Skocz do zawartości

[Relacja] Sharky z napolskimniebie


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy będziemy mieć dostępne w Polsce bardzo fajne i zakładam że tanie skrzydełko!

 

Dziś otrzymałem paczuszkę prototyp od Marka z napolskimniebie - kładniam się nisko @marek rokowski! Na pierwszy rzut oka SUPER. 

Skrzydełko o rozpiętości 800mm - pewnie będą też dostępne duże wersje lecz mi taka wielkość bardzo podoba się przez mobilność. 

 

 

Porobię fotki i jakąś relację chociaż skrzydło wydaje się być bardzo proste w złożeniu

 

49696047763_1fdfe3ef8b_c.jpg

 

49696584761_3563067980_c.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, japim napisał:

Gdybys jeszcze wrzucal fotki bezposrednio na forum to byloby fajniej...

a co w tym złego co robię? Nie wczytują Ci się? 

Z doświadczenia wiem że z mojego konta flickr zdjęcia nie znikną a tutaj już się zdażało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, magilla napisał:

a co w tym złego co robię? Nie wczytują Ci się? 

Z doświadczenia wiem że z mojego konta flickr zdjęcia nie znikną a tutaj już się zdażało...

 

Mi nie - dlatego mozesz wrzucac i tak i tak.

Bawiłem sie w trochę mniejsza wersje od Marka - Nano Goblin - o rozpiętości 650mm. I nawet fajnie to latało - szybko i krotko... :(

Mialem największe uwagi do kadluba, który po wydrążeniu miejsca na wszystkie niezbędne bebechy robił się bardzo wiotki i mimo byćia z EPP bardzo wrażliwy na kraksy. Tak wiec przygotuj sie np na koniecznosc "zalaminowania" kadluba z zewnatrz tkanina na klej polimerowy - tzw miękki laminat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko będę to miał na uwadze. 

 

Póki co pierwsze cięcia i klejenia za mną. 

Wkleiłem pręty węglowe i lotki

49696535098_702ca5761e_c.jpg

 

Zabrałem się za wybebeszanie wnętrzności. Wieczorem wytnę sklejkową podłogę i ścianki kadłuba wzmocnię węglem od środka.

49697376952_7145e5aa8d_c.jpg

 

49696535043_e1a7274050_c.jpg

 

Z miejscem nie jest tak źle. Spokojnie zmieści się bateryjka i kontroler.

Najbardziej zastanawiam się co zrobić z ESC. Nie chciałbym pchać go do środka a grzbiet/statecznik nie pozwala na montaż gdzieś w sensownym miejscu w okolicy silnika.

 

49697068596_7237903781_c.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marek rokowski napisał:

prostokątne "okienko" w stateczniku, styczne do kadłuba załatwi sprawę ;)

Tak też myslę że zrobię lub wytnę w stateczniku troche większe okienko i umieszcze w nim esc. :)

 

Wczoraj wyciąłem sklejkową podłogę i wkleiłem preciki w kadłub. 

 

49699978811_73f29d7dcd_c.jpg

 

 

Otworki na serwa wyfrezowałem bo smrodzić lutownicą nie lubię :) 

 

49700289272_386c43e587_c.jpg

 

 

Wrzuciłem wszystko na wagę jest bardzo dobrze ale jeszcze myślę że 100g może dojść. Pusta wydmuszka z zerwami i odbiornikiem wazy 140g.

 

49699978881_d6e4f9b8bd_c.jpg

 

Przed sklejeniem połówek kadłuba zamontowałem w skrzydło odbiorniczek. Na koniec dnia delikatnie wyobliłem boki kadłuba.Fajne to :) 

 

49699978851_93d318137c_c.jpg

 

49699448823_00fa339e2b_c.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni minęły w walce z FC, który ma latać w modelu oraz upychaniem całej tej elektroniki do środka.

Do wnętrz kadłuba nie ma dostępu od góry więc kontroler zamontowałem na wsuwanej deseczce w głąb kadłuba.

Mój aktualny dostęp do drukarki 3D jest odcięty więc radze sobie ręcznym cnc :)

49721335638_a18dd948fc_c.jpg

 

Z modelem można by już iść na łąkę ale z racji tego co się dzieje w kraju zostane w domu i podłubię przy malowaniu :) 

Ostatnie zdjęcia  przed malowaniem:

49722187212_bdbcb15057_c.jpg

 

49721871146_543b8a4cce_c.jpg

 

49721871101_664d0237be_c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Bardzo ciekawa relacja. Jaki silnik zamontowałeś (ciężar)? Jak myślisz, czy któryś z  silników: Emax CF 2822 1600KV (40g),  lub CF2805 1600KV (26g), zasilanych lipem 1300mAh (128 gr) da radę zastosować? Takim napędem dysponuje.
Heniek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, numerus napisał:

Witam
Bardzo ciekawa relacja. Jaki silnik zamontowałeś (ciężar)? Jak myślisz, czy któryś z  silników: Emax CF 2822 1600KV (40g),  lub CF2805 1600KV (26g), zasilanych lipem 1300mAh (128 gr) da radę zastosować? Takim napędem dysponuje.
Heniek

Mój model przed malowaniem i oklejaniem waży 480g (ważone z elektroniką fpv).

Silnik jaki zastosowałem to RCINPOWER 2306 2200KV ważący 32g dajacy na 4S 490W.

Ten Twój pakiet to na 3 czy 2S? Chociaż po wadzę wnioskuje że 3. Na Twoim wyposażeniu model będzie wazył <400g a więc oba Twoje silniki się nadadzą chociaż 2822 bedzie mocniejszy na 3s.

 

8 minut temu, maxiiii napisał:

Jakie to FC z jakim oprogramowaniem?

 

 

AKK F4. Leżakował nowiutki już dobrą chwilę.

Mój głupi błąd. Wgrywałem do niego iNava a że w sieci nie ma informacji jaką wersję wgrać próbowałem zwykły soft Omnibusa lub wersję Pro( bardzo dobrze udaje). Telemetria nie działała cały czas. Dopiero po wgraniu Omnibus V3 poszło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, magilla napisał:

Mój model przed malowaniem i oklejaniem waży 480g (ważone z elektroniką fpv).

Silnik jaki zastosowałem to RCINPOWER 2306 2200KV ważący 32g dajacy na 4S 490W.

Ten Twój pakiet to na 3 czy 2S? Chociaż po wadzę wnioskuje że 3. Na Twoim wyposażeniu model będzie wazył <400g a więc oba Twoje silniki się nadadzą chociaż 2822 bedzie mocniejszy na 3s.

 

 

Jestem zaskoczony dużą wagą skrzydełka i mocą silnika. Wynika z tego, że to będzie baaardzo szybkie... Z jakim pakietem (waga) będziesz latał (chodzi mi o wyważenie)? Jestem bardzo ciekawy jak to będzie latało, szukam jakiegoś małego skrzydełka, ale raczej nie wyścigówki B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany

 

Godzinę temu, numerus napisał:

 

Jestem zaskoczony dużą wagą skrzydełka i mocą silnika. Wynika z tego, że to będzie baaardzo szybkie... Z jakim pakietem (waga) będziesz latał (chodzi mi o wyważenie)? Jestem bardzo ciekawy jak to będzie latało, szukam jakiegoś małego skrzydełka, ale raczej nie wyścigówki B).

Mój pakiet składa się z z 4 Liionów HG2 3000mAh i wazy 205g.

Przy wadze 500g obciążenie skrzydła to 36g/dm2 - to nie tak duzo. Mój szybowcem nie miał być od samego początku:) 

To nie znaczy, że nie nim być nie może! Ta sklejona pianka waży niecałe 100g a jest tu sporo powierzchni nośnej.

 

W takich skrzydłach o ujemnym skosie CG jest blisko natarcia więc albo umieści się ciężką baterie na sam przód albo trzeba mysleć o tym aby elektronika była zlokalizowane maksymalnie z przodu.

 

 

42 minuty temu, Jarek1925 napisał:

Mogę poprosić o informację gdzie znajduje się SC w takim skrzydle?

Tak to wygląda z wyliczeń. W praktyce się zobaczy :)

 

519338316_Screenshot2020-04-02at20_52_05.thumb.png.4d7f0a6f061d7e5f397661906267546f.png

 

Godzinę temu, maxiiii napisał:

Planujesz jakieś dodatki w stylu GPS?

 

 Tak. Już jedzie do mnie BN220. Lepszy VTX i kamerka micro też dojdzie. Do oblotu wystarczy poczciwy AKK AIO-SA

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym zdjęciu widzę że z modelami od Marka jesteś bardzo dobrze zapoznany patrząc na stos pudełek
To nie moja modelarniaTo zdjęcie otrzymałem od Marka co więcej to nie jest dokładnie ten egzemplarz a większy 130cm

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, magilla napisał:

To nie moja modelarniaemoji38.pngTo zdjęcie otrzymałem od Marka emoji39.png co więcej to nie jest dokładnie ten egzemplarz a większy 130cm

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

Ach, czyli już kojarzę akurat tą konkretną sztukę w takim razie :D;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.