Skocz do zawartości

SAAB JAS - 39 GRIPEN - park jet


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm zrobię teraz a zbiornik zamontuję dopiero jak oblatam. A czy ten zbiornik na magnesach w twoim Gripenie nie odczepi się przy wyrzucie.chodzi mi o to czy magnesy wytrzymają ciężar samolotu ?

 

Na magnesach neodymowych tylko w opcji dla lepszego wyglądu a nie w opcji do wyrzutu z ręki. Jak do wyrzutu z ręki to tylko zbiornik na stałe przytwierdzony do kadłuba - i to solidnie.

Ale zanim podejmę decyzję o przytwierdzeniu zbiornika na stałe to muszę wypróbować wyrzut modelu z ręki trzymając go od spodu lub za garb od góry (tak startuję moim F-18). Dotychczas kolega wyrzucał mi model Gripena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znowu pogrzebałam trochę przy Gripenie i wyrzeźbiłem mechanizm zwalniający zbiornik wzorowany na sposobie Przemka z Jego PZL Szerszeń. Mam nadzieję,że się nie gniewasz :rolleyes:

d3ae686846b3dcefgen.jpg

 

Słabo widać bo zapomniałem zrobić zdjęcia zanim wkleiłem :unsure:

 

Zamontowałem również serwa od sterolotek, a ich działanie pokarze jutro na filmie.

 

613a6210310532b3gen.jpg

 

7015eb94fcc7f508gen.jpg

 

Zrobiłem też właz rewizyjny.

c432d9ee98e53e43gen.jpg

 

Z powodu sporych rozmiarów postanowiłem wzmocnić go dookoła by nie osłabiać konstrukcji

03333115c079712fgen.jpg

 

b3732525e0c4675bgen.jpg

 

Uporam się tylko z oświetleniem i mogę zamykać kadłub, zrezygnuję również z oświetlenia dyszy ponieważ nie ma na nie miejsca z tyłu :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Buduj buduj Kacper dobrze Ci idzie ;)

 

Dziękuję za doping

 

 

Czy ja dobrze widzę, że wzmocniłeś na całej długości sterolotki poprzez wklejenie cienkiej rurki z włókna węglowego? Jeśli tak to jest to świetne rozwiązanie.

To Twój pierwszy model zdalnie sterowany jaki montujesz?

 

Niestety nie nie jest wzmocnienie ale już je zrobiłem i właśnie schnie  :D  ponieważ to rzeczywiście dobry pomysł.Modeli już kilka skleiłem i między innymi też Gripena w skali 100% ale silnik był za słaby i konstrukcja była słabo powzmacniana no i przy pierwszym "locie" (który trwał 3 sekundy :P) gdy brat wyrzucił samolot on spadł na dziób, który został całkowicie zmasakrowany z owodu braku wzmocnień :unsure:

A tutaj kilka zdjęć poprzedniego Gripena

 

312da10a6038600fgen.jpg

 

b7a956814ff7eaa8gen.jpg

 

f9c5387567dda843gen.jpg

 

0d2c496d8c92ba61gen.jpg

 

60c9d2cbe03c3beegen.jpg

 

49bc09517659103bgen.jpg

 

I taki mały zbieg okoliczności,do robienia znajomych w konia ^_^

 

434ea36dab10bf4dgen.jpg

 

d4f32b0067a011d8gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I taki mały zbieg okoliczności,do robienia znajomych w konia ^_^

 

434ea36dab10bf4dgen.jpg

 

d4f32b0067a011d8gen.jpg

 

Tempo budowy modelu imponujące - wakacje sprzyjają budowie w dzień i w nocy. :) Znajoma ta kalkomania  ;) .

Szkoda modelu i szkód jakie narobił pilot. Zapytam: OC miałeś wykupione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj obiecany film przedstawiający pracę sterów i odrzucanego zbiornika paliwa

 

 

Był bym wdzięczny za informacje na ile procent mam ustawić str wysokości a na ile lotki.Obecnie są na 100%

 

EDIT : link poprawiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stosunkowo długiej przerwie budowa znowu ruszyła. Udało mi się zamknąć kadłub. Zrobiłem też oświetlenie lecz niestety nie miga tylko świeci cały czas, ale w końcu chodzi mi o to bym go dobrze widział. Wykonałem również dyszę z butelki uformowanej opalarką i okleiłem korzystając z szablonu kolegi Rafała.

 

5eec66614005626fgen.jpg

 

2fffc5e2cd377d7cgen.jpg

 

215706c3029c2422gen.jpg

 

92f973afdb4a66b5gen.jpg

 

Można by już powoli myśleć nad wyważeniem samolotu więc wie ktoś gdzie Gripen ma SC bo nie mogę nigdzie znaleść  :unsure:  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot już prawie skończony, zostało już tylko oblatać, poszpachlować i pomalować.

Dane dotyczące modelu:

waga-479g

długość-82cm

rozpiędtość-44cm

Nie wiem czy coś źle obliczyłem czy coś pomyliłem  :huh:  ale wyszło miże obciążenie na 1dm2 wynosi 6,3g, czyli nie aż tak dużo(chyba :wacko: )

Mam nadzieję że pogoda dopisze to do piątku oblatam, a od poniedziałku popracuje nad nim wizualnie.

A tutaj kilka fotek

 

60e074f2c27206b1gen.jpg

 

da4c39eb20d434afgen.jpg

 

b2fa64f67b615bf1gen.jpg

 

c012f6857df4bacbgen.jpg

 

32230d470f63d0a8gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście pomyliłem bo teraz wyszło mi 63g/dm2. Z tego  co się orientuje to trochę dużo czyli model będzie musiał latać szybko aby utrzymać się w powietrzu a jego prędkość lądowania też będzie duża.Czy dobrze rozumuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.