Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, RomanJ4 napisał:

I jak się to ma do tego... ?

https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/aktualnosci/231047,szumowski-mamy-wystarczajaca-ilosc-testow

Ciśnie się zaraz pytanie: TO CZEMU DO CH... ICH NIE ROBICIE ? (skoro to może, jak dowodzą doświadczenia innych krajów, bardzo pomóc..)

I tu jest właśnie to o czym wcześniej wspomniałem - częściowa prawda : "mamy amunicję, tylko nie ma komu strzelać..." ?

 

odpowiem Ci brutalnie lecz prawdziwie.....bo do kurwy nędzy nie ma kto ich robić !!!!       Bo potrzebni są diagności których  brakuje  "Ciśnie się zaraz pytanie: TO CZEMU DO CH... ICH NIE ROBICIE ?  stań i rób  ....   Testy na wykrycie koronawirusa to nie są  testy ciązowe gdzie sikasz na papierek czy testy na wykrycie podwyzszonego poziomu cukru we krwi..

Przeczytaj proszę wszystkie moje posty  w tym temacie i między innymi te  które tak bulwersowały Bartka  i mam nadzieję że zrozumiesz o co chodzi....

a teraz ciekawostka a może fake-news na temat Niemiec - to tak dla symetrii:

"Z powodu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, niemieckie domy publiczne zostały zamknięte do odwołania. Nie oznacza to jednak, że prostytucja zniknęła. Wręcz przeciwnie - przeniosła się na ulice i do prywatnych domów, gdzie nie ma nad nią kontroli. Aby biznes przetrwał czas kryzysu, niektórzy z przedsiębiorców, którzy prowadzą lupanary, ubiegają się o państwową pomoc."....Ordnung muss Sein

 

ps.Radio Erewań  podało, że Polska podobno chce,  wykorzystując  sytuację  w Federacji Rosyjskiej zająć Obwód Kaliningradzki

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, w tej chwili nie ilość testów jest czynnikiem ograniczającym, tylko ilość laboratoriów/personelu je wykonujących.

Od piątku (trzecia doba) czekam na wynik testu, bo miałem kontakt w pracy z osobą pozytywną. Może wynik będzie po 16 dzisiaj. Wczoraj późnym wieczorem dzwoniłem do sanepidu (niedziela), ściągnięto do pracy wszystkie osoby, nawet nie medyczne, do odbierania telefonów i wszelkich dodatkowych czynności, by personel medyczny skupił się tylko na wykonywaniu testów. Pracują 24h/7 dni, a ilość testów do wykonania rośnie.

Wnioski są dwa:

1) dane statystyczne podawane są pewnie na podstawie badań pobranych przed dwoma, a może nawet trzema dobami

2) w związku z takim stanem jedyne co możemy zrobić to bardzo, ale to bardzo poważnie podejść do zaleceń kwarantanny, by paskudztwa nie roznosić (trzecią dobę siedzę zamknięty w sypialni i mimo iż chciałbym pójść do modelarni, porobić modele, lub pobiegać - pogoda była ładna, to siedzę na tyłku zamknięty, mimo iż mi to bokiem wychodzi)

 

Ale jest też i dobra wiadomość, moja Koleżanka przechodzi chorobę łagodnie, więc jest nadzieja :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Jacku z tym co napisałeś.Mogą sobie co niektórzy psioczyć na naszą służbe zdrowia ale trzeba oddać im hołd za to co robią.Każde państwo stara się opanować pandemię-jedno lepiej,drugie gorzej.Wczoraj słyszałem ciekawą wypowiedz w tv w "Koronawirus poradnik" i zgadzam sie z nią-Doktor Michał Sutkowski powiedział ,że "...nie ma na świecie takiej służby zdrowia ,która poradziła by sobie na chwilę obecną z pandemią koronawirusa.."Bez wyjątku,jakie to by Państwo nie było.Musimy sami sobie wbić do głowy żeby zadbać o higienę i nie wychodzić bez potrzeby.

Niestety,jak to zwykle bywa-sobota,piękna pogoda,a nad naszymi wodami dziesiątki jak nie lepiej spacerujących,obok siebie,mijających się ludzi obok ,chodzących po wałach nad Narwią,glinianki w miejscowości Zielonka-oblężone(Policja lepiła mandaty co poniektórym krzykaczom do których nic nie dociera)

Arciechów-"kupa" ludzi na plaży nad Narwią....Ludzie....jak tak będziemy robić to napewno szybko wyjdziemy z tego.....żenada po prostu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mogą sobie co niektórzy psioczyć na naszą służbe zdrowia ale trzeba oddać im hołd za to co robią

Chyba nie zrozumiałeś co napisałem. Nie ma tam ani słowa krytyki służb medycznych jako takich(tu można tylko podziękować za ich poświęcenie), tylko zarządzających nimi w naszym imieniu.

Czy uważasz na przykład taki fakt za odpowiedzialne działanie (władz przecież, nie lekarzy) w perspektywie epidemii?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-czystki-i-balagan-w-wojskowym-instytucie-higieny/279n51c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po "kwarantannie" tu na Forum ?

 

Ale odbywam również kwarantannę domową (wróciłem do Polski 19-go marca)

Podróż trochę trwała, na granicy wypełniłem formularz i nakazano mi pod groźbą kary domową kwarantannę - 2 tygodnie.

Słyszałem, że są różne hece z tymi dwoma tygodniami, więc zadzwoniłem dziś do mojego sanepidu aby dopytać kiedy dokładnie kończę kwarantannę - i co? Nie ma mnie w bazie!

 

Myślę, że teraz już jestem po dzisiejszym telefonie do sanepidu.

 

Ale chciałem napisać jak wyglądała sytuacja przed granicą.

Od momentu zjazdu w Niemczech z A10, na A12 w kierunku Polski był korek TIRów (prawie 60 km korka TIRów)

Mnie zajęło 3,5 godz dotarcie do granicy, ale tylko dlatego, że policja niemiecka przeganiała TIRy z lewego pasa.

 

Mamy tu na Forum jednego kierowcę TIRa, - nie wyobrażam sobie stać w 60 km korku, fakt to ich praca, ale.

 

Zdrowia życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Artur Lis napisał:

A ja Wam , powiem to coś wisi w powietrzu ,  i lepiej nie przebywać  bez maseczki ochronnej . 

Nie będę, wymieniał państwa ale pewny kraj za tym stoi . 

Zachciało się im  robić, testy na klimacie to mają za swoje .

Adamie,

zapytam w prostych żolnierskich słowach ...TY PALISZ ?

nie jestem fanem TVN ale warto zaznajomić się z tym materiałem

https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/koronawirus-w-polsce-diagnosci-pracuja-w-laboratoriach-dzien-i-noc,1010036.html?fbclid=IwAR0ZtqgnagDnCFjE0XxcWw-yhNFgByCHoq2IFHCb6PJghrz0BnZb13Cw-VY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Artur Lis napisał:

A ja Wam , powiem to coś wisi w powietrzu ,  i lepiej nie przebywać  bez maseczki ochronnej . 

Nie będę, wymieniał państwa ale pewny kraj za tym stoi . 

Zachciało się im  robić, testy na klimacie to mają za swoje .

Znowu jesteś moim idolem i pewnie znowu za jakiś czas dodasz "uśmieszki" pisząc "wkręciłem Was" 

 

No cóż... Gdyby wszyscy byli tacy sami świat byłby naprawdę nieciekawy.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berliner Zeitung" oskarża Polskę o zaostrzanie kryzysu koronawirusa w Brandenburgii. "Bez polskich lekarzy i pielęgniarek nic nie działa"

Polskie siły specjalne w kominiarkach, hełmach i karabinach maszynowych,a obok polscy strażnicy graniczni w ubraniach i maskach ochronnych: tak wygląda codzienne życie nad Odrą koło Schwedt - pisze berliński dziennik „Berliner Zeitung”.

 

Od piątku (polska) straż graniczna wysyła osoby dojeżdżające przez granice do pracy w Brandenburgii na dwutygodniową kwarantanne. Rano przez granicę do pracy, wieczorem z powrotem i dwa tygodnie w zamknięciu

—skarży się gazeta. Według niej dla chorych w Brandenburgii może to oznaczać śmierć ponieważ miejscowe szpitale opierają się na polskich lekarzach i pielęgniarkach.

Bez nich nic nie działa. Polska po prostu przywróciła granice

—mówi prof. Rüdiger Heicappell, dyrektor medyczny w klinice Asklepios w Schwedt nad Odrą. W Schwedt jest 140 lekarzy, twierdzi Heicappell dalej, z czego 45 to Polacy.

Od minionego piątku nie byli w stanie wrócić bez kwarantanny, która jest ściśle monitorowana przez polską policję, a za jej złamanie grozi do 8 lat więzienia. Nie możemy ryzykować, by do tego doszło

—twierdzi dyrektor kliniki w Schwedt dalej. To pogarsza według niego i tak już złą sytuację epidemiologiczną w Brandenburgii.

To wszystko tu, to jest jedna wspólna przestrzeń

—dodaje. W okręgu potwierdzono pięć przypadków zarażenia koronowirusem, z których trzy są leczone w Schwedt: starszy mężczyzna i starsza kobieta są w stanie krytycznym - oboje znajdują się na oddziale intensywnej terapii. Trzeci pacjent wciąż znajduje się na oddziale izolacyjnym.

Prawie 40 kilometrów dalej 13 osób z podejrzeniem koronawirusa przebywa w szpitalu w Prenzlau. Tam sytuacja też jest sytuacja dramatyczna. 22 z 45 lekarzy pochodzi z Polski. Lekarze ci pozostają wiec w hotelach, nie mają kontaktu z rodziną, dla pracy i pacjentów rezygnują z życia prywatnego

—czytamy na łamach „BZ”.

 

pozostawiam bez komentarza

 

tu komentarz  normalnego Niemca

"

"Echt jetzt? Ich hoffe die Welt nimmt Notiz von der Unverschämtheit der Deutschen. Warum können Kinder der Alten nicht ihre Eltern pflegen? Die Polinnen und Polen sind quasi verpflichtet seine Gesundheit auf Spiel setzen damit die deutsche Rasse in Wohnstuben bei Spargel essen seine Weltmacht Träume fabuliert."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Niemieccy lekarze pomagają teraz w Polsce ?

 

  Lekarze wykształceni w Polsce za pieniądze Polskiego społeczeństwa mają leczyć Niemców a nie Polaków ?

 

I niby dlaczego dla nich ma być wyłom skoro podobno choć formalne wszyscy wracający z zagranicy mają mieć kwarantannę ?   Wyjątki dla  niektórych żeby ryzykując zakażenia w Polsce mogli leczyć poza Jej granicami ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.