Skocz do zawartości

Corsair 140cm, depron - mój pierwszy model :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to przelej do szczelniejszego opakowania, np do słoiczka, tak żeby nie miał dostępu tlenu ;) . Co do tego kleju Dragona, to kupiłem kiedyś też jedno opakowanie, raz użyłem i efekt był identyczny jak u Ciebie. Od tamtej pory leży na półce, a nóż będę kiedyś potrzebował gumowatej żywicy :). Druga sprawa, jak byś więcej budował to klej by się nie zestarzał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoik nie polecam. Ostatnio jak tak zrobiłem to do kleju po jakimś czasie się nie dostałem. Nakrętka się unieruchomiła. Dobrze że kleju nie było już za wiele :P

 

Druga sprawa, jak byś więcej budował to klej by się nie zestarzał ;)

 

 

Ha! coś w tym jest :D  Bartku bierz się do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku mały off top ... dedykuje ten utwór specjalnie dla Ciebie a szczególnie dla Twojego wątku :P

Zrobiłeś mi wielką przyjemność tym utworem. Dzieciństwo mi się przypomniało. ^_^

 

P.S.

Klej kupiony. Zabieram się do roboty, chociaż padam na twarz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś tam się dzieje...

post-11729-0-97963600-1414249942.jpg

Najbardziej emocjonujący moment - klejenie poszycia.

post-11729-0-49048200-1414249949.jpg

Model jutro ma być gotowy do latania. Obecnie dorabiam końcówki skrzydeł i tu pytanie:

czy drut do cięcia na gorąco musi spełniać jakieś konkretne wymagania? Materiał - styrodur.

Jako źródło prądu chcę wykorzystać ładowarkę I-Charger (ma taką funkcję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem o Bartka perypetiach z klejem DRAGONA. Osobiście polecam DISTAL, jak dla mnie rewelacyjny i wielokrotnie sprawdzony klej. Ma też tą zaletę, że czas wiązania (24 godziny w wersji klasycznej) można znacznie przyspieszyć podgrzewając już rozprowadzony klej (nawet do 2 godzin). Chociaż przyznam, że kiedyś trafiłem na partię z rozwarstwionym utwardzaczem i wtedy nie wiązał i pozostawał gumowaty.

 

Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cięcia drutem najlepiej wyregulujesz temperature robiąc płynną regulacje mocy np.instalunąc sciemniacz i popróbuj na czymś wcześniej . Ja wolę mniejszą temperaturę i ciąć trochę dłużej bo drut nie wytapia materiału.

Nie wiem co to ściemniacz i czy takie cuś lub podobne mam. Mniemam, że ten I-Charger taką regulację ma.

 

Dzięki (tobie Piotrek, też) za podpowiedzi. Czy w supermarketach budowlanych kupię drut oporowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj w specyfikacji ładowarki, czy masz płynną regulację wyjścia. Powinna być. Drut kupisz bez problemu na aledrogo za kilka złotych. Taki 0,2-0,3mm będzie odpowiedni. Jeśli ta Twoja ładowarka to 1010B, to masz płynną regulację do 280W (40V,7A)

Drut nie wiem czy kupisz w budowlanych, ale w serwisie elektronarzędzi na pewno dostaniesz spiralę do opalarki. Też będzie dobra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.