Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te żeberka tak czy siak się prostują, ale i tak widać to miejsce, inaczej załamuje światło.Tylko, w sumie, nie ma się co aż tak tym przejmować - i tak zostają rysy na powierzchni <_<

 

Tak czy siak ideału nie zrobisz ... wykonałem pierwszą próbę ale niestety butelka była za krótka i nie złapało końca kopyta brakło dosłownie 5 mm ale po przymierzeniu do podłogi pilot mieści się w sam raz muszę tylko "celownik" (kawałek plesky z diodą) przeszlifować z góry bo ma kłopot delikatny ze zmieszczeniem się ... jak to mówią taki problem to nie problem ;)

 

Ja zrobiłem z brazowej butelki po liptonie

 

Tez budowałeś ten model ? Jak tak to bardzo proszę o jakieś zdjęcia :) mój temat uważam za otwarty na tego typu konstrukcję oczywiście dotyczące tylko i wyłącznie F/A - 22 RAPTOR'a :) Mi kolor brązowy odpada z racji podświetlania w kabinie i chce aby było to widoczne choć nie są to diody SMD więc z tym może być różnie ale sam fakt wsadzenia czegoś takiego w model wystarczy mi jak na tym etapie w zupełności ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiwat "kola ordżinal" z biedronki butelki cudne na kabinki :D a w smaku nawet niczego sobie ;)

parę fot z prac nad kabinką. przygotówka przed grzaniem

post-8897-0-87392200-1353662795.jpg

 

a tu już po grzaniu

post-8897-0-65715800-1353662806.jpg

 

dodatkowo tak sam od siebie dodałem akcent "Polski" to nic że to myśliwiec z USA i też takie dostanie malowanie i oznaczenia ale kto powiedział że Polski pilot nim nie poleci ;)

post-8897-0-45036200-1353662820.jpg

 

przymiarka oszklenia do podłogi i jak widać nawet pasuje :)

post-8897-0-43777800-1353662832.jpg

 

Przygotowana kabina do malowania ... malowałem spray eco deco color i nieźle kryje również plastik :)

post-8897-0-79207000-1353662845.jpg

 

Wersja finalna kabiny :) troszkę trzeba popoprawiać krawędzie po malowaniu i ta dam

post-8897-0-90055500-1353662858.jpg

 

i z podświetlaniem

post-8897-0-46607700-1353662915_thumb.jpg

 

pragnę dodać że jestem zadowolony z efektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak ideału nie zrobisz ... wykonałem pierwszą próbę ale niestety butelka była za krótka i nie złapało końca kopyta brakło dosłownie 5 mm ale po przymierzeniu do podłogi pilot mieści się w sam raz muszę tylko "celownik" (kawałek plesky z diodą) przeszlifować z góry bo ma kłopot delikatny ze zmieszczeniem się ... jak to mówią taki problem to nie problem ;)

 

 

Tez budowałeś ten model ? Jak tak to bardzo proszę o jakieś zdjęcia :) mój temat uważam za otwarty na tego typu konstrukcję oczywiście dotyczące tylko i wyłącznie F/A - 22 RAPTOR'a :) Mi kolor brązowy odpada z racji podświetlania w kabinie i chce aby było to widoczne choć nie są to diody SMD więc z tym może być różnie ale sam fakt wsadzenia czegoś takiego w model wystarczy mi jak na tym etapie w zupełności ;)

 

Na zdjęciu pierwszy mój Raptor i Su 37

post-8342-0-71467000-1351355670_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się zmiejszyć zdjęcia .fajnie się lata raptorem choc jest szybki i zwinny .Drugiego tego w paski wystawiłem na Allegro bo koledze bardzo się spodobał a potem doszedł do wniosku że szkoda by go było skretować bo dopiero zaczyna naukę latania a mnie zaczyna brakować juz miejsca na ścianie a w planach budowa SR 71

post-8342-0-10065400-1351356256_thumb.jpg

post-8342-0-28491600-1351356268_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze bardzo lubisz ta konstrukcje :) raptory pierwsza klasa ... Wszysykie sa ze zmiennym wektorem ciagu ?

 

Nie .Dlatego że ten model ma latac jak prawdziwy odrzutowiec a nie jak akrobat i krecić beczki w miejscu.Przy stałym napędzie naprawde lata bardzo fajnie i przy dużym wychyleniu lotek naprawde jest nerwowy .Ja mam ustawione lotki na 30% a wysokoś na 100% i lata się bardzo fajnie .Próbowałem lotki ustawić na 60% i wtedy było nerwowo .Szkoda nerw i modelu.Zwłaszcza że ja latam dość daleko i przy tym kolorze naprawdę ciężko określić w jakim połorzeniu jest model.Dlatego mam zamontowane dwie bardzo jasne diody z przodu a z tyłu 24 diody w wylotach silników co daje niesamowity efekt zwłaszcza bo zmroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z postu na post jest coraz ciekawiej :) a szczegolnie z tym oswetleniem jak piszesz ze 24 diody ja mam skromnie na silnikach tylko 4 ;) mozesz dac jakies zdjecia lub film z takim oswietleniem strasznie mnie to ciekawi :) a jeszcze jedno pytanie jaka rozpietosc ? ;)

 

Rozpiętość jak na planach 61 cm .Link do lotu z kamerą i oświetleniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze proszę na jakim wyposażeniu latasz ? Najbardziej chodzi mi o silnik i pakiet :) a jeszcze o wagę jak bym mógł zapytać ;)

 

Silnik emax gt2210/09 1780kv, rygiel hk 40 Am, śmigło6x4,pakiet 2200 11.1V, 3 serwa sg90.Waga gotowego do lotu niecałe 600 gram. Na tym wyposarzeniu latam. Czas lotu to około 6 minut na pakiecie zostaje wtedy 3,82V na cele.Teraz zakupiłem silnik IBM2212-8 2200KV .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zakupiłem silnik IBM2212-8 2200KV .

 

Chyba iBM 2212-6 ;) ... mam dwa silniki z iflight'a i jestem z nich bardzo zadowolony z pewnością będzie służył :) ja celuje w mniejszy silnik i mniejszy pakiet. Mam już ogólnie dwa parkjety pierwszy to profilowy MIG 29 i jak wsadzam pakiet 2200 lata jak cegła czyli minimum pół gazu a jak wyłączysz gaz to zaczyna "lądować" jak harier ale jak już włożę lżejszy pakiet to nie ten model mogę nim robić niskie wolne przeloty a jak trzeba to też pokazuje pazur :) a do raptora ląduje pakiet 1300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba iBM 2212-6 ;) ... mam dwa silniki z iflight'a i jestem z nich bardzo zadowolony z pewnością będzie służył :) ja celuje w mniejszy silnik i mniejszy pakiet. Mam już ogólnie dwa parkjety pierwszy to profilowy MIG 29 i jak wsadzam pakiet 2200 lata jak cegła czyli minimum pół gazu a jak wyłączysz gaz to zaczyna "lądować" jak harier ale jak już włożę lżejszy pakiet to nie ten model mogę nim robić niskie wolne przeloty a jak trzeba to też pokazuje pazur :) a do raptora ląduje pakiet 1300.

 

Co do tych silników to jak kupiłem to odrazu był uszkodzony .Po reklamacji przysłali drugi i na 3/4 gazu wydaje dziwne dżwięki chyba łożyska .Zobaczymy jak długo wytrzyma .Co do emaxa wylatał już sporo .Ja na pakiecie 1300 miałem problem z wywarzeniem i pierwszy lot zakończył się przy starcie efektowną beczką z kretem. Efekt urwany kokpit zaraz przy skrzydle. Słaby punkt tej konstrukcji .Wzmocniłem w tym miejscu płaskownikami węglowymi i problem rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie masz SC, tak jak na planach ?

 

 

EDIT ...

Raptor już nie jest biały :D miejscami powychodziły małe zlewy ale tragedii nie ma ;) ... teraz schnie a z bristolu już powycinałem formatki na ciemniejsze plamy ... co do kalkomanii myślałem że zrobię ją metodą decoupage ale chyba kupie arkusze do zadruku kalkomanii na allegro.

post-8897-0-89237900-1353663020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.