Skocz do zawartości

czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie lata i co najważniejsze hałasuje  B)

Ja niestety mam teraz mniej czasu, a i odbiornik dalej nie przyszedł, więc oblot mojego Coxowego modelu dopiero za jakiś nieokreślony czas  -_- i na razie pozostaję co najwyżej "polatanie" chwilę na komputerze.

Ale przynajmniej właśnie wygrałem kolejny mikro motorek (będzie to mój pierwszy samozapłon) choć tym razem to nie Cox :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, 

nie podpuszczaj Kolegów bo rzeczą  jest wszystkim znaną,  że TY KOCHASZ te ELEKTRYKI miłościa bezbrzeżną :D  :D  :D  :D

 

Rzeczywiście Jacku! Na dowód dam zdjęcie swoich aku   :lol:

 

post-351-0-19959200-1570756663_thumb.jpg

 

 

(...)

Ale przynajmniej właśnie wygrałem kolejny mikro motorek (będzie to mój pierwszy samozapłon) choć tym razem to nie Cox  :).

 

Szkoda, że nie Cox. Coxy są sexy. Ale i tak ciekaw jestem co to jest :)

post-351-0-55989100-1570757109_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Coxy są fajne, ale niektóre ceny są dla mnie nieco za duże :P. Może kiedyś :).

A samozapłon trochę przypadkiem (choć od dłuższego czasu chciałem jakiś kupić), bo wylicytowałem coś co od jeszcze dawniej chciałem i akurat było u tego samego sprzedawcy więc skoro już płacę za wysyłkę to licytowałem też go.

Ale spokojnie, ani jeden ani drugi motorek to raczej nie są rarytasy, choć markę samozapłonu poznałem niedawno. Jak przyjdą to pewnie gdzieś pokażę i dołączę może też do pewnego fanklubu ;) (choć z jednym zwykłym silnikiem to raczej jeszcze mi brakuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie Coxownicy :)

Mnie także trafiła się gratka w postaci ładniutkiej łódeczki w całkiem dobrym stanie i silnika COX Pee Wee 020

w jeszcze lepszym stanie...

Jak się ma kolegów ,to się ma. :) 

Otrzymałem w prezencie to co widać, a do tego jeszcze dwie torby rożnych silnikowych klamotów... O tym gdzieś tam  jeszcze napiszę.

Nie dowiedziałem się od kolegi z Niemiec, który mi to wszystko podarował, czy ta łódka na zdjęciu to oryginalny zestaw od COXa, czy  tzw samoróbka.

Jak  ktoś  kolegów ma dostęp do oryginalnych katalogów COXa to może mi to sprawdzić?

Może gdzieś są  skany? O taka informację tez bym prosił.

 

Sama łódka jest tak zbudowana, że ma pływać w kółko bez radia i bez linek uwięziowych.

Kiedyś trafi do mnie na warsztat i ją na pewno odnowię. Silnik także :)

A.C.

 

post-197-0-39281200-1571232788_thumb.jpg

post-197-0-42011400-1571232826_thumb.jpg

post-197-0-61419900-1571232844_thumb.jpg

post-197-0-31304400-1571232881_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wygląda Andrzeju na indywidualne dzieło jakiegoś modelarza !

Z tego co wiem, COX produkował w serii takie łódki jak niżej na fotkach a o innych jak na razie nie słyszałem - ale kto wie , może były też inne. :)

post-3419-0-17896900-1571254499.jpg

post-3419-0-96730000-1571254621_thumb.jpg

post-3419-0-75059900-1571254656_thumb.jpg

post-3419-0-79120600-1571254678_thumb.jpg

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie Coxownicy :)

Mnie także trafiła się gratka w postaci ładniutkiej łódeczki w całkiem dobrym stanie i silnika COX Pee Wee 020

w jeszcze lepszym stanie...

Jak się ma kolegów ,to się ma. :)

Otrzymałem w prezencie to co widać, a do tego jeszcze dwie torby rożnych silnikowych klamotów... O tym gdzieś tam  jeszcze napiszę.

Nie dowiedziałem się od kolegi z Niemiec, który mi to wszystko podarował, czy ta łódka na zdjęciu to oryginalny zestaw od COXa, czy  tzw samoróbka.

Jak  ktoś  kolegów ma dostęp do oryginalnych katalogów COXa to może mi to sprawdzić?

Może gdzieś są  skany? O taka informację tez bym prosił.

 

Sama łódka jest tak zbudowana, że ma pływać w kółko bez radia i bez linek uwięziowych.

Kiedyś trafi do mnie na warsztat i ją na pewno odnowię. Silnik także :)

A.C.

 

Ta łódka wygląda jakby była zrobiona z drewna. Jeśli tak jest to COX jej nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. ale wolałem się upewnić.

W jakiejś wolnej chwili zabiorę się za tą łódkę.

Będę musiał zmajstrować sobie jakiś mikro rozrusznik, odpowiedni do tego silnika, bo tymi rozrusznikami, które teraz mam to jednym szarpnięciem mogę silnikiem w oko dostać :).

Jak dojrzeję to pokażę postępy.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem. ale wolałem się upewnić.

W jakiejś wolnej chwili zabiorę się za tą łódkę.

Będę musiał zmajstrować sobie jakiś mikro rozrusznik, odpowiedni do tego silnika, bo tymi rozrusznikami, które teraz mam to jednym szarpnięciem mogę silnikiem w oko dostać :).

Jak dojrzeję to pokażę postępy.

A.C.

 

Andrzej ; nigdy nie dojrzejesz  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju - możesz podać wymiary tego Twojego COXowego  "śliżdżku" ?  :)

Długość, szerokość kadłuba i całkowita z pływakami, fotka z przodu - może nawet jakiś mały odręczny szkic by się przydał ....

Czy dno pływaków burtowych jest płaskie czy zukosowane ?

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.