Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam tylko nadzieje, że mnie lub bliskich złapie dopiero jak ilość chorych  będzie na zjeździe i może już choć trochę służba zdrowia się ogarnie -np. będzie dostępna "naturalna" szczepionka/lek ostatniej szansy  -krew od ludzi którzy przezwyciężyli zarazę...   albo coś może wymyśla...    uchować się kilka miesięcy...

11 minut temu, Konrad_P napisał:

Wiem, wiem jestem humanista więc liczenie to pewnie moja słaba strona ale mi wychodzi prawie 5 tygodni a nie 3

Konrad -ja biorę poprawkę, że prawdopodobnie wirus do Polski trafił dość wcześnie i nie tyle początek epidemii  jest 5 tyg  opóźniony co pierwsze testy i pierwsze potwierdzenie późno wykonano...   więc nie jestesmy aż tak zapóźnieni. Gonimy europę -szkoda, że w tej dziedzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
15 godzin temu, a74BACK napisał:

... a W Murmańsku mają 12 nowych przypadków i mogą jeździć na sankach:

https://vk.com/i.murmansk?z=photo-45728473_457338011%2Fwall-45728473_1622380

 

Nawet bałwany się zabezpieczają !

https://vk.com/i.murmansk?z=photo-45728473_457338006%2Falbum-45728473_00%2Frev

Piotrze,

co TY robisz ?? przecież to  jest polskie Forum Modelarskie a TY  takie wiadomości podajesz i w dodatku cyrylicą?? napisane???...."alergia na....." + koronawirus  (и страшно и смешно вместе как секс с медведем? )  ?? to przecież mieszanka wybuchowa

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh .. czyzby tak zbijano nasze statystyki ? Wiek 79 lat, koronawirus i umiera w szpitalu. Jednak nikt nie potrafi udowodnic, ze przez to umarl bo mial inne choroby. Niezle .. dla ministerstwa to standardowy przypadek bo to normalne, ze w tym wieku statystycznie i tak nie powinien juz zyc .. 

 

https://warszawa.onet.pl/koronawirus-nie-zyje-79-latek-dlaczego-informacji-nie-ma-w-raporcie-mz/eqpcwpb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, a74BACK napisał:

Piękne kolorowe obrazki, szalone niepraktyczne pomysły, ale fajnie się to oglądało !

ad1.  róznie  z tym bywało ale generalnie tak

ad2 noooo nie, duzo praktycznych było

ad3 zgoda , oglądało i czytało też

 

ps.

ale generalnie ich tzw sajty mają bardzo wysoki poziom merytoryczny i trzymaja go od bardzo dawna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, idfx napisał:

 

heh .. konsekwencji dla nich, nie dla uszkodzenia watroby, gdzie w UK z kolei jest bardzo wysoki wskaznik. Faszeruja tym kazdego i ciagle, nawet na zlamanie kregoslupa bo ciezko RTG zrobic. 

Co smieszne, w zeszlym tygodniu poszedlem kupic na wszelki wypadek paracetamol, sklepy zamykaja to wzialem 4 opakowania na nieokreslona przyszlosc. Sprzedawca mi odmowil, powolal sie na wytyczne rzadu. Stwierdzil, ze paracetamol jest niebezpieczny dla zdrowia i moge zakupic tylko 2 opakowania. Myslalem, ze padne ze smiechu. Zapytalem sie, czy sprzeda mi 50 butelek wodki i 50 paczek papierosow. Przytaknal, ze tak i nawet nie zrozumial o co mi chodzi.

Na odchodne, zapytalem czy moge wrocic za 10 minut i kupic kolejne 2 opakowania, glupio sie zasmial i nie wiedzial co ma odpowiedziec. Tak to wszystko madrze tu dziala

 

Wazne, ze prewencja dziala ... zamieniaja wlasnie lotnisko w Birmingham na kostnice dla 12.000 osob. 

Kupowałem 2 opakowania i jak skasował i zapłaciłem to brałem na bezczelnego kolejne dwa. Sprzedawce obejdziesz ale kasa nie zamknie paragonu jak są więcej niż dwa opakowania. Bzdura do kwadratu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie ma to jak obiektywne ? spojrzenie prasy niemieckiej na polskie sprawy 

Prawda nie ma narodowości...

Jak byś miał lekarza w rodzinie to wiele byś się dowiedział jacy to jesteśmy "silni, zwarci, gotowi"...

Zresztą, pewnie niedługo się dowiesz...

Dużo zdrówka życzę...

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robertus napisał:

Podaj link do polskiej prasy, dla równowagi - proste.

Nie ma co podawać bo już jej prawie nie ma, a jak jest to pisze że wszystko jest pod kontrolą bo co ma pisać ( każdy ma swoją propagandę ). A co będzie za miesiąc, dwa tego nie wie nikt.

10 minut temu, RomanJ4 napisał:

Prawda nie ma narodowości...

Jak byś miał lekarza w rodzinie to wiele byś się dowiedział jacy to jesteśmy "silni, zwarci, gotowi"...

Zresztą, pewnie niedługo się dowiesz...

Dużo zdrówka życzę...

 

 

Co do prawdy to niezły dowcip i za to plus ?.

Nie twierdziłem nigdzie żeśmy zwarci, tylko że rozsiewanie paniki nikomu nie pomoże.

Wolałbym się nie dowiadywać...bo nie życzę żadnemu narodowi tego co jest we Włoszech np.

Również pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sianie paniki, i zdaję sobie sprawę z tego, że czasem działania państwa mają do takowej nie dopuścić nawet kosztem ukrywania prawdy, ale właśnie nierzetelna informacja (od rządzących) w starciu z doświadczeniami konkretnych ludzi i grup zawodowych, którzy naocznie mogą skonfrontować rzeczywistość z oficjalną informacja o niej (jak lekarzy i potencjalnych czy faktycznych pacjentów, jak w tym przypadku), jest dużo większym motorem do powstawania takiej paniki, niż brutalna, ale nie do podważenia prawda. I widać to doskonale również w tym dokumencie o Chinach., ludzie przestali wierzyć w zdolność rządzących do opanowania sytuacji, dlatego doszło do użycia drastycznych metod bez liczenia się z prawami jednostki..

Ale Polacy to nie Chińczycy,  jak z natury przekorni Polacy przestaną gremialnie wierzyć w skuteczność i dobre intencje służb i rządu... co wtedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się to ma do tego... ?

https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/aktualnosci/231047,szumowski-mamy-wystarczajaca-ilosc-testow

Ciśnie się zaraz pytanie: TO CZEMU DO CH... ICH NIE ROBICIE ? (skoro to może, jak dowodzą doświadczenia innych krajów, bardzo pomóc..)

I tu jest właśnie to o czym wcześniej wspomniałem - częściowa prawda : "mamy amunicję, tylko nie ma komu strzelać..." ?

 

Na poparcie - news sprzed chwili z Nowego Miasta Lubawskiego - koronawirus praktycznie pozbawił dowództwa wszystkie służby kryzysowe w tym mieście... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.