Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę o małej ilości testów. Ja wiem, że dla niektórych nie ma co czytać bo to niemieckie, albo żydowskie, lewackie tfu...albo w ogóle z kosmosu.

To blog lekarza i zawiera linki źródłowe do strony WHO i PZH

Więc wnioski można samemu sobie wyciągnąć.

https://lekarski.blog.polityka.pl/2020/03/30/juz-oficjalnie-wiemy-dlaczego-zgonow-jest-malo-pis-opublikowal-mechanizm-swojej-kreatywnej-statystyki-medycznej-wobec-covid-19-zwiezly-podrecznik-analizy-danych-epidemicznych-dla-niezorientowanych/?fbclid=IwAR3CPRlFZpxGpaflwGXURPd8bDSGQuuQjbxeJXQZNzigQ3P7-KdAlGPcdyw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mecenas napisał:

U mnie w pracy (duża korpo automotive) już w lutym wiedzieli co się święci i wprowadzili obostrzenia. Obecnie załoga (ok 3 tys ludzi) pracuje z domu, a nieliczni którzy nie mogą, zostali podzieleni na dwie grupy i co tydzień pracuje jedna na przemian. Ostatnio "poproszono"  nas o wypisanie 2-tygodniowego urlopu bezpłatnego w kwietniu. Śmiem twierdzić że od maja zaczną redukować zatrudnienie. 

Branża automotive w Europie leży i kwiczy, prawie wszystkie fabryki samochodów pozamykane, tak że nie jest wesoło.

 

U mnie w pracy(tez branza samochodowa firma sredniej wielkosci 26 tys.pracownikow w sumie w Niemczech i na swiecie)podobnie jak u ciebie pracujemy rotacyjnie,biurokracja online w domu.Firma zameldowala jak wiekszosc koncernow samochodowych "Kurzarbeit"narazie do konca wrzesnia.Kurzarbeit polega na tym ze placi nam panstwo.Oczywiscie wynagrodzenie jest mniejsze ,a dokladnie 60% bezdzietni i 67% z dziecmi.Narazie wybieramy nadgodziny , urlopy i pracujemy.Cos takiego jak urlop bezplatny u nas nie istnieje.Kurzarbeit juz mielismy takze o lezeniu i kwiczeniu nie ma mowy,przezyjemy,a jak sie to skonczy to znowu sie zacznie praca w soboty,niedziele i swieta.

Duzo Zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, robertus napisał:

Trochę o małej ilości testów. Ja wiem, że dla niektórych nie ma co czytać bo to niemieckie, albo żydowskie, lewackie tfu...albo w ogóle z kosmosu.

 

jest to jakaś metoda na sukces statystyczny(zresztą z tydzień temu już to napisałem):

nie róbmy testów to nie będziemy mieć pandemii, a tych co umarli bez przeprowadzonych testów (bo ich prewencyjnie nie robimy) uznajmy, że zmarli z innych powodów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z kolegów zapytał:

Cytat

To ja się pytam po co rękawiczki? Kogo ma to chronić? Ciebie czy innych? Jak umyję ręce przed wyjściem z domu to po co zakładam rękawiczki? Żeby nie zarazić innych czy siebie? Skoro dezynfekuje zakupy - a potem myję ręce mydłem - to nadal pytam po co rękawiczki?

A twarzy czy innych niedezynfekowanych czy mytych przed wyjściem części ciała tymi umytymi, zdezynfekowanymi dłońmi to kolega wtedy nie dotyka ?,

Nawet zupełnie bezwiednie, bo jak nam to niedawno uświadomiono robimy to nawet kilkaset razy na dzień.

 

 

Także w rękawiczkach jak widać odruch jest bardzo silny, ale zawsze prędzej się przed tym powstrzymamy mając je na dłoniach niż bez nich, bo dotyk gumy nie jest przyjemny, no i rzucają się szybciej w oczy...

 

Ja zakładam je po to by chronić innych przede mną (jakby co), bo zawsze to jakiś ułamek możliwości mniej...

 

 

Oficjalne statystyki a życie...

Cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wczoraj wyrzucono z pracy faceta który udowodnił przełożonym, że sposób w jak jest kontrolowana temperatura na wejściu jest niezgodny z instrukcją termometru i nie ma prawa pokazywać prawidłowej temperatury na powietrzu. Zakres pracy termometru przewidywał odczyt temperatury w pomieszczeniach w których panuje temperatura wyższa niż 16 st. Pomiary były wykonywane na powietrzu. Smutne i takie polskie. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RomanJ4 napisał:

Jeden z kolegów zapytał:

A twarzy czy innych niedezynfekowanych czy mytych przed wyjściem części ciała tymi umytymi, zdezynfekowanymi dłońmi to kolega wtedy nie dotyka ?,

Nawet zupełnie bezwiednie, bo jak nam to niedawno uświadomiono robimy to nawet kilkaset razy na dzień.

 

 

Także w rękawiczkach jak widać odruch jest bardzo silny, ale zawsze prędzej się przed tym powstrzymamy mając je na dłoniach niż bez nich, bo dotyk gumy nie jest przyjemny, no i rzucają się szybciej w oczy...

 

Ja zakładam je po to by chronić innych przede mną (jakby co), bo zawsze to jakiś ułamek możliwości mniej...

 

 

 

Roman - epicki przyklad na co zdaja sie rekawiczki. Po prostu lepiej sie nie dalo. 

Gdyby gość miał maskę (trwałą osłonę - nie chirurgiczną, ani nie przyłbicę pod którą wsadziłby sobię rękę)  to na 11 dotknięć twarzy tylko raz trafił w oko.

Wynik meczu z koronawirusem na rękawiczach 11:1. Maska nie obroniłaby tylko strzału w oko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, japim napisał:

 

Roman - epicki przyklad na co zdaja sie rekawiczki. Po prostu lepiej sie nie dalo. 

Gdyby gość miał maskę (trwałą osłonę - nie chirurgiczną, ani nie przyłbicę pod którą wsadziłby sobię rękę)  to na 11 dotknięć twarzy tylko raz trafił w oko.

Wynik meczu z koronawirusem na rękawiczach 11:1. Maska nie obroniłaby tylko strzału w oko... 

Przemku, 

ale to "Misio" Kamiński więc nie wymagaj za dużo.....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, qpa napisał:

@maxiiii powiedz mi jaki jest jednostkowy koszt przyłbicy? Filament + plexa + prąd? 

2 zł filament z prądem plus 1 szt foli do laminarki 18gr.

W zaokrągleniu (na pewno w górę) ok 2,20zł.

20 minut temu, d9Jacek napisał:

Warszawa....pojawił sie  oto taki mural

 

Jak to szybko społeczeństwo zapomina , że jeszcze rok temu nie byli bohaterami...... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.