Skocz do zawartości

Su-22M4 z planami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i jeszcze chyba dokończyć malowanie skrzydełek, bo chyba malowane były w pozycji złożonej i po rozłożeniuwidać trójkąty niedomalowane. Wiem , wiem czepiam się ;) PIeknie Ci to wyszło a co do narowistości to stawiałbym na za duże wychyły bo to przecież płytowe usterzenie wiec wymaga delikatnych wychyleń . Jako lotki , jeśli chcesz kręcić szybkie beczki to zostaw jak jest, ale ogranicz wychyły na wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie powinni robić takich rzeczy ;/ na tle ich umiejętności wypadam żałośnie, a stworzone twory budzą we mnie zazdrość. Czas na depresję :(

 

Więc gratuluję i zazdroszczę! Jest to niewątpliwy powód do dumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego oblotu !!!

 

Wrzuć podsumowanie: wymiary waga dane napędu itp dane w jedno miejsce.

 

Przyzwyczajony jestem do oglądania relatywnie ciężkich i szybkich EDF, a może warto pomyśleć, porównać... bo wyszła Ci fajna maszyna i gdybyś w przyszłości rozważył jakąś wersję rozwojową EDF light, będzie łatwiej coś pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hubercie. Twoje rady bardzo mi pomogły.
Dzisiaj było znacznie lepiej, tak dobrze, że wylatałem pakiet do dna, nawet nie wiem kiedy. Dodałem 20gram na dziobie, choć przydało by się jeszcze troszkę.
Spróbowałem nawet zmiennej geometrii skrzydeł.
Przy skrzydłach złożonych samolot ma zbyt przednie wyważenie, trzeba podpierać się sterem wysokości. Przydały by się wtedy większe wychylenia niż przy rozłożonych.
Po tym wstępie zapraszam na film. dziękuję DJ-owi za przybycie i uwiecznienie tej wiekopomniej chwili.
Dodam jakiś dźwięk, bo mikrofon strasznie zbierał wiatr, chociaż w sumie nie wiało mocno.



Co do EDF Hubercie, myślę, że jest to możliwe jeśli zrezygnujemy z mechanizmu ruchomych skrzydeł i sterów płytowych.
Co do parametrów.
Długość:110cm
Rozpiętość min - 77cm max 100cm - to tak na oko mierzone na modelu.
silnik Emax GF2215/15, na śmigle APC 8x4 ma ciągu więcej niż waga modelu
pakiet 1300mAh
serwo sterowaniem skrzydła http://www.hobbyking...10kg_16sec.html
serwa sterolotek http://www.hobbyking...idProduct=14458
waga do lotu 920gram
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeś mi apetytu narobił na zbudowanie takiego modelu. Myślę o EDFie ale wtedy skrzydła na stałe rozłożone i sterowanie lotkami oraz klapy.

Jak wrażenia po locie ze złożonymi i rozłożonymi skrzydłami?

W której konfiguracji model jest szybszy i lepiej reaguje na stery (mniej narowisty).?

Jak bardzo zmiana geometrii skrzydła wpływa na środek ciężkości w różnych zakresach prędkości lotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

 

- Jak sprawuje się ten silnik? Chodzi mi o stosunek mocy do wagi modelu, czy jest jakiś zapas, ogólnie jak oceniasz dobór napędu.

- Nie boisz się tego rzucać z ręki (chodzi mi o całkiem spore i zapewne całkiem ostre śmigło z tyłu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...Nic już nie dodam ,bo i po co? wszystko powiedziane i zrobione :) .Dla mnie duza satysfakcja, że Polska szachownica i coś z "naszych" sił powietrznych. Nie dyskutuje o wykonaniu bo tak nie potrafię :) .Piękna robota! Pytanie: Co nastepne?? :P

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.