Skocz do zawartości

Przepisy modelarskie obowiązujące od 31.12.2020 - wątek moderowany.


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Uszek napisał:

To co za problem wykupić ubezpieczenie? Ja mam OC w życiu prywatnym (obejmuje też modele latające) wykupione razem z ubezpieczeniem domu.

Oczywiście żaden ! Zależy ile to będzie kosztować i ile zachodu?

Jeśli 20zł i w 2min. można temat załatwić przez internet, to chyba niewielki problem.

Ale jak teraz mam kupić dom żeby go ubezpieczyć , żeby w tym ubezpieczeniu było zawarte tez ubezpieczenie modeli, to jaki to przykład, nie na miejscu.

Może lepiej jak było by dołączone do OC auta, to nie trzeba kupować domu. Wystarczy mieć samochód.

Zależy jak na to patrzeć.

Ja chętnie wykupię ubezpieczenie OC dla moich modeli od kraksy co by mi zwracali pieniądze za rozbite modele, przykładowo z mojej winy lub winy wadliwych podzespołów...

Masz drona? Będziesz musiał zapłacić OC ?

"Będziesz musiał"

"Za brak ubezpieczenia OC ma grozić kara finansowa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Uszek napisał:

Nie musisz specjalnie kupować domu ani mieszkania, wystarczy samo OC w życiu prywatnym uwzględniajace modele latające. Przydaje się też na rower. 

Tak w ogóle to chętnie bym wykupił OC, ponieważ w swojej karierze modelarza miałem już kilka niebezpiecznych sytuacji. Jednak zależy to od ceny, jak i od tego , że do 1 stycznia nie jest to obowiązkiem. A poza tym to mam ubezpieczenie w Generali i muszę dopytać czy ono obejmuje, ale chyba raczej nie.

A tym bardziej, że latam coraz większymi modelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robertus napisał:

Można się ubezpieczyć w 5 minut prze internet. Koszt 70zl na rok.

Jak 70zł OC na zabawkę to drogo... za tą kwotę to już można motocykl ubezpieczyć. Za pojemność 650 płaciłem 100zł.

Mogę dać co najwyżej 20zł.

Są takie oferty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tytan12 napisał:

A mógłbyś wrzucić jakiegoś linka do ubezpieczyciela?

https://ocdrony.pl/ ja mam tu.

1 godzinę temu, Atomizer napisał:

Jak 70zł OC na zabawkę to drogo... za tą kwotę to już można motocykl ubezpieczyć. Za pojemność 650 płaciłem 100zł.

Mogę dać co najwyżej 20zł.

Są takie oferty ?

20zł, to paczka papierosów jest droższa. Nie widziałem tak niskiej oferty, nawet jak mam ubezpieczenie domu to rozszerzenie OC na człowieka jest droższe.

Pomyśl w kategoriach - Jak spalisz komuś pole od lipola albo wlecisz w drogie auto to stać Cię będzie na rekompensatę, rzędu 20tyś albo i więcej?

Czy się oddalisz ukradkiem?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego gdzie się lata. Obecnie przepisy nie wymagają ubezpieczenia.

Ja latam tylko i wyłącznie z dala od zabudowań (bardzo daleko) w polu i na dodatek sam, modelami max 2kg. Póki co nie ubezpieczam się. Jednak jeśli ktoś lata w grupie lub lotnisko jest dość blisko sadyb ludzkich to chyba warto.

Wszystko zależy od okoliczności.Trzeba też pamiętać o marketingu; w dzisiejszych czasach często straszy się ludzi aby tylko wyciągnąć pieniądze.

Kto stanowi większe zagrożenie: modelarz latający np. 1km od miejscowości sprawnym modelem czy kierowca przekraczający prędkosć w terenie zabudowanym?(a to w Polsce norma) 

Także bez paniki kto chce niech się ubezpiecza a komu za drogo albo nie uważa tego za stosowne to nie i tyle. A swoją drogą 70 zł rocznie to jak za darmo. Pytanie ile ta oferta jest warta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 17:18, robertus napisał:

 ja mam tu.

....hmmm...próbowałem znalezć  coś więcej na temat tego ubezpieczyciela ale  nie udało się:(...to jest jakas spółka z oo

absolutny brak danych  niezbędnych dla weryfikacji firm ubezpieczeniowych 

Robert, może to  jest ajent ubezpieczeniowy ?

70 PLN  niewielka kasa ale.....resztę dopowiedz sobie sam 

 

edit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dokument zawierający informacje o produkcie ubezpieczeniowym

Przedsiębiorstwo: Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. (dalej Wiener TU S.A.), Polska, zezwolenie Ministra Finansów z 31 stycznia 1990, DMU-006-5-90

Produkt: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pilota bezzałogowego statku powietrznego

 

Coś tu budzi Twoje podejrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 22:19, Ares napisał:

A swoją drogą 70 zł rocznie to jak za darmo. Pytanie ile ta oferta jest warta.

 

Ubezpieczenie jest na 200 tys. zł. Przy uszkodzeniu samochodu w większości przypadków pewnie wystarczy. Przy szkodzie np. na osobie może być mało.

 

Patrząc przynajmniej na cenę i kwotę ubezpieczenia to lepiej te parę groszy dołożyć i mieć ubezpieczenie na kilkakrotnie większą kwotę w PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ważna informacja, dla osób które zarejestrowały się zaraz po wejściu nowego systemu w ULC. Zwróćcie uwagę na datę ważności profilu operatora i w razie potrzeby kliknijcie kilka razy żeby sobie przedłużyć.

 

W dniu 26.10.2022 o 16:48, robertus napisał:

Może warto przypomnieć, że profil operatora w ULC Wam wygasł?

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, na świeżym powietrzu i tekst „Przedłużenie Ważności Profilu Operatora ふ Urząd Lotnictwa Cyw wg 2002-202”

🔔Kończy Ci się ważność profilu operatora w systemie: https://drony.ulc.gov.pl/ ❓
🔛Możesz potwierdzić aktualność swoich danych i przedłużyć ważność swojego profilu w kilku prostych krokach:
📍 Zaloguj się w systemie: https://drony.ulc.gov.pl/
📍 Wejdź w Profil Operatora.
📍 Kliknij w kafelek „Potwierdzam aktualność danych operatora i przedłużam ważność konta operatora”.
📍 Pobierz potwierdzenie rejestracji w pdf. z nową datą ważności i miej je zawsze ze sobą!
❓Potrzebujesz zaktualizować swoje dane – napisz do nas: 𝐥𝐛𝐬𝐩@𝐮𝐥𝐜.𝐠𝐨𝐯.𝐩𝐥 podając numer operatora.
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.