Skocz do zawartości

Przepisy modelarskie obowiązujące od 31.12.2020 - wątek moderowany.


Konrad_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje my się łapiemy do A3 / C4 a w tym wypadku jasno jest napisane:

 

Podsumowując: w kategorii otwartej wymóg zdalnej identyfikacji występuję w podkategoriach A1, A2, A3, ale nie dla wszystkich dronów – dotyczy bowiem klas C1, C2 i C3 (z wyjątkiem dronów na uwięzi). Nie dotyczy zatem dronów bez klasy, ani też dronów klasy C0 i C4.

 

I jeszcze to:

 

Latający w kategorii otwartej nie mają źle:

  • posiadacze dronów > 250g bez klasy lub z certyfikatem C4 będą musieli latać w A3, czyli 150m od osób postronnych i zabudowy, ale za to RID nie będzie potrzebne;
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bulbon napisał:

Prędzej się ....

Spokojnie......wątek jest po to aby pytać i rozmawiać o przepisach a nie ( z całym do Ciebie szacunkiem) pisać swoje żale i frustracje. Mnie i pewnie każdemu tutaj to się też nie podoba.

Takie posty nic nie wnoszą a my jako poważni ludzie musimy mniej bądź bardziej trzymać się tych przepisów.

Rzymianie mawiali Dura lex, sed lex ..... twarde prawo ale prawo , jak nakażą/zakażą co zrobić? Trzeba sie dostosować .

Moim zdaniem dyskusja jest potrzebna i dobrze ,że Robertus wrzucił info.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele to są BSP skonstruowane do użytku prywatnego. Raczej nikt na swoje modele nie będzie nadawał klasy C4, bo go nie będzie stać na badania. Niemniej jednak modelarze powinni się trzymać zasad lotów A3, o ile nie są stowarzyszeni w klubach. Ciekaw jestem co będzie z klubowiczami. Dotychczasowe zgody ULC dla klubów nigdzie nie wspominały o konieczności ID.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.