Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Przyszedł czas na powolną naprawę mojego Raptora. Zacząłem od wymiany serwa, które steruje silnikiem. Zmienny wektor ciągu pochłonął już dwa serw więc tym razem zamówiłem serwo z metalowymi trybami TURNIGY http://cyber-fly.pl/pl/p/Serwo-Turnigy-TGY-9018MG/3147

tym razem powinno wytrzymać :)

Jak zamontuje serwo będzie trzeba się brać za odbudowę dziobu ale o tym na bieżąco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie!

 

Mam pytanie dotyczące switch'a zaproponowanego przez Wojtek Sz , mianowicie: czy zbudowanie ww wymaga jedynie odpowiedniego połączenia ze sobą elementów przedstawionych na schemacie, czy IC1 4013B wymaga jeszcze jakiś dodatkowych "zabiegów" (programowania) aby cały układ wykonywał zamierzone zadanie? Pytam z perspektywy zupełnego laika jeśli chodzi o temat elektroniki.

 

z góry dziękuję za odpowiedź i wyrozumiałość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbudowanie tego układu polega na połączeniu wszystkich elementów w/g schematu.

 

post-5319-0-51432700-1391104138.jpg

link strony

 

Układ CD 4013 jest to podwójny przerzutnik typu D, tego układu nie trzeba programować.

Po zmontowaniu i podłączeniu wszystkich elementów układ działa od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Czy jest jakiś sposób żeby wykorzystać dzięki temu układowi sygnał z przełącznika trój-pozycyjnego na aparaturze? Mam na myśli: pozycja "0" - oświetlenie wyłączone, pozycja "1" włączone oświetlenie ostrzegawcze + nawigacyjne, pozycja "2" jak w pozycji "1" + światła do lądowania.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Bardzo udany ten F-22 co go wykonałeś. Bardzo starannie, precyzyjnie jak kupny, albo i nawet lepszy :)
Też muszę takiego sobie wyciąć i posklejać. Póki co niedawno ukończyłem F-15 i jest cały pokrzywiony oraz mam nieodpowiedni regulator do niego (za słaby).

Powrzucaj jakieś filmiki z latania, bo bardzo ładnie się prezentuje samolocik i lata przedewszystkim.

Co do pilotów polecam ludziki z LEGO. Ale nie te małe kanciaste, tylko z wydania LEGO Technic.
Bo taki pilot, może i prosty, ale wygląda, jak by go tam w samolocie zalali betonem. A przecież nożna jeszcze zrobić, by to wygladało jak prawdziwa kabina :)


Pozdrawiam Miszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo udany ten F-22 co go wykonałeś. Bardzo starannie, precyzyjnie jak kupny, albo i nawet lepszy :)

Też muszę takiego sobie wyciąć i posklejać. Póki co niedawno ukończyłem F-15 i jest cały pokrzywiony oraz mam nieodpowiedni regulator do niego (za słaby).

 

Powrzucaj jakieś filmiki z latania, bo bardzo ładnie się prezentuje samolocik i lata przedewszystkim.

 

Co do pilotów polecam ludziki z LEGO. Ale nie te małe kanciaste, tylko z wydania LEGO Technic.

Bo taki pilot, może i prosty, ale wygląda, jak by go tam w samolocie zalali betonem. A przecież nożna jeszcze zrobić, by to wygladało jak prawdziwa kabina :)

 

 

Pozdrawiam Miszcz

 

dzięki za miłe słowa ... co do figurki pilota to inaczej nie da się zrobić bo pod kabiną znajduje się pakiet więc wyklucza to zrobienie bardziej makietowej kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.