Skocz do zawartości

messerschmitt bf 109e ... a co mi z tego wyjdzie to sam nie wiem


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://model-klub.pl/zamienniki.php

 

Zwróć uwagę na tabelę RAL. To niejako wzornik barwy. Znajdź sobie kolory RAL właściwe dla zamierzonego malowania Me109 a następnie w tabelach dla Pactry znajdź odpowiednik. Żadne mecyje, tylko nie przejmuj się tym co widzisz na monitorze, często różowy jest pomarańczowy a zielony niebieski. Kwestia skanerów, kodowania kolorów, kalibracji monitora... nie przeskoczysz tego.

Bierz to co producent zaleca, będzie w miarę dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W monografii jaką mam wyczytuję, że mogły to być kolory góra: RLM74 DunkelGrau (H111 z domieszką czarnego), RLM75 MittelGRau (H156), dół RLM76 HellGrau (H145 z domieszką białego 34) W nawiasach kolory Humbrola.

 

Poszukaj też w instrukcjach do modeli plastikowych w pdf.

 

Co ty na to?

Farby Humbrola.

a55106.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem cosik takiego

http://www.hobby.sze...nt.php/coID/182

 

EDIT ...

 

No to co Robert piszę i to co znalazłem to według Pactry

powinienem zamówić

odcień żółty A78

kamuflaż szare odcienie A91, A92,

kadłub i spód modelu A93

 

ale jak patrzę na odcienie w aukcji to zaczyna mnie to przerażać ale co mi tam ... słucham i wprowadzam zamiany :) Robert, Paweł dzięki za pomoc ;)

 

EDIT ... z tego co zamieścił Robert teraz dopiero zauważyłem będzie zmiana dolnej powierzchni z A93 na A85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robercie mam tylko kłopot z definicją jednego koloru humbrol 31 slate grey na pactre.

Przy okazji znalazłem pdf z humbrola

humbrol.pdf

 

Prośba o zmianę zamówienia poszła przy okazji wziąłem ciut więcej farb dla sprawdzenia ogólnie z tej strony http://www.hobby.szeroka5.pl/shop_content.php/coID/182

 

A przy okazji Robercie namawiam na zbudowanie czegoś z drzewa :) naprawdę inne latanie ... jak chodzi o właściwości lotne jak również o nerwy podczas pilotażu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądając youtube natrafiłem na film prezentujący piankowy model messerchmitt'a z malowaniem które właśnie mi się podoba i planowałem zrobić takie praktycznie od samego początku budowy :) i nawet oznaczenia te same :P

http://www.youtube.com/watch?v=YMTpGQh1oMM

 

tutaj dobrze widać jakie są kolory :) ...

Co do malowania to dzisiaj z odebrałem butle ze spawania :) teraz tylko zrobić mocowanie zbiornika do wózka, malowanie butli, podłączenie wszystkiego i tylko czekać aż przyjdą farby i można powoli zabierać się za malowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie stoję w miejscu, kupiłem farby i wybrałem kolory, potem zacząłem powoli malować żółtym ale brakło mi właśnie żółtej, farba już zamówiona i mam nadzieję że we wtorek do mnie dojdzie. Udało mi się położyć tylko jedną warstwę ale jest na tyle cienka że prześwituje. Będę musiał położyć jeszcze jedną albo nawet trzy warstwy. Aerograf mam ze zbiorniczkiem na dole i do końca nie wykorzystuje całej farby, sporo jej zostaje na dnie zbiorniczka i tak myślę że aerograf ze zbiorniczkiem u góry będzie znaczniej wydajniejszy. Jutro jadę rozejrzeć się właśnie za takowym. W obecnym wiem już na 100% że mam dyszę 0,8 mm a chciałbym właśnie kupić z 0,3 mm.

Tak dla zachęty (oczywiście mojej zachęty) strzelone na razie jedno zdjęcie z malowania, a przy najmniej z położenia jednej warstwy. Oczywiście na modelu jest jeszcze taśma maskująca więc proszę się nie przerazić ;) Statecznik pionowy ciut mi się przy pylił nieco żółtym ale tragedii nie ma, sądzę że drugi kolor to przykryje bez problemu.

post-8897-0-62896200-1387098658_thumb.jpg

 

dzisiaj niedziela więc troszeczkę czystej roboty przewiduje czyli zajmę się przygotowaniem oznaczeń mesia.

 

EDIT ... no dobra jednak nie wytrzymałem i coś pomalowałem ...

post-8897-0-19335200-1387113149_thumb.jpg

 

aerograf cudowna sprawa :)

teraz czekam na dostawę farb ...

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskujesz żółtą taśmą malarską?

 

na krawędziach kolorów taśmą z revell'a, bardzo dobrze odgradza i farba pod nią nie wnika. Ogólnie polecam

post-8897-0-22937700-1387132298.jpg

 

a reszta to taśma papierowa lub większe kawałki papieru przy większych powierzchniach.

 

I tak patrzę i sądzę, że kołpak będzie trzeba zakupić czarny bo ten żółty zaczyna mi nie pasować powoli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmm są powody do mrukania...yyyy do mruczenia ;)

I jak tu nie pokochać malowania aerografem.

W sprawie naklejek - nie używaj do druku zwykłego papieru samoprzylepnego po chłonie wilgoć, zastosuj folię samoprzylepną - ale Ty to chyba już wiesz.

A może stosujesz inne techniki?

Model cud, miód , malina - ale u Przema tak zawsze :) wszystko perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, ale , wypsikałes już farby?

 

no tak wyszło ... 10 ml żółtej i szaro-niebieskiej czy jak ją tam nazwać nie wiem kiedy strzeliło ... na obecnym aerografie zostaje mi jeszcze sporo farby w zbiorniczku na dnie a aerograf już tego nie zasysa. Przy okazji dzisiaj zakupiłem nowy aerograf z dyszą 0,3 mm za 89 PLN.

post-8897-0-01638600-1387202653_thumb.jpg

 

robiłem próby malowania pactrom nie na modelu tylko na kawałku kartki i sobie tak psikałem i psikałem i prawie zamalowałem tak 2/3 kartki A4 bawiąc się regulacją strumienia a w zbiorniczku jeszcze farby było że ło ho ho ... może takie moje złudzenie ale ten wydaje się być o wiele wydajniejszy ... ocenimy jak przyjdą farby i ile tym razem uda mi się pomalować mojego mesia ;)

 

Wygląda to bardzo rasowo. I warsztat i model.

 

Dzięki Bartku :) do Ciebie mam jeszcze jedno pytanie :) w jakiej proporcji rozcieńczasz farby "gorzałą" ?

 

mmmmm są powody do mrukania...yyyy do mruczenia ;)

I jak tu nie pokochać malowania aerografem.

W sprawie naklejek - nie używaj do druku zwykłego papieru samoprzylepnego po chłonie wilgoć, zastosuj folię samoprzylepną - ale Ty to chyba już wiesz.

A może stosujesz inne techniki?

Model cud, miód , malina - ale u Przema tak zawsze :) wszystko perfekcyjnie.

 

Dzięki Rafał :) co do naklejek to nie jest zwykły papier tylko taki śliski z wierzchu. Wszystkie moje profilowi piloci, którzy latają w moich akrobatach są właśnie drukowane na takim papierze. W drukarni, w której drukuje plany za wykonanie naklejek płacę jakieś 10 PLN. Druk kolorowy laserowy. Taka naklejka jest nie co grubsza od folii samoprzylepnej ale na pilotach daje radę zobaczymy jak się sprawdzi w detalach ;)

A co do tej perfekcji to powoli bo wcale tak nie jest ;) ... kolejny model i kolejna owiewka ... jak ja tego nie lubię :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano brakuje, brakuje i jeszcze brakuje czarnego kołpaka bo żółty już w zupełności nie pasuje. Powoli trza się brać za tą nieszczęsną kabinę. Co do wnętrza kabiny to muszę przeglądnąć te Twoje materiały co mi nadesłałeś a co do pilota to z pewnością będzie jakiś profilowy jegomość tylko takowego namierzę.

 

EDIT ...

wrzuciłem całego mesia wraz z silnikiem, kołpakiem, piastą, śmigłem, reglem, jednym serwem i pakietem 1300 mah 3S na wagę a on pokazała 600g :) Dodając jeszcze tak z grubym zapasem te 30 g na serwa lotek wraz z popychaczami, kabinę, i resztę malowania to sądzę że 750 g nie przekroczę do lotu a przy najmniej mam taką nadzieję i tego będę się trzymał ;)

 

i zacząłem pracę na kopytem owiewki ... kopyto na chwilę obecną wygląda tak

post-8897-0-82254100-1387212454_thumb.jpg

 

4 warstwy balsy 10 mm sklejone ze sobą. Jutro coś się będzie to przycinać. Troszeczkę się boję tej kabiny bo będzie naprawdę mała (w najwyższym miejscu mam mieć jakieś 35 mm wysokości) i w zasadzie najmniejsza jaką będę obkurczał.

 

CDN

Edytowane przez przemo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.