Skocz do zawartości

SAAB JAS - 39 GRIPEN - park jet


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj Kacper dokładny typ silnika jaki chcesz zamontować. Producenci podają także przy danym silniku rodzaj zalecanego śmigła a w związku z tym spodziewany pobór prądu (do którego dobierzesz odpowiedni regulator) i ciąg.
Dla przykładu w moim modelu F-18, w którym mam podobny jak proponowany przez Ciebie silnik mam takie wyposażenie:

- silnik Turnigy D2826-6 2200kvOutrunner Motor - 1 szt. (342W, max. pobór prądu 34A)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12919__d2826_6_2200kv_outrunner_motor.html
- śmigło APC 6x5E - 1 szt.
- regulator 35-40A z radiatorem Hobby King - 1 szt.
- aku. Li-Pol Turnigy 1300 mAh 25-30C - 1 szt.

Po dokonaniu pomiarów (jak poniżej) regulator dobrałem na wyrost sugerując się parametrami silnika bez uwzględnienia typu założonego śmigła
post-10327-0-78562200-1375736209.jpg
 Myślę, że stosując taki silnik dla pomniejszonego w skali Gripena będziesz rozmijał duże prędkości tym bardziej, że śmigło jest na ogonie i nie będzie napotykać strumień zaśmigłowy na jakiekolwiek opory związane z konstrukcją modelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, niedawno i ja zacząłem budowę Gripena tyle że w 77% skali z profilem Kfm2 tak jak u kolegów.

Wyposażenie jakie dostanie to

-silnik Emax CF2812 170W 1534kv

-regulator 30A

-akumulator 3s 1300mAh

-2x serwa 9g

A tutaj kilka zdjęć

4d05445c00bb3cc6gen.jpg

 

881c515091334989gen.jpg

 

a8a1b616f94e363fgen.jpg

 

2b65b83deeb3eb92gen.jpg

 

P.S. Mam nadzieję, że koledzy nie obrażą się za to że dołączam się do wątku ze swoją relacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie silnika wzmocnij jeszcze bardziej a najlepiej zrób je nowe sklejone z dwół kawałków depronu i dopiero wklej je w kadłub. Sprawdzone w F-22 Raptor również od Shumate. W tym modelu ta rzecz nie została do końca przemyślana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, czysta robota Kacper. Widzę, że oświetlenie robisz - super. Koledzy dobrze radzą - wzmocnij mocowanie tej listewki, bo skoro model masz w skali 70% a wyposażenie jak do wersji 100% to Twój model będzie bardzo szybki i na ogon bedą działać duże siły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa i zrobię tak jak mówisz z tym wzmocnieniem. Mam jeszcze pytanie, czy odrzucany zbiornik paliwa pod kadłubem samolotu jest dobrym pomysłem? Czy nie bardzo, ponieważ obawiam się, że po odrzuceniu zostanie wciągnięty przez śmigło i może narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw zbuduj model, oblataj, polataj nim a potem dorzuć coś od siebie :) 
przeglądając forum natrafisz na wątki choćby właśnie o tym Gripenie gdzie ja z początku go zbudowałem ale Rafał go odpicował do tego stanu że ja sam nie mogłem poznać tego modelu  ... kolejny przykład to wątek z budowy Corsair'a Bartka który budował model dość długo, potem oblatał, polatał, nawet rozbił a teraz model łapie detale godne makiety :) 
powoli powoli a reszta przyjdzie z czasem ... trzymam kciuki za udany oblot ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa i zrobię tak jak mówisz z tym wzmocnieniem. Mam jeszcze pytanie, czy odrzucany zbiornik paliwa pod kadłubem samolotu jest dobrym pomysłem? Czy nie bardzo, ponieważ obawiam się, że po odrzuceniu zostanie wciągnięty przez śmigło i może narobić szkód.

Świetny pomysł. Możesz wzorować się na rozwiązaniu Przemka mechanizm już przygotować na etapie budowy modelu a skorzystasz z niego jak polatasz modelem. Zbiornik paliwa musiałby trochę ważyć aby podczas zrzutu nie został zassany przez śmigło bo zostanie z niego poszatkowany ogórek  :) 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34258-od-infineon-i3d-do-pierwszej-w-polowie-wlasnej-konstrukcji-pzl-szerszen-zimowe-wariacje-z-nartami-i-nie-tylko/?p=426389

 

Zgodnie z uwagą od Przemka (jeżeli dobrze odczytałem jego myśl):

 

post-10327-0-95256300-1404804091.jpg

 

 

Ja dla swojego Gripena mam przygotowany zbiornik, który podwieszę albo na magnesach neodymowych lub na stałe co umożliwi mi własnoręczny wyrzut modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.