Skocz do zawartości

Brak Distalu w sklepach.


dyra63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy poszukuje kleju Distal w jakiejkolwiek odmianie ,może być Rapid lub standardowy.Z góry zaznaczam ,że przewertowałem internet wszędzie niedostępny,produkcja chyba wstrzymana a moje zapasy się skończyły.Czasami można było nabyć w sklepach motoryzacyjnych bądź z elektroniką ale u mnie w Rybniku wszystkie źródełka wyschły.Może u Was gdzieś można jeszcze zakupić,może ktoś ma jakieś zapasy.Kleiłem Distalem wszystkie ważniejsze połączenia w modelach odkąd go pamiętam i nigdy nie było jakichś niespodzianek - mam zaufanie do tego kleju a tu taka nietypowa niespodzianka -" był i nima amba i fatima"?.

Może ktoś poleci inny podobny sprawdzony klej o zbliżonych właściwościach.Żywice mam i znam ,chodzi o kleje 1-1w tubkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety. na  początku roku zniknął ze sklepów. Podobno całkowicie wstrzymano produkcję.

 

A do zwykłego distal nie udało mi się znaleźć nic o choćby zbliżonych właściwościach.      Wszystkim innym klejom zazwyczaj sporo droższym  bardzo daleko wytrzymałością i sposobem działania -przewidywalną reakcja na temperaturę do distalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dyra63 napisał:

Witam.

Koledzy poszukuje kleju Distal w jakiejkolwiek odmianie ,może być Rapid lub standardowy.Z góry zaznaczam ,że przewertowałem internet wszędzie niedostępny,produkcja chyba wstrzymana a moje zapasy się skończyły.Czasami można było nabyć w sklepach motoryzacyjnych bądź z elektroniką ale u mnie w Rybniku wszystkie źródełka wyschły.Może u Was gdzieś można jeszcze zakupić,może ktoś ma jakieś zapasy.Kleiłem Distalem wszystkie ważniejsze połączenia w modelach odkąd go pamiętam i nigdy nie było jakichś niespodzianek - mam zaufanie do tego kleju a tu taka nietypowa niespodzianka -" był i nima amba i fatima"?.

Może ktoś poleci inny podobny sprawdzony klej o zbliżonych właściwościach.Żywice mam i znam ,chodzi o kleje 1-1w tubkach.

polecę, "STABILIT EXPRESS 2K " jest rewelacyjny.....ma tylko jedną wadę....jest nią cena

czasami można  dostać na znanym  acz nielubianym portalu internetowym,  którego nazwa zaczyna się na A , a kończy na o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tom napisał:

Co prawda nie kupowałem jeszcze u producenta ale może warto spróbować 

Libella.com.pl

Próbowałem ,można wybrać produkt z ich sklepu a potem wyskakuje napis po angielsku ? ,że produkt nieosiągalny lub wycofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam z Epidianem 5 pamiętacie !

 

Ja używam go cały czas przy wklejaniu różnych wręg itp i ma wytrzymałość zbliżona do Distalu .

Mieszany w takiej proporcji , oczywiście podam dla przykładu 

 

Epidian5-     7gr 

Utwardzacz "PAC" - 3gram   jest to bardzo sztywna spoina .

 Jeżeli chcemy mieć trochę elastyczną konsystencję po utwardzeniu dodajemy więcej utwardzacza PAC .

Zmniejszamy ilość epidianu do  dwóch połówek z utwardzaczem  .

Cenowo wychodzi lepiej i starcza na długo.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety    żaden z tych klejów nie ma właściwości jak distal...  albo są bardziej elastyczne po utwardzeniu i np oddzierają się od złącza, albo przeciwnie kruche, albo znacznie miękną i odpadają w wysokich temperaturach...

distal ma fajną i przewidywalną reakcję na "obróbkę termiczną"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Distal to najlepiej dający się obrabiać mechanicznie klej z tych tanich. Dobry i tani. W czasach podstawówki zrobiłem z cienkiej blachy alu i Distalu tłumik do MVVS'a 1,5D wg pomysłu z czechosłowackiego Modelar'a. Działał wyśmienicie. :) Szkoda by było jak by zniknął z rynku. :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,wszystkim ,Przemku o Poxipolu słyszałem różne opinie  ale spróbuję tego z pierwszego Twojego linku jest do nabycia w Castoramie .Jest jeszcze ten z postu Pawła ale jest strasznie drogi w sumie za 15ml ponad 3 dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam epoksydowy klej  UHU Plus 300 kg/cm2.

Można go zakupić na Allegro i własności klejące ma dużo lepsze od kleju Distal. Używam go od ponad 30 lat i wtedy był naprawdę bardzo drogi.

Używam go tylko do zastosowań specjalnych i otwarte opakowanie nie zestarzeje się nawet przez 5 lat.

Spoinę należy wygrzać w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza aby szybko uzyskać pełnej wytrzymałości spoinę.

Używam: poduszki elektrycznej, podgrzewanego namiotu, piekarnika .....

Jak wklejam druty stalowe do rurki węglowej (popychacze) to, nad kuchenką gazową,  podgrzewam drut do około 200 stopni i uzyskuję natychmiastowe utwardzenie kleju

IMG_20200628_085324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romanie ,nie chodzi tylko o jego wytrzymałość ale o uniwersalność , praktyczność no i jak dla mnie przede wszystkim niezawodność.A tak przy okazji to będąc wczoraj w OBI ,kupiłem   klej dwuskładnikowy epoksydowy Soudal ,zobaczymy czy wart swej ceny.Był jeszcze podobny z Dragona i dużo tańszy ale wybrałem ten pierwszy -do wklejenia mam mocowania i zaczepy osłony silnika oraz elementy napędu żaluzji silnika -wszystko narażone na drgania i bardzo wysoką temperaturę.

4 minuty temu, Stanisław z Gdańska napisał:

Polecam epoksydowy klej  UHU Plus 300 kg/cm2.

Można go zakupić na Allegro i własności klejące ma dużo lepsze od kleju Distal. Używam go od ponad 30 lat i wtedy był naprawdę bardzo drogi.

Używam go tylko do zastosowań specjalnych i otwarte opakowanie nie zestarzeje się nawet przez 5 lat.

Spoinę należy wygrzać w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza aby szybko uzyskać pełnej wytrzymałości spoinę.

Używam: poduszki elektrycznej, podgrzewanego namiotu, piekarnika .....

Jak wklejam druty stalowe do rurki węglowej (popychacze) to, nad kuchenką gazową,  podgrzewam drut do około 200 stopni i uzyskuję natychmiastowe utwardzenie kleju

IMG_20200628_085324.jpg

Dzięki ,nie wiedziałem (lub widziałem w  sklepach) tego kleju, spróbuję ,stosuje kleje UHU ale te typu kontanktowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że jest godny polecenia ten UHU. Klej jest dość uniwersalny. Ja nie stosowałem żadnego podgrzewania i wszystkie spoiny trzymają bardzo mocno. Kleiłem np. plastikowe ramki do serw typu IDS do powierzchni węglowej. Nie szlifowałem ani ramki ani skrzydła tylko tak na żywca. Skrzydło się połamało w drobiazgi a ramki nie idzie oderwać coby jeszcze raz wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.