Skocz do zawartości

Junkers JU 52 w 3D


Kropka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydechy są widoczne w widoku od przodu, na wczorajszych renderach ich nie widać, no ale faktycznie okopceń nie zrobiłam. Sęk w tym, że na posiadanych przeze mnie zdjęciach z tym rodzajem malowania, nie widzę okopceń.

Co do Blendera, to samouczków jest dużo -- program ma solidne wsparcie ze strony użytkowników. Skoro nie odstraszył Cię, zaskakujący w pierwszych godzinach korzystania, interfejs programu, oznacza to że przeszedłeś chyba najwrażliwszy moment kontaktu z programem. Życzę spokoju i cierpliwości w jego zgłębianiu, no ale modelarze, chyba cierpliwi są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modelarskiej roboty"... dzięki Vesla :) To, tak jakby, awans. Wirtualny :] bo i te moje modele wirtualne.

 

- znaki rejestracyjne na skrzydle?

- jednolite malowanie pasa silnik-skrzydło i bardziej wyraźne rozdzielenie statecznika poziomego i SW?

 

Ups... znaki rejestracyjne dodane. Rozsunęłam nieco bardziej (7 mm :) ster kierunku oraz statecznik pionowy. Statecznika poziomego oraz steru wysokości, na pewno nie będę na tym etapie (i bez bliskiego zapoznania się z rzeczywistym samolotem), zmieniać.

 

Co do śmigieł, w JU 52/3m, były stosowane zarówno dwu- jak i trzyłopatowe. Użyłam śmigieł z... ŁOSia, ponieważ miałam do niego przekroje. Nawiasem, jest to do tej pory jedyne śmigło, do którego mam plany, przekroje. Jeśli zdobędę jakoś przekroje śmigła do Junkersa, zrobię je od nowa. Jeśli nie zdobędę, będzie jak jest teraz.

 

Serdeczne dzięki za uwagi i krytykę (a że dominuje pozytywna krytyka, to cieszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Modelarskiej roboty"... dzięki Vesla :) To, tak jakby, awans. Wirtualny :] bo i te moje modele wirtualne.

 

Model czy to prawdziwy, czy wirtualny to zawsze model. A tutaj widać ogrom włożonej pracy.

 

Co do oddzielenia elementów, możliwe, że koledze chodziło o efekt oświetlania. Głębsze cienie w miejscu połączenia tych elementów. Tak ja to rozumiem, bo zwiększenie dystansu jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W poprzednim swym liście (z dnia 28 października), popełniłam pomyłkę w nazwie silnika. Ze względu na dodane loga, powinnam silnik przedstawić jako: BMW 132.

 

Poniżej rendery właściwie zakończonych prac. Teraz tylko jakieś ewentualnie drobne poprawki. Nie spinałam się ani nad tłem ani nad oświetleniem, a obrazki są bez jakiejkolwiek obróbki graficznej, aby można było łatwiej trafić na jakieś błędy.

Zapraszam do uwag.

post-17249-0-96148300-1446818439_thumb.jpg

post-17249-0-80451300-1446818440_thumb.jpg

post-17249-0-60356500-1446818441_thumb.jpg

post-17249-0-21602300-1446818442_thumb.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.