Skocz do zawartości

PZL P-11C model wycinany laserem - wersja elektryczna od strony 10


Lech Mirkiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję ukończenia modelu, zwłaszcza, że udało się wyważyć "jedenastkę" bez ołowiu, co samo w sobie jest sztuką. Zastanawia mnie jednak kolor modelu. Nie wiem, czy jest to wina aparatu, oświetlenia czy jakiegoś innego czynnika, ale jak dla mnie to jest on szary, a powinien być bardziej oliwkowy (polskie khaki) - tak jak Darka. Model jest naprawdę imponujący, więc raczej bym był za przemalowaniem go przed pierwszym oblotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pochwały, wyrozumiałość i krytykę. Kolor rzeczywiście nie do końca jest trafiony ale i zdjęcie trochę przekłamało.W słabszym oświetleniu jest bardziej oliwkowy. W sumie mi to nie przeszkadza i na pewno nie zamierzam ponownie malować modelu. Oczywiście szanuję i podziwiam tych modelarzy co budują dokładne kopie prawdziwych samolotów, ja do takich nie należę. Ważne aby model dobrze latał. Pozdrawiam wszystkich, film z oblotu mam nadzieję w lipcu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,trochę długo kazałem czekać na oblot ale tak czasem w życiu bywa,że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Oblot nastąpił wczoraj i jak na pierwszy lot poszło całkiem dobrze. Model pięknie wystartował, nie wymagał trymowania. SC wyliczone prawidłowo. Trzeba się tylko przyzwyczaić do kształtu modelu a zwłaszcza do wiszącego pod skrzydłami kadłuba bo w pierwszej chwili odniosłem wrażenie, że model leci dziobem w dół. Niebawem następne loty. Film z oblotu wyszedł jak wyszedł, ale jest jedyny niepowtarzalny, następne mam nadzieję niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować oblotu. Model piękny, tylko czepnę się jednego - nie godzi się posyłać go w niebo jak jakiegoś Latającego Holendra nie przymierzając - Jedenastka musi mieć pilota, ze względu na taką, a nie inną kabinę w powietrzu na pusto wygląda cokolwiek dziwnie. Poza tym klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie wystartował, nie wymagał trymowania. SC wyliczone prawidłowo.

Sam jestem odrobinę zaskoczony tak trafnymi założeniami. Na razie do poprawki jest kilka drobnych detali. Pewnie jeszcze coś wyjdzie w kolejnych lotach.

Oblot się udał, więc i dalsze prace projektowe ruszyły z kopyta. Pozostaje tylko jeszcze problem kto zbuduje drugi (finalny) prototyp? Mam nadzieję, że Leszek da się namówić na drugą jedenastkę, choć na razie zapiera się rękami i nogami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.