Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maxiiii napisał:

2 zł filament z prądem plus 1 szt foli do laminarki 18gr.

W zaokrągleniu (na pewno w górę) ok 2,20zł.

 

Jaki jest czas wydruku? 

 

Ciekawe ile osób mamy na forum  gotowych do produkcji takich przyłbic. Pisał do mnie @wojcio69 z pomysłem zrzutki na produkcję maseczek, ale jeżeli było by kilku chętnych może lepiej uruchomić produkcję takich przyłbic. 

 

W Lublinie nie miałbym problemu z dojściem do kilku szpitali i ogarnięcia czy gdzie i ile takich przyłbic było by potrzebnych - znam kilku lekarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest czas. Przy wydruku prusy to ok 2.5 godz. od sztuki. Przy anycubic 1,5 godz.

Do produkcji takich przyłbic nie potrzeba żadnej organizacji. wystarczy wydrukować a w folii wyciąć dziurkaczem 4 otwory. Wzory są wszędzie dostępne.

Dla tych co nie lubią szukać w załączniku podaję dwa powyższe wzory.

 

Prusa jest bardziej sztywnw ale za to anycubic ma otwory o roztawie zgodnym z dziurkaczem.

Każdy może sobie wybrać co chce drukować. Sprzęt jest uważany za jednorazowy chociaż w można go używać aż do zniszczenia mechanicznego.

Drukuje się z pla, petg i abs. Nie ma to żadnego znaczenia. Wszystkie są tak samo wytrzymałe.

Zwykłe recepturki wystarczą. Nie ma potrzeby kupowania specjalnej gumy.

 

 

anycubic

anycubic.jpg.5aec0e2bbacf4e320b0c6700d81981b8.jpg

prusa

prusa.jpg.6f849cf8d3e25d6a2fa606099b980f0f.jpg

 

 

anycubic.stl prusa.stl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, d9Jacek napisał:

Panie Doktorze, mam 72 lata, cukrzycę , POCHP, nadcisnienie tętnicze. a więc jestem w grupie podwyższonego ryzyka, proszę mi odpowiedzieć czy jeżeli zarażę się koronawirusem to na  co mogę umrzeć  , na wymienione choroby czy na SARS 19 ? z poważniem  itd"

Pan Doktor uznał to za trolling, nie raczył odpowiedziec i wykasował post

 

:D

jakie to szczęście , że jest w naszej społeczności ktoś kto wszędzie był, ma pamięć jak słoń, wszystko tak dokładnie analizuje i nam tu tak pięknie wykłada kawa na ławę i rozbiera te wszystkie fake newsy na drobne..

Jak precyzyjnie zdemaskował tego lekarza oszusta co zarzuca władzy najukochańszej fałszowanie statystyk..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jedna uwaga a`propos tym razem rękawiczek bo zarządzenia nowe.

Żadne rękawiczki nie zwalniają i nie znoszą obowiązku dokładnego, bardzo dokładnego mycia rąk i następnie ich odkażania.

Powiem przewrotnie więcej dokładne, częste mycie rąk i ich odkażanie przyniesie lepszy efekt niż niemycie/ nie odkażanie, a tylko zmienianie rękawiczek, co nie znaczy, że najlepiej stosować obie metody połączone, tzn. myć dokładnie ręce, jak są suche odkażać i na suche zakładać rękawiczki, a w drugą stronę zdejmować rękawiczki łapiąc prawymi palcami za rękawiczkę lewą na wysokości nadgarstka/kłębu kciuka, a lewymi palcami analogicznie za prawą i jednocześnie pociągamy, zdejmując obie i powodując ich wywinięcie (nie dotykając do niechronionej skóry proksymalnie od nadgarstka) i wyrzucamy, myjemy ręce i jak wyschną odkażamy.

Ot takie ćwiczenie sprawnościowe ;)  zapewniam, że można bezproblemowo :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zipp napisał:

 

:D

jakie to szczęście , że jest w naszej społeczności ktoś kto wszędzie był, ma pamięć jak słoń, wszystko tak dokładnie analizuje i nam tu tak pięknie wykłada kawa na ławę i rozbiera te wszystkie fake newsy na drobne..

Jak precyzyjnie zdemaskował tego lekarza oszusta co zarzuca władzy najukochańszej fałszowanie statystyk..

czytaj ze zrozumieniem ...to nie boli to po pierwsze  po drugie i to jest ważniejsze.  nie zarzucaj mi czegoś czego nie powiedziałem ... NIGDZIE I NIGDY nie nazwałem dr K. oszustem... więc to co piszesz to jest własnie klasyczny Fake-news  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 17:41, d9Jacek napisał:

Echt jetzt? Ich hoffe die Welt nimmt Notiz von der Unverschämtheit der Deutschen. Warum können Kinder der Alten nicht ihre Eltern pflegen? Die Polinnen und Polen sind quasi verpflichtet seine Gesundheit auf Spiel setzen damit die deutsche Rasse in Wohnstuben bei Spargel essen seine Weltmacht Träume fabuliert."

Do czego Ty mnie zmuszasz :)

Naprawdę teraz? Mam nadzieję, że świat zwróci uwagę na bezczelność Niemców. 
Dlaczego starsze dzieci nie mogą opiekować się rodzicami? 
Polacy są praktycznie zobowiązani do narażenia zdrowia, aby rasa niemiecka jedząca szparagi 
w salonach mogła powiedzieć światu swoją moc o snach ”.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, d9Jacek napisał:

to jest ważniejsze.  nie zarzucaj mi czegoś czego nie powiedziałem ... NIGDZIE I NIGDY nie nazwałem dr K. oszustem... więc to co piszesz to jest własnie klasyczny Fake-news

kolega się unosi niepotrzebnie:

to, że doktor jest oszustem napisałem od siebie: to MÓJ wniosek i ocena tego, że usuwa niepasujące do jego fałszywych teorii wpisy czytelników

"Warto czytać ze zrozumieniem" to dotyczy każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zipp napisał:

kolega się unosi niepotrzebnie:

to, że doktor jest oszustem napisałem od siebie: to MÓJ wniosek i ocena tego, że usuwa niepasujące do jego fałszywych teorii wpisy czytelników

"Warto czytać ze zrozumieniem" to dotyczy każdego.

Piotrze,

zastanów się co piszesz, nazwanie w obecnej sytuacji lekarza oszustem jest zniesławieniem,  narażającym go na utratę zaufania u pacjentów..Mozna mieć diametralnie rózne  od dr K. poglądy polityczne  ale to co zrobiłes to jest fake -news. Sądzę , ba jestem pewien, że pozwany przez doktora  przegrywasz sprawę  i płacisz ogromne  odszkodowanie i obyś się tego nie doczekał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, d9Jacek napisał:

Piotrze,

zastanów się co piszesz, nazwanie w obecnej sytuacji lekarza oszustem jest pomówieniem,

 

Nie ma potrzeby do zadęcia.

Napisałeś, że doktor usunął niewygodnego posta na swoim blogu, więc kreuje rzeczywistość i dla mnie jest to oszustwo, koniec kropka. To ocena jego działalności na blogu i tylko to.

Chyba, że tylko Ci się wydawało, że usunął tego posta, a jego wcale nie było? Sam nie wiem, ale skoro tak dokładnie zapamiętałeś ten usunięty wpis to chyba musiał być?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpis był  a i w innych wpisach  dr K . przestrzegał  że będzie  usuwał wpisy niezgodne z jego przekonaniami i że ma do tego prawo bo to jego blog.Ale  w dalszym ciągu uważam taka klasyfikacja  dr K = lekarz= oszukuje= oszust jest dalece niewłasciwa. i zapewniam Cię ,że przez wiele osób będzie tak to postrzegane...I to co napisałem  lekarze, prawnicy, politycy są w takich sprawach bezlitośni....bo utrata zaufania pacjentów ,klientów, bo utrata zarobków itd.............zniesławiłes- płacisz

i  nie możesz się tłumaczyć "Proszę Wysokiego Sądu ,ja tak naprawdę myslałem tylko o tym blogu co to dr K. go prowadzi a nie o nim samym jako lekarzu. Jako lekarz to On jest w porzo "

 

 

 

1 godzinę temu, robertus napisał:

Do czego Ty mnie zmuszasz :)


Naprawdę teraz? Mam nadzieję, że świat zwróci uwagę na bezczelność Niemców. 
Dlaczego starsze dzieci nie mogą opiekować się rodzicami? 
Polacy są praktycznie zobowiązani do narażenia zdrowia, aby rasa niemiecka jedząca szparagi 
w salonach mogła powiedzieć światu swoją moc o snach ”.

 

ganz genau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA do panów  @d9Jacek oraz @zipp

Jeśli panowie nie zaprzestaniecie powyższej dyskusji to obaj skończycie na ławce rezerwowych na 2 tygodnie.

Obecna sytuacja i w kraju i na świecie jest już wystarczająco stresująca żeby sobie i innym podnosić ciśnienie.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.