Skocz do zawartości

Corsair 140cm, depron - mój pierwszy model :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie fajnie :D

Teraz w zasadzie zostało Ci tylko okleić i na lotnisko. Trzymam kciuki!

Tylko okleić... Niestety, zamiast olać nierówności, dodałem sobie pracy i docinam, doklejam, szlifuję, sprawdzam i znowu to samo. A bohaterem jest kadłub, który po przymiarkach poszycia okazał się zbyt "mało prosty" :D .

 

Ale po kolei.

Mocowanie regulatora od spodu. Półokrągły klocek (wcześniej go nie było) ułatwia dociągnięcie mocowania.

f18e61c69508b93f.jpg

 

Wagowych purystów proszę o zamknięcie oczu ;) . Wzmocnienia ogona:

7303dff8c0d2773f.jpg

95a85e5c696304bd.jpg

 

Końcowe prace przy strukturze kadłuba. Dokończenie kanałów dolotowych "układu chłodzenia".

dfa264fb657b8102.jpg

8e7fbc403639e3e7.jpg

1a1473691b138565.jpg

8e989256a1319fe9.jpg

 

Wspominana upierdliwa robota przy wyrównywaniu kadłuba oraz podpory poszycia, coby się nie zapadało.

585b2976725f4f65.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni przerwy w budowie Corsaira i mała odskocznia coby się wprawić za drążkiem.
Składa się szybko, łatwo, jak klocki. Pięknie lata.
FUNCUB by Multiplex.
12d64e7a8de9305d.jpg

Edit:

Witajcie,

model dostał brzuch. Dojdą jeszcze 2 półwręgi. To miejsce ma być przede wszystkim funkcjonalne i mocne. Skrzydła będą odłączane, a w dodatku będą tu pokrywy dające dostęp do baterii, mocowania skrzydeł i - bardziej z przodu - regla. Musiałem wymyślić, jak podzielić poszycie i je dopasować, zapewniając sobie równocześnie pewien margines regulacji kąta zaklinowania skrzydła. Pomysł mam.
Jednocześnie za ten brzuch model będzie podnoszony, więc chcę to zrobić dość sztywne.
P.S.
Udało mi się również namierzyć farbę do pomalowania całości. To Eco Revolution w sprayu firmy Chemmot. Na wodzie, nie żre pianki, można stosować bezpośrednio na styropian i ma mniej więcej takie kolory jak chcę. Tylko cenę ma taką jakiej nie chcę: prawie 30PLN za puchę (Praktiker). A kamo ma być 3-kolorowe :rolleyes: .

5b427109c2bb4079.jpg
9d40cd34bb4bab36.jpg

No i efekciarskie zdjęcie chłodzenia ;) . Chyba już tak zostawię.
7f63b046a1e63fd0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

zrobił się monolog, ale kontynuuję, może ktoś skorzysta smile.png .

Rośnie brzuch temu Korsarzu.
df05d59e045137afmed.jpg

8cde80fe4a369727med.jpg

Przytaczam opis z drugiego zdjęcia poniżej, bo wyszedł nieczytelnie:
"Wklejona nakrętka M2"
a poniżej:
"Klockowy przekładaniec (balsa-sklejka-balsa) "stoi" na kostce balsowej wklejonej w depron i przyklejonej od tyłu do widocznej przegrody balsowej."
dc1b97210fb0ea51med.jpg

cb4414237682b8e2med.jpg

3de5584e123b0b12med.jpg

f86e0ac0939455ecmed.jpg

1ce01fb1fa0a2856med.jpg

e01db1000f57ebecmed.jpg

f4224b7d7efa6f99med.jpg

139f304bb4deee8cmed.jpg

ac938ab95c96b66bmed.jpg

Mam nadzieję, że po takim wygięciu przewodów nic się pakietowi nie stanie. Co Wy na to?
a5585083930e94a5med.jpg

16731bd37b03e8ecmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda dosyć masywnie, ...

Wiem...

...w jakim calu tak pancernie?

Nie wiem, czy masz na myśli pancernośc całego modelu czy tylko tego co pokazałem ostatnio. Jeśli to pierwsze - to chyba mój brak zaufania do wytrzymałości wymyślanej przeze mnie konstrukcji. Jeśli to drugie to do powyższego powodu dochodzi moim zdaniem obiektywna potrzeba: za "brzuszek" będzie model podnoszony, poza tym tuż pod pokrywką ma wszystkie wrażliwe "bebechy". Przyznaję jednak, że ogólnie z pancernością mam pewien problem :(

Jakiego kleju używasz do połączenia balsy z tym niby depronem wygląda czysto i bardzo estetycznie a po za tym model pierwsza liga.

Pozdrawiam Andrzej.

Kombinowane użycie Soudala i UHU Pora. Nawet jak kleję samym Soudalem (większość połączeń, bo ładnie utwardza miejsca klejone), staram się ponad wszystko nie dopuścić do wycieków nadmiaru kleju. Poza tym nabrałem do niego zaufania i nie walę go tyle co kiedyś. ;)

 

Dzięki Panowie za słowa uznania i wszystkie uwagi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości... Ile waży model w tym stanie?

Specjalnie dla Ciebie ;) zważyłem kadłub - waży 486g. Reszta musiałaby być ważona osobno. Tak czy siak wagi spodziewam się w okolicach 2100-2200g. Z Kokamem 3600 na pewno to przekroczę, ale z Nano-techem 3300 da radę. Moje poprzednie szacunki na ok. 1800g zawierały błąd. Po prostu nie policzyłem podwozia (większe koła 90mm plus amortyzowane golenie), oraz doszły klapy wraz z napędem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś go wyważać wstępnie, czy położenie pakietu jest w odpowiednim miejscu ?

Mnóstwo pracy w chłodzenie, mocowanie... a co jak trzeba będzie przesuwać ?

Witaj Hubercie,

tak wyważałem go wstępnie kilkukrotnie i wyszło mi z przewidywanym od początku 3 łopatowym śmigłem, że będzie o.k. Pakiet można przesuwać ok. 2 cm, dodatkowo mogę przesuwać regiel o jakieś 1,5-2cm. Poza tym na ogonie jest jeszcze jakiś tam potencjał odchudzający ;)

W razie problemów regiel dam na wręgę silnikową, choć to czary scenariusz i nie przewiduję.

 

Dzięki za zainteresowanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :) co do kabli od aku to nie ma to jakiegokolwiek znaczenie jak je puścisz choćby dlatego że nie są to kable sygnałowe.

Dzięki.

Co do kabli to chodziło mi raczej o ich pęknięcie lub pęknięcie w miejscu przylutowania ich do pakietu na skutek takiego wygięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie :)

 

Robi się okapotowanie silnika. Były (i w zasadzie są nadal) dwa warianty: z wyciętego bloku styropianowego wzmocnionego na zewnątrz papierem na wikol i wariant tłoczony z PET (kopytko-opalarka), na razie w zawieszeniu z powodu braku dostępności butli o odpowiednim litrażu :D. Zakupiłem co prawda arkusz PET 0,8mm i z niego mogę wytłoczyć, ale muszę sobie sporządzić urządzenie do odsysania powietrza - pudełko z perforowanym blatem, ramkę mocująca folię, podłączenie do odkurzacza. Zobaczymy czy szybciej nie znajdę tej butli...

 

Na razie jest tyle:

 

fc2c4c21bd2e6c64med.jpg

 

dc7123e97359f540med.jpg

 

f72624b132667648med.jpg

 

Pierwsze moje oklejanie. Szału nie ma. 1 warstwa papieru z szuflady kuchennej, dość cienki. Wstępnie namoczony, klejem smarowany jedynie styropian. Wzrost wagi z 23g do 27-28g. Nie wiem czy nie dać drugiej warstwy. Co Wy na to?

95816cceb12bff01med.jpg

 

3653eba18580b704med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Rozpocząłem (wrrreszcie!) oklejanie kadłuba. Jak na razie udaje mi się tak kleić, że wycieki Soudala są pod kontrolą. Pojawiają się, ale je pacyfikuję różnymi szpatułkami, wykałaczkami, gładzikami, ostatecznie skalpelem. Kleję Soudalem, mimo, że dość ciężki, ale za to ładnie usztywnia i wypełnia w porównaniu z Porem (który zakupiłem zresztą specjalnie do kładzenia poszycia :D ).

a215fc7f329598cc.jpg

 

eb5cb835608ffe43.jpg

 

Gdy wstępnie wyciąłem miejsce pod kabinę (powinno być trochę większe i pod lekkim skosem), to kadłub zaczął nabierać akceptowalnych proporcji.

Stan aktualny (ostatni segment poszycia na razie tylko na taśmę.

2c54274a7c285b86.jpg

Cieszy moje oko. :)

f81d4106bc76c5f0.jpg

 

Zmiana koncepcji maski silnika. W pierwszym egzemplarzu pozostanie chyba w pełni styropianowa, oczywiście z odpowiednim ukształtowaniem w środku (kanały i takie tam).

Stąd zmiany na wrędze silnikowej, głównie odrywanie tego co już zrobiłem. :P Owiewka będzie trzymać się na wystających odcinkach podłużnic kadłuba, na które w owiewce zrobię kieszenie.

13dbadaae1d4808e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.