelkie rozmowy polityczne i poniekad religijne w tym temacie sa scisle z nim zwiazane, nawet bardzo scisle.

Przeczytaj posty, o których pisałem i wskaż mi ścisły związek ich wycieczek politycznych w nich zawartych z koronawirusem.

A skoro ten ścisły związek jest taki nierozerwalny i cenny dla wątku, to dlaczego usunięto post Romana, który jest zapisem faktów (nawet nie komentarzem) dotyczących działań przedstawicieli władz w kontekście koronawirusa?

Cytat

Po trzecie ... jakim prawem przywracasz na forum zawartosc, ktora usunalem / edytowalem

Chyba się rozpędziłeś. Zwykłym prawem.

Część treści Twojego posta to był materiał publicznie dostępny w sieci Internet, nie Twojego autorstwa i to zacytowałem. Nic ponadto.

Cytat

...Bylo to niegrzeczne by gorzej juz tego nie nazywac

Dałbyś spokój...

Cytat

i w dalszym celu nie wiem czemu mialo sluzyc poslugiwanie sie moim wpisem, ktory sam usunalem.

Intencję przywrócenia tej treści wyraźnie napisałem, może nie zdążyłeś przeczytać, bo mod usunął. Mój post był reakcją (odpowiedzią) na kolejne wrzutki polityczne niektórych osób.

58 minut temu, idfx napisał:

Bartku .... stajesz sie dziwnie roszczeniowy i pretensjonaly w tym temacie.

To rozczarowujące, ale przeżyję :)

Pozdrów żonkę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

Mam takie samo prawo wypowiadać się jak inni. Mam nadzieję, że do tego momentu się zgadzamy.

Jeśli ktoś mi tego prawa zaczyna wybiórczo odmawiać, zaczynam być "dziwnie roszczeniowy" :)."

 

Chyba mnie cos ominelo ... czy ktos usunal Twoje wpisy, zabronil Ci sie wypowiadac ? Jesli czegos nie wiem to przepraszam, nie sledze tematu 24h na dobe.

 

"

Chyba się rozpędziłeś. Zwykłym prawem.

Część treści Twojego posta to był materiał publicznie dostępny w sieci Internet, nie Twojego autorstwa i to zacytowałem. Nic ponadto."

 

Prawo oczywiscie masz, etyka to druga rzecz, ktorej jak widze nie dostrzegles.

 

Najprosciej napisze - ktos robi gafe na forum - to bylem ja. Zdaje sobie z tego sprawe i poprawia swoje bledy. Ty je potem wywlekasz cholera wie po co .... reszte niech sobie inni dopisza. Mogles skopiowac wstawke i udostepnic to w Swoim poscie bez zaznaczania, ze przywracasz to co ja wstawilem i usunalem.

 

Rowniez pozdrow rodzinke ... nie pisze do Ciebie prywatnie a odnosze sie do tego co nastapilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, idfx napisał:

Prawo oczywiscie masz, etyka to druga rzecz, ktorej jak widze nie dostrzegles. (...) Mogles skopiowac wstawke i udostepnic to w Swoim poscie bez zaznaczania, ze przywracasz to co ja wstawilem i usunalem.

A widzisz, już rozumiem chyba w czym rzecz. Ja wstawiłem taką samą wstawkę jak Ty i to nawet nie z Twojego posta, a z znalazłem to w sieci. Zadałem sobie trud, by to znaleźć, bo tamten tekst był mocny i mi się podobał. Rozumiem, że zrezygnowałeś z jego publikacji, a ja faktycznie wspomniałem, że przywracam to, co usunąłeś - po prostu uważałem, że to ważne i chciałem by było w tym wątku dla równowagi do poprzednich postów. Przykro mi, że poczułeś się niekomfortowo, zapewniam, że tu nie było intencji "wywlekania Twojego błędu".

Tyle.

 

44 minuty temu, d9Jacek napisał:

no cóz, jest to tak samo zręczne  jak

Nie masz chłopie pojęcia, o czym piszesz, ale jak widać pisać musisz :)

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy sobie nieco poprawić samopoczucie...  https://noizz.pl/wywiady/polka-z-nowego-jorku-mydlo-kosztuje-juz-120-zlotych-a-w-parkach-wciaz-sa-tlumy/hz54xq6?fbclid=IwAR2Mxrc8fpnLS_Otd0X4Ex8rzgQAB615dBa6a5grs1K-U2SZtMy73J-W2Hs

 

spacer.png:-D:-D

 

A propos' Antonowa....
Właśnie dostałem z Urzędu Celnego w Porcie Lotniczym W-wa pismo o wpłatę cła za zamówioną (w marcu :!: ) w Chinach za pośrednictwem Aliexpress przystawkę do frezarki.
Obrazek

 

Pomimo moich obaw, że ze względu na pandemię w samych Chinach i Europie, oraz perturbacje w ruchu lotniczym przesyłka opóźni się o nie wiadomo jaki czas, została zrealizowana nadzwyczaj sprawnie spacer.png

W związku z tym mam pytanie o celowość w ogóle wysyłania ekstrakosztownego Antonowa, bo pewnie Chińczycy takie zamówienie zrealizowaliby w ramach zakupu równie sprawnie "pod same drzwi" spacer.png

Mamy chyba(rząd) za dużo kasy... Obrazekspacer.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RomanJ4 napisał:

W związku z tym mam pytanie o celowość w ogóle wysyłania ekstrakosztownego Antonowa, bo pewnie Chińczycy takie zamówienie zrealizowaliby w ramach zakupu równie sprawnie "pod same drzwi" spacer.png

Mamy chyba(rząd) za dużo kasy... Obrazekspacer.png

 

 

... ale płatność blikiem, czy paypal`em wtedy by była ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mamy chyba(rząd) za dużo kasy... Obrazekspacer.png

 

Romku, a na jakiej podstawie to stwierdzenie? Masz jakieś autentyczne dane ile kosztowało przetransportowanie blisko 1200 m3 towarów jednym transportem, a jaki byłby koszt transportu 

dwoma  Rusłanami czy  dwoma  Galaxy, albo pięcioma Herculesami czy 13-stoma Casami?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, RomanJ4 napisał:

Niewiele mniej (57 ton), a różnica w kosztach jaka?

Skoro było zdjęcie Antonova z Misiem to fragmenty cytatów z filmu a propos:

„…wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. Dziesięć godzin, słownie. (…) Zapłacimy, zapłacimy! 

Powiedz mi, po co jest ten miś?

Otóż to! Nikt nie wie, po co

Gdzie zatem zarobek?

Dostajemy za tego misia, jako konsultanci, 20% ogólnej sumy kosztów – i już. Więc im on jest droższy, ten miś, tym… no?"

 

Szacunkowy koszt wynajęcia Antonova z Chin do Polski to koło 12mln zł, na lotnisku stoją uziemione z powodu epidemii Dreamlinery Lotu, ale co tam niech będzie na bogato :D 

 

246887861_ANMorawiecki.jpg.0cabe422cc4fd80f043444777d13ac7e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mecenas napisał:

 

Romku, a na jakiej podstawie to stwierdzenie? Masz jakieś autentyczne dane ile kosztowało przetransportowanie blisko 1200 m3 towarów jednym transportem, a jaki byłby koszt transportu 

dwoma  Rusłanami czy  dwoma  Galaxy, albo pięcioma Herculesami czy 13-stoma Casami?

 

Pomogę zrozumieć kalkulację...Antonow-225 służy do wożenia ładunków specjalnych ze względu na gabaryty (niedemontowalne) i cieżar. Za to się Antonovovi płaci. Przykładem jest transport samolotów MiG-21 z Europy do państw  afrykańskich, lokomotyw z Niemiec do Sydney i wiele innych przykładów, gdzie zrealizowano transport "ponadgabarytów". Natomiast transport tym samolotem  wyrobów "pieluchopodobnych" nigdy i w żadnych okolicznościach nie będzie tańszy od dobrze zorganizowanych lotów typu cargo z zastosowaniem samolotów mniejszych. Można to wyliczyć biorąc dane np. z Wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie z czystej matematyki przewiezienie dużego ładunku za  jednym razem wychodzi taniej czas czarteru samolotu (ok 30 000 USD / h) to nie wszystkie koszty do tego doliczyć trzeba koszt lądowania na lotnisku opłat postojowych ceny załadunku towaru i koszt startu .Przy transporcie ładunku 6-cioma Boeingami te koszty dotyczą każdej maszyny  co delikatnie mówiąc podnosi cenę usługi.

 

PS przypuszczam gdyby  AN 225 należał do DHL to wszyscy pieli by z zachwytu , (cenę wynajmu Antonowa znam z programu Discowery tam był program o Nim)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.