Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie sejm powinien świecić pustkami...  spacer.png

 

Cytat

Jeżeli ( niby) poważny dziennik podaje taką widomośc to ( chyba ) prawda .... a to  pif-paf

A ile z nich się potem niestety potwierdziło? (choćby ta o poczcie... https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus-w-Polsce-tarcza-antykryzysowa.-Poczta-Polska-bedzie-otwierac-listy

 

Cytat

Z kolei w prawie pocztowym, oprócz opisanej wcześniej zmiany, ma pojawić się przepis, umożliwiający doręczenie listów poleconych do skrzynki bez składania w tej sprawie wniosku na poczcie
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Koronawirus/Koronawirus-w-Polsce-tarcza-antykryzysowa.-Poczta-Polska-bedzie-otwierac-listy

 

Kto mi powie jaki będzie sens nadawać polecone w ogóle, skoro może nie zostać SKUTECZNIE dostarczony, o czym świadczył podpis na potwierdzeniu odbioru?  spacer.png

Już jedną taką sytuację nam zafundowano kiedy to sądy nie musiały dostawać zwrotek uznając wysłanie za doręczenie spacer.png , a przesyłki faktycznie dostarczane były do jakichś kiosków Ruchu bo Gowin (tak ten Gowin, ówcześnie minister sprawiedliwości) chciał zaoszczędzić na kosztach poczty oddając ją firmie krzak. Sam byłem w takiej sytuacji, że  musiałem się mocno tłumaczyć wkurzonemu sędziemu, że nic nie wiedziałem o rozprawach bo powiadomienia (dwa) do mnie po prostu nie dotarły.. Na szczęście nie skończyło się to dla mojej sprawy jakimiś negatywnymi skutkami, ale dla ilu innych spraw było inaczej? (np przepadł termin odwołania, itp..)

Jak widać urzędowa kretynizacja ma się coraz lepiej...

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby był pozytywny jakiś wydźwięk przed świętami. Na studiach nauczyli mnie czegoś - wg czego właściwie nie powinienem tych studiów skończyć bo wg tego co mnie nauczyli jestem debilem.

Uczyli że najbardziej podatni na manipulację są ludzie wykształceni, często wybitni fachowcy w swoich dziedzinach. Czyli podpada pod tą definicję ludzi na wysokim poziomie intelektualnym sporo modelarzy ( ja nie za bardzo bo głównie latam, a nie robię modeli od podstaw ).

Jaka jest tego przyczyna - sam na to wtedy nie wpadłem. Będąc fachowcami w swoich dziedzinach, którymi się zajmujecie nie przychodzi Wam na myśl że jak czytacie jakiegoś faka to może to być bulszit.

Dlatego jestem debilem a Ci co zbierają te faki i uznają je za prawdę często sami by takiego faka nie napisali i dlatego im ufają. Pomijając oczywiście tych co rozpowszechniają pierdoły po coś. Taka kwadratura koła.

Dlatego na to wychodzi że jestem z tych upośledzonych bardziej intelektualnie bo słabo wierzę we wszystko co czytam i  usłyszę, co począć. Edytowałem parę razy bo nie potrafię od razu napisać prawidłowo, pewnie przez to upośledzenie.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to MY mieszamy politykę do epidemii? spacer.png

 

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1949092,1,pora-powiedziec-wprost-rzad-oszukuje-spoleczenstwo-ws-koronawirusa.read

Męczę się od rana zalogowany do ZUS nad formularzem RDZ, i nijak nie mogę dołączyć załącznika online, bo.... go po prostu na stronie ZUS nie ma... !

Trzeba ściągnąć, wypełnić, dołączać skan z papieru, ale to też z problemami... A przecież ZUS doskonale wie ile skladek za pracowników co miesiąc płacę ("innowacyjna gospodarka"... sic!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle większość tematów na forum, które niebezpiecznie się wydłużają, zaczyna odbiegać od meritum.

Pomijając wiele teorii spiskowych, mniej lub bardziej bezsensownych, doświadczenia chińskie wskazują, że dopóki nie mamy leku/szczepionki jedynym jak do tej pory skutecznym sposobem minimalizowania ryzyka jest z jednej strony bardzo staranna higiena, czyli przede wszystkim mycie rąk i ich odkażanie, a z drugiej samoizolacja/kwarantanna.

Statystyka zgonów w PL wyraźnie pokazuje, że zmarły osoby starsze, z chorobami współistniejącymi. Przypadek młodej dziewczyny, zakażonej koronawirusem, po porodzie też się w to wpisuje. Bo w tym wypadku czynnikiem dodatkowym pogarszającym rokowanie, pomimo młodego wieku było cięcie cesarskie. Nie ma czegoś takiego jak poród cięciem cesarskim, to jest zabieg operacyjny na miednicy mniejszej mający na celu wydobycie dziecka, a jako taki nie jest niczym naturalnym i obciążony jest pewnym ryzykiem, dodatkowo coraz więcej doniesień wskazuje, że zakażenie po nawet banalnych operacjach może pogarszać rokowanie. Jedyny przypadek zgonu młodego człowieka, gdzie nie udało mi się znaleźć żadnych wiarygodnych informacji a`propos rzeczywistego stanu zdrowia miał miejsce przed kilku dniami.

Mimo więc, że dla młodych i zdrowych statystyka wciąż jest przyjazna, to nie znaczy, że taki młody zdrowy nie może stanowić zagrożenia dla starszych, czy z grup ryzyka, nawet jak sam nie rozwinął objawów, albo te objawy są poronne i lekceważone.

Wydaje się zasadne aby jednak zacząć nosić maski. I znowu tytułem wyjaśnienia, maski nie zapobiegają zakażeniu, nie ma takiej metody, może z wyjątkiem totalnej izolacji w szczelnym namiocie, by dało się to ryzyko znieść zupełnie.

Ale suma działań, czyli staranna higiena (mycie, odkażanie rąk), rękawiczki (tylko też nie używane w ten sposób jak miałem okazję obserwować stojąc w kolejce w sklepie, że gość w masce, rękawiczkach, a jakże, łaził po sklepie, zrobił zakupy, a potem sięgnął po telefon?!?!?, zrobiłeś zakupy, wychodzisz ze sklepu, wywalasz rękawiczki, odkażasz ręce i dopiero wtedy dotykasz telefonu, nie mówiąc o powtarzalnej dezynfekcji telefonu :) ) i maski właśnie, a przede wszystkim bardzo odpowiedzialne podejście, czyli izolacja.

Pogoda coraz ładniejsza, trudno wysiedzieć w domu, ale zachowujmy się odpowiedzialnie, bo chodzi o dobrostan nasz, naszych bliskich, ale też często bezimiennych współobywateli.

Jak widać jest jakaś sprawiedliwość, bo główny piewca brytyjskiego kursu na zderzenie, czyli Boris Johnson jest zakażony i trafił do szpitala z powodu nasilających się objawów, ale nie bądźmy złośliwi, jednak w końcu się opamiętał i Brytole też zaczęli wprowadzać w życie doświadczenia chińskie, czyli zalecają izolację, więc niech jednak zdrowy będzie ;)

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo budujące jest, że jak już to nieraz udowadniali, prywatnie Polacy potrafią być tak ofiarni w razie potrzeby. BRAWO !!

Ale jednocześnie ciśnie się na usta inne pytanie : A gdzie jest Państwo razem ze swoimi kosztownymi służbami, administracją, agendami...?

Patrząc na to co robi dziś, to może równie dobrze obylibyśmy się bez nich...?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, RomanJ4 napisał:

A gdzie jest Państwo razem ze swoimi kosztownymi służbami,

Państwo to ja i ty. To my wybraliśmy prezydenta i posłów. Więc w czym problem?

"Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju" (Janek 60 lat temu:)
 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.