Skocz do zawartości

SAAB JAS - 39 GRIPEN - park jet


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Naniosłem zdjęcie mojego modelu na zdjęcia prawdziwego Gripena w celu zobrazowania wymiarów wysokości goleni podwozia, średnicy kół i ich odległości od dziobu.

W zakupionym zestawie podwozia muszę zmienić tylko przednie koła na mniejsze, tylne  mają średnicę 45mm więc pozostaną. Reszta pasuje ?

 

1465193622_Gripenmj2.jpg.01ebea924cae750026eb6dc4581e4d97.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak z ciekawości wszedłem na pierwszą stronę wątku i o ile daty się nie rozjechały po przesiadce na powiedzmy "nowe" forum to model powstał 8 lat temu ... wow ... ale ten czas leci :) 

Ten depron Rafał to się trzyma ? Nic się z nim nie dzieje ? 

Fajnie że reanimujesz już chyba leciwy model ... słabo pamiętam jak go zacząłem budować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemo napisał:

Tak z ciekawości wszedłem na pierwszą stronę wątku i o ile daty się nie rozjechały po przesiadce na powiedzmy "nowe" forum to model powstał 8 lat temu ... wow ... ale ten czas leci :) 

Ten depron Rafał to się trzyma ? Nic się z nim nie dzieje ? 

Fajnie że reanimujesz już chyba leciwy model ... słabo pamiętam jak go zacząłem budować :P

 

Czas "leci" a wraz z nim nasze modele :-).

Niektórzy (jak Ty Przemo) przesiadają się na nowe gałęzie modelarstwa (drony) czy technologie (druk 3D) a ja... rzeźbię w starym materiale. Tak dobrze model zabezpieczyłeś farbami i lakierami , że depron do dzisiaj nie ma żadnych śladów osłabień (zwiększona giętkość) czy pęknięć. Typowe wgniotki od trawy czy paznokci, ryski  :-)) są nieuniknione ?

 

Chciałem model już malować ale w hurtowniach brakuje farby Gunze H058 (light green) - główny podkład do kamuflażu "splinter camo".

Dzisiaj może spód na szaro pomaluję. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP PLEASE!

Koledzy modelarze nie mam doświadczenia w malowaniu balsy a właściwie odpowiednim zabezpieczeniu/jednorodnym pokryciu balsy aby po jej pomalowaniu powierzchnia była gładka.

Obecnie zastosowałem technikę polegającą na rozrzedzeniu szpachli i "pomalowaniu "  nią za pomocą pędzla powierzchni balsowej. Potem oczywiście szlifowanie papierem ściernym (1500). Ale dla uzyskania jednorodnej równo pokrytej powierzchni  musiałbym ten zabieg wykonywać wielokrotnie małymi etapami - widać nierównomierność po pierwszym malowaniu. Część powierzchni gładka a miejscami jak skórka od kiwi.

Wskażcie / podzielcie się swoim doświadczeniem. Metoda musi być w miarę prosta, nie zwiększająca znacząco wagi modelu  i bezzapachowa   - moją modelarnią jest kuchnia/łazienka ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem w sieci dużo zdjęć samolotu nr 39131 w malowaniu  które mnie interesuje tj.: Splinter Camo ale nigdy nie od dołu :-).

Stąd moje pytanie.

Czy znaki szwedzkich sił powietrznych na tym konkretnym samolocie są od spodu w wersji "Low Visibility" czy w pełnych barwach  jak z boku kadłuba lub od góry na skrzydłach?

 

21.jpg.f9f954ab5649bb912fbdce5ea35ee113.jpg

 

27.thumb.jpg.d214c78654d5a468ce28c89c4caa7dfd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2020 o 21:54, RAFALR30 napisał:

HELP PLEASE!

Koledzy modelarze nie mam doświadczenia w malowaniu balsy a właściwie odpowiednim zabezpieczeniu/jednorodnym pokryciu balsy aby po jej pomalowaniu powierzchnia była gładka.

Nie wiem czy to jeszcze aktualne.

Szpachlowałem szpachlą Hobby-lite, wodorozcieńczalną.

941b9165ebc726b43000ea41f0377c46.jpg.32ef8598c9d6743628eab566c665146e.jpg

Rozcieńczałem tylko tyle, by dobrze się nakładała kartą bankomatową. Miała konsystencję rzadkiej pasty. Im mniej się ją rozcieńcza tym mniejszy ma skurcz przy schnięciu.

Taka powierzchnia, nawet po 1 krotnym szpachlowaniu, nawet jeśli nie jest idealna, to już nie przyjmuje specjalnie wody, i taką mógłbyś "wykończeniowo" potraktować szpachlą rozrzedzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.