Skocz do zawartości

SAAB JAS - 39 GRIPEN - park jet


przemo

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj Kacper dokładny typ silnika jaki chcesz zamontować. Producenci podają także przy danym silniku rodzaj zalecanego śmigła a w związku z tym spodziewany pobór prądu (do którego dobierzesz odpowiedni regulator) i ciąg.
Dla przykładu w moim modelu F-18, w którym mam podobny jak proponowany przez Ciebie silnik mam takie wyposażenie:

- silnik Turnigy D2826-6 2200kvOutrunner Motor - 1 szt. (342W, max. pobór prądu 34A)
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__12919__d2826_6_2200kv_outrunner_motor.html
- śmigło APC 6x5E - 1 szt.
- regulator 35-40A z radiatorem Hobby King - 1 szt.
- aku. Li-Pol Turnigy 1300 mAh 25-30C - 1 szt.

Po dokonaniu pomiarów (jak poniżej) regulator dobrałem na wyrost sugerując się parametrami silnika bez uwzględnienia typu założonego śmigła
post-10327-0-78562200-1375736209.jpg
 Myślę, że stosując taki silnik dla pomniejszonego w skali Gripena będziesz rozmijał duże prędkości tym bardziej, że śmigło jest na ogonie i nie będzie napotykać strumień zaśmigłowy na jakiekolwiek opory związane z konstrukcją modelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, niedawno i ja zacząłem budowę Gripena tyle że w 77% skali z profilem Kfm2 tak jak u kolegów.

Wyposażenie jakie dostanie to

-silnik Emax CF2812 170W 1534kv

-regulator 30A

-akumulator 3s 1300mAh

-2x serwa 9g

A tutaj kilka zdjęć

4d05445c00bb3cc6gen.jpg

 

881c515091334989gen.jpg

 

a8a1b616f94e363fgen.jpg

 

2b65b83deeb3eb92gen.jpg

 

P.S. Mam nadzieję, że koledzy nie obrażą się za to że dołączam się do wątku ze swoją relacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie silnika wzmocnij jeszcze bardziej a najlepiej zrób je nowe sklejone z dwół kawałków depronu i dopiero wklej je w kadłub. Sprawdzone w F-22 Raptor również od Shumate. W tym modelu ta rzecz nie została do końca przemyślana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, czysta robota Kacper. Widzę, że oświetlenie robisz - super. Koledzy dobrze radzą - wzmocnij mocowanie tej listewki, bo skoro model masz w skali 70% a wyposażenie jak do wersji 100% to Twój model będzie bardzo szybki i na ogon bedą działać duże siły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa i zrobię tak jak mówisz z tym wzmocnieniem. Mam jeszcze pytanie, czy odrzucany zbiornik paliwa pod kadłubem samolotu jest dobrym pomysłem? Czy nie bardzo, ponieważ obawiam się, że po odrzuceniu zostanie wciągnięty przez śmigło i może narobić szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw zbuduj model, oblataj, polataj nim a potem dorzuć coś od siebie :) 
przeglądając forum natrafisz na wątki choćby właśnie o tym Gripenie gdzie ja z początku go zbudowałem ale Rafał go odpicował do tego stanu że ja sam nie mogłem poznać tego modelu  ... kolejny przykład to wątek z budowy Corsair'a Bartka który budował model dość długo, potem oblatał, polatał, nawet rozbił a teraz model łapie detale godne makiety :) 
powoli powoli a reszta przyjdzie z czasem ... trzymam kciuki za udany oblot ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowa i zrobię tak jak mówisz z tym wzmocnieniem. Mam jeszcze pytanie, czy odrzucany zbiornik paliwa pod kadłubem samolotu jest dobrym pomysłem? Czy nie bardzo, ponieważ obawiam się, że po odrzuceniu zostanie wciągnięty przez śmigło i może narobić szkód.

Świetny pomysł. Możesz wzorować się na rozwiązaniu Przemka mechanizm już przygotować na etapie budowy modelu a skorzystasz z niego jak polatasz modelem. Zbiornik paliwa musiałby trochę ważyć aby podczas zrzutu nie został zassany przez śmigło bo zostanie z niego poszatkowany ogórek  :) 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/34258-od-infineon-i3d-do-pierwszej-w-polowie-wlasnej-konstrukcji-pzl-szerszen-zimowe-wariacje-z-nartami-i-nie-tylko/?p=426389

 

Zgodnie z uwagą od Przemka (jeżeli dobrze odczytałem jego myśl):

 

post-10327-0-95256300-1404804091.jpg

 

 

Ja dla swojego Gripena mam przygotowany zbiornik, który podwieszę albo na magnesach neodymowych lub na stałe co umożliwi mi własnoręczny wyrzut modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.