Skocz do zawartości

messerschmitt bf 109e ... a co mi z tego wyjdzie to sam nie wiem


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Bartku za wyczerpującą odpowiedź :) W sumie jakąś farbę muszę kupić więc zakupię pactre, od czegoś trzeba zacząć ;) Mam jeszcze jedno pytanie, które może zabrzmi głupio ale z drugiej strony kto pyta nie błądzi ... piszesz że rozcięcza się alkoholem, a pod pojęciem "alkohol" mam rozumieć "czystą gorzałe" czy to jakiś specjalny rodzaj alkoholu? Przepraszam ale są to dla mnie nowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może być czysta gorzała. Ja pisałem Ci na PW, że ostatnio do malowania Corsaira rozcieńczałem Sobieskim waniliowym :D .

Alkohol ma zadanie zmniejszyć napięcie powierzchniowe mieszanki farby i ułatwić jej równomierne rozpływanie się na powierzchni.

Również przyspiesza schnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik pionowy - popraw jego wierzchołek - bo po powiększeniu stracił troszkę cech statecznika mesia -jest zbyt okrągły- i w proporcjach za wysoki .

Zamiast Sobieskiego można użyć denaturatu -bezbarwnego -niebieski może wpłynąć na kolor :) "odrobinę" taniej wyjdzie -chyba że ma być dodatkowo do użytku " wewnętrznego" wtedy odradzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sławku oczywiście masz racje z tym statecznikiem pionowym, jest do poprawy. Przyznam się szczerze że nie zwróciłem na to wystarczającej uwagi. Co do denaturatu dziękuje za podpowiedź z pewnością wyjdzie taniej a "gorzałe" można spożytkować w inny sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresor się buduje ... czekam na przyspawanie muf do zbiornika więc trzeba wybrać kolor farb. Zdecydowałem się na farby z Pactr'y. Postanowiłem wybrać następujące kolory.

na bok kadłub oraz spód modelu A42 light ghost gray

plamy kamuflażowe A69 polish khaki II oraz A45 camuflage grey

końcówki skrzydeł, SK i maska silnika A08 yellow

post-8897-0-86539200-1386605457_thumb.jpg

 

co do kalkomanii to doszedłem do wniosku że jest to moje pierwsze malowanie modelu więc kalkomania będzie w formie naklejek. W zaprzyjaźnionej drukarni nie powinno mnie kosztować więcej jak 10 PLN.

 

Przy okazji zakupiłem taśmę maskującą

post-8897-0-49198500-1386606856.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli efekt końcowy będzie jak na zdjęciu, to będzie prawdziwe cacko a wierzę że tak będzie,czekam z niecierpliwością aby zobaczyć gotowy model.

 

Andrzej

 

Dzięki Andrzeju za słowa otuchy :) ... jak wyjdzie malowanie to się zobaczy. Będzie to moje pierwszej malowanie więc coś pewnie spartole :P ... w sumie jeszcze nie udało mi się zbudować modelu w którym bym czegoś nie spartolił :P uczę się cały czas ... model z pewnością nie będzie taki jak na zdjęciu z racji choćby samego kołpaka. Na zdjęciu jest czarny a ja posiadam żółty więc to już zmiana ale z drugiej strony to nie makieta więc jakieś odstępstwa muszą być ;)

Co do kalkomanii to rezygnuje oczywiście z jednego elementu ... swastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz te kolory? Dobierałeś na oko, czy znalazłeś taki schemat malowania?

 

Robert zadał chyba zasadnicze pytanie.

Pamiętaj, że dobieranie kolorów "na oko" nie dość, że ze zdjęć to jeszcze przez monitor może się skończyć mega rozczarowaniem.

Pamiętaj, że przy takim doborze godzisz się na co najmniej 2 przekłamania: aparatu który robił zdjęcie i monitora który wyświetla to zdjęcie.

 

Lepiej chyba poszukać jakiegoś schematu i z niego zebrać oznaczenia kolorów i takie kupić. Szkoda modelu i twoich nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby już zamówione więc będę oceniał jak one przyjdą. Oczywiście nie omieszkam zrobić próby zanim zaczne malować model na innym kawałku balsy oklejonej japonką, tym samym ocenie kolor jak również krycie farby. Oczywiście przypomnę jeszcze raz że to nie makieta więc licze się i godzę na pewne odstępstwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Polish Khaki to kolor mojej przyszłej P11 co to się robi już 20 godzinę i nawet kadłuba nie widać...

 

Niemieckie barwy są bardziej "szaro-granatowo-zielone". Jak zamówiłeś Khaki to zostaw sobie, wsadź do szuflady, może Ci się przydadzą do czegoś innego. A na potrzeby Me109 kup jakieś farby wg schematów malowania których pełno w sieci - łącznie z numerami kolorów Tamiya/Humbrol a często Valleyo i Pactra. Robisz fajny model, świetnie to zaczyna wychodzić, nie zepsuj efektu końcowego malowaniem "z czapki"...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację Panowie co do odcieni. Wybierałem na oko bo nie mogłem znaleźć w sieci schematu malowania z konkretnym symbolem czy nazwą farby.

Farby kupiłem na tej aukcji dzisiaj http://allegro.pl/sh...item=3748300442 oczywiście popołudniu więc jest jeszcze szansa że uda mi się zamienić polish khaki II na inny odcień. Domyślam się że jak pisał Pacza że monitor przekłamuje ale Robercie to co zamieściłeś bardziej podchodzi mi pod polish khaki I jak pod polsih khaki II, oczywiście piszę o tym co oczy widzą i troszeczkę mi się to gryzie. Powtórzę że nie miałem od razu malować modelu zaraz po wyciągnięciu farby z pudełka tylko zrobić próby, bardzo dziękuje że czuwacie i studzicie moją głowę, niestety często działam pod wpływem emocji czy chwili i czasem czegoś nie przemyślę a zabieram się za robotę ...

Może jakieś wasze sugestie odnoście tego jednego odcieniu ? Oczywiście z tej konkretnej aukcji. Reszta sądzę że będą dobre .. jak nie to będziemy dalej szukać a farbę się spożytkuje ;) może A112 rusian armor green ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polish khaki I mam na Karasiu, jest bardziej wpadający w brąz

DSCF7866.JPG

 

Przemku ciesz się odzewem. Tak to ludzie tylko siedzą patrzą i nic nie piszą.

A tu takie larum :) Model świetnie Ci wychodzi, chciałbym tak umieć strugać w drewnie. Dopieść go, nie idź na łatwiznę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poprzedników podpisuje się obiema "ręcami" -kolory są ważne nawet jeśli to nie makieta -nie muszą być od razu kupne gotowe -możesz coś pomieszać.....i coś na boku pomaluj dla sprawdzenia co wychodzi po wyschnięciu .

Wytknąłem statecznik poziomy wytknę jeszcze za wysoko umieszczone rury wydechowe :) detal ale mesio to mesio -nawet jeśli to nie makieta, a idzie ci ładnie -szkoda robić takie odstępstwa

Przytnij wierzchołek kołpaka -choć trochę będzie podobny do wersji E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rur wydechowych to brałem wszystko z planów ale faktycznie mogły by być ciut niżej. Co do kołpaku dobry pomysł bo teraz bardziej przypomina już wersję "F". Ale w kwestii farb jestem zielony :( ... grzebe i grzebe po sieci i jakoś nie mogę tego przyswoić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.