Skocz do zawartości

Su-22M4 z planami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Takie sterowanie - serwo napędzające bezpośrednio stateznik - jest stosowane np w F-15 GWS.

Wyjaśnij proszę swój rysunek. Zrozumiałem go tak, że ster obraca się na pręcie a serwo porusza sterem za pomocą bolca poruszającego sie we wnęce w stateczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Robercie. Oba stery na jednej prowadnicy. A gniazdo śruby oczywiście ze sklejki lub nawet czegoś mocniejszego(cierną powierzchnię najlepiej byłoby potraktować papierem 2500, a gwint ze śruby usunąć lub nałożyć na niego koszulkę od bowdena?,) Jako blokady podkładki o odpowiedniej średnicy albo pierścienie ze sklejki. A jeśli zostaniesz przy swoim ,to upewnij się, że oś obrotu jest w środku aerodynamicznym statecznika lub w najgorszym wypadku lekko przed. Umieszczenie osi za środkiem byłoby, jak bieganie z płytą depronu trzymając ją poziomo przed sobą :P - jak przy dużej prędkości doszłoby do wychylenia, to już trudno wrócić do neutrum. Ale u ciebie już widać na oko, ze jest OK. Dobrze widzę, że serwa mają metalowe tryby ? Jeśli tak to na pewno zwiększa to szanse powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblot. Środek ciężkośći ustawiłem tak jak w rzutce, niestety okazał się dość tylni i model reagował bardzo narowiście mimo ustawionych expo i dr. Sprowadzenie go na dół w jednym kawałku było dość stresujące.


IMGP0641.JPG

Gdy dobrze ustawię SC i samolot bedzie równo latał to zaczne się bawić pokrętłem od geometrii skrzydeł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su, su, suuu... Super maszyna :) . Rzucałeś model z ręki z pełnym wyposażeniem dla sprawdzenia środka ciężkości? Jeżeli na podstawie rzutów stwierdziłeś, że SC jest OK a ustawienia wychyleń sterów pozostawiłeś jak na pierwszym filmie z prób statycznych to to może być przyczyną jego narowistości. W swoim F-18 ograniczyłem wychylenie sterów na 30% a mimo to jest bardzo zwrotny.

A gdzie szachownice na Su-22 i lisek z Powidza?

Gratuluję pierwszego "nerwowego" ale udanego oblotu. Ile startów tylu lądowań życzę!

Wpisz mnie Robercie na listę chętnych do pozyskania planów Twojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.