Skocz do zawartości

przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malowanie i wykończenie modelu idzie strasznie powoli dzisiaj domalowałem silniki i takie delikatne łączenia blach na brzuchu

post-8897-0-20362700-1353671865.jpg

 

post-8897-0-38704300-1353671879_thumb.jpg

 

Teraz już wiem że waga wyjdzie w granicach 600 g z hakiem o siniku 2812 już zapomniałem na zdjęciu widać jego mocniejszą wersję emax GF 2210/20. Co do pakietu mam mały dylemat

albo dualsky 1300 mAh 20C

http://abc-rc.pl/p/1...-i-pakiety.html

lub zastanawiam się też nad ABC-POWER 1300 mAh - 25 C

http://abc-rc.pl/p/1...-i-pakiety.html

wiem już że wystarczy mi pakiet 20 C ale pytanie czy może ktoś użytkuje te pakiety ? Całe 6.30 PLN nie wielka różnica ale spytać o opinie zawsze można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam żadnego z nich ale mawiają , że Dualsky ze względu na rzeczywiste parametry jest godny polecenia a skoro 20C wystarczy (z możliwością do 30C) to wg tej opinii wybór jest oczywisty.

No ładny ten Raptorek (ptaszek drapieżny) - jeszcze kilka innych linii podziału +kalkomania i model pierwsza klasa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie oszczędność żadna więc raczej zaufam dualsky :)... no to po jutrze zamawiam w końcu pakiet i parę drobiazgów żeby w końcu zakończyć budowę :D a dzisiaj zakończyłem pracę nad rysowaniem linii podziału doszedłem do wniosku że tyle co mam wystarczy a zbyt dużo może zepsuć cały efekt końcowy. Poszycie górne podoba mi się w takim stanie jakie jest teraz.

Parę zdjęć ...

post-8897-0-92016900-1353672160.jpg

 

post-8897-0-73622200-1353672175.jpg

 

post-8897-0-00453000-1353672190.jpg

 

post-8897-0-95661100-1353672200.jpg

 

post-8897-0-92260900-1353672222_thumb.jpg

 

post-8897-0-38474500-1353672237_thumb.jpg

 

post-8897-0-91078200-1353672250_thumb.jpg

 

post-8897-0-36228100-1353672263.jpg

Oczywiście kalkomania w trakcie zamówienia :) Po naklejeniu oznaczeń model czeka jeszcze jedno malowanie tym razem lakierem bezbarwnym wodnym do boazerii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem dzisiaj już nic nie robić ale jak się czyta takie posty to zaczynam mobilizować się wewnętrznie i jeszcze chyba zrobię mocowanie kabiny i w końcu połączę lotki z serwami ;)

Jak pogoda się utrzyma a przynajmniej nie będzie lać i wiać to końcem przyszłego tygodnia tak domniemam jak wszystko dojdzie z z brakujących szpejów czyli pakiet, neodymy i kalkomania do zadruku to będę się przymierzał do oblotu :rolleyes: ... a wtedy albo wróci na tarczy albo z tarczą :P

 

EDIT ...

 

Wszystko już "hula" brakuje pakietu i kalkomanii i możemy lecieć ;)

http://vimeo.com/52558916

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj koniec budowy :D ... no prawie ... zostało dosłownie kilka drobnostek :P

Kalkomania na miejscu ... troszkę krzywo ale za grosz współpracy ze strony kalkomanii ... pakiet w końcu dotarł na dziób musiałem dorzucić dosłownie parę gram ołowiu i wrzucając wszystko na szale wyszło jakieś 615 g :) więc rozminąłem się z wagą jak chodzi o stwórcę planów ;). Kalkomania miała być szara ale po wydrukowaniu jej i próbie przyklejenia okazało się jest nie widoczna więc powędrował kolor czarny który za to bardzo dobrze widać ;)

pozostaje mi wyczekiwać jeszcze na dobrą pogodę i dodać kilka zdjęć jak to wygląda

 

post-8897-0-93116900-1353672465.jpg

 

post-8897-0-97869800-1353672547.jpg

 

post-8897-0-55822500-1353672475.jpg

 

post-8897-0-25874300-1353672489.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i po miesiącu pracy już niedługo na polskim niebie zobaczymy kolejnego F-22.

Przemo - gratuluję pomysłu, wytrwałość, dokładności i świetnej relacji z przebiegu budowy. Z przyjemnością uczestniczyłem i podglądałem ten temat na forum.

Tyle startów co lądowań życzę i czekam na filmy z lotów dziennych i nocnych.

 

P.S. Chyba zamówię u Ciebie owiewkę kabiny do tego F-22 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe słowa :) temat jeszcze się nie zakończył bo brakuje właśnie filmu z oblotu ;) Rafale jak chcesz to nie ma sprawy ;) z pewnością da się zrobić żaden problem ... mam nadzieję że podczas budowy nic drastycznie nie pozmieniałem jak chodzi o wręgi i nie będzie problemu z dopasowaniem owiewki do reszty modelu ;)

Mam nadzieję że pogoda na dniach okaże się łaskawa i pozwoli oblatać tegoż myśliwca ;)

 

P.S.

Ogólnie jako autor tegoż tematu uważam go za otwarty dla innych chętnych osób, które chcą się podzielić doświadczeniami z jakimikolwiek modelami myśliwca F-22A RAPTOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu pogoda dopisała i Raptor poleciał :D spektakularnych niespodzianek przy oblocie brak ... oczywiście nie obeszło się bez delikatnego trymowanie na lotkach i korekta skłonu silnika, który skończył się skierowaniem w dół silnika ... lata mi się nim no wprost wyjeb....e :) ze zmiennym wektorem ciągu niezłe "koziołki fika" ;) ... pętle potrafi zrobić tak ciasne, że wychodząc z nich prędkość spada dosłownie do zera i przez chwilę nad modelem nie ma kontroli do czasu jak nabierze znowu prędkości ale na szczęście to nie zajmuje dużo czasu. Po zrobieniu kilku ciasnych pętli daje radę już na tyle się wyczuć że udaje się wyjść z niej płynie bez utraty sterowności nad modelem. Oczywiście zastosowanie zmiennego wektora ciągu jak dla mnie daje wielki "plus" dla tego modelu.Oczywiście nie wytrzymałem i wyrwałem się po godzinie 16:00 gdzie robi się już troszeczkę ciemnawo celem wypróbowania jak będzie się latać z oświetleniem co jest uwiecznione na filmie ale niestety już nagrane w kiepskiej jakości. Filmowanie pierwszej części filmu zawdzięczam Wojtkowi Sz i jego aparatu a druga część wieczorna to jest mój skromny malutki kompaktowy nikon. Parę uwag co do oświetlenia, które na filmie raczej zanikło ale w rzeczywistości wygląda to o wiele lepiej a wręcz super ... szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego efektu, zadowolonym z tego że HEJ :rolleyes: !!!! Bardzo dobrze widać oświetlanie dopalaczy i oświetlenie do lądowania, które w zasadzie w zupełności wystarczy żeby w takich warunkach spokojnie zorientować się jak model jest ułożony. Oświetlenie na skrzydłach i kokpitu jest widoczne przy bliskich przelotach obok modelarza. W przyszłości może się odważę i polecę jak zrobi się jeszcze ciemniej o czym oczywiście poinformuje na forum i poprę to jakimś stosowanym materiałem video.Z modelu jestem bardzo zadowolony w zasadzie spełnił moje wszystkie pokładane w nim nadzieje, że tak to skromnie zakończęModel poleciał na pakiecie 1300 mah po wykonaniu 6 minutowego lotu wraz z włączonym oświetlaniem do pakietu przy ładowaniu weszło jakieś 835 mah więc spokojnie sądzę że 7 minutowy lot jak najbardziej wchodzi w rachubę ;) 

http://vimeo.com/53270463

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanych lotów . Gdzie Ty wczoraj miałeś taką pogodę?

Ja już byłem uszykowany na loty około 15.30 i...w Poznaniu rozpadało się. Powróciłem do "hangaru", zrobiłem pokaz na ziemi i umieściłem tylko nowy filmik ;-(

Twój model prezentuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanych lotów . Gdzie Ty wczoraj miałeś taką pogodę?

Ja już byłem uszykowany na loty około 15.30 i...w Poznaniu rozpadało się. Powróciłem do "hangaru", zrobiłem pokaz na ziemi i umieściłem tylko nowy filmik ;-(

Twój model prezentuje się świetnie.

 

Rafale pogoda normalnie jak na zamówienie :) jakoś taka się uchowała w połowie drogi między Krakowem a Katowicami ;) co do filmów widziałem widziałem i powiem że oświetlenie dopalaczy w Twoim F - 18 będzie super widoczne, mocne światło więc oczekuje na film :) wczoraj myślałem, że dzisiaj też się wybiorę coś polatać no ale pogoda nie rozpieszcza i niestety dzisiaj pass a szkoda bo się zakochałem w tym modelu tak zajebiś... się nim lata :P normalnie miłość od pierwszego wypuszczenia z ręki ;)

 

A zapomniałem zapytać. Ile waży do lotu?

 

Robercie waga do lotu to jakieś 625 g ale raczej jeszcze wzrośnie bo muszę spód modelu czymś wykleić bo strasznie cierpi przy lądowaniach. Myślę nad jakąś folią przeźroczystą tylko mam zerowe pojęcia na ten temat :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.