Skocz do zawartości

TommyTom

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, wojcio69 napisał:

Niestety ze względów zdrowotnych muszę bardzo mocno ograniczyć swoją aktywność fizyczną, bo skolioza kręgosłupa, ehh...

Nie porzucam modelasrstw i latania, ale zawody są ponad wytrzymałoś moich kręgów, a nie umiem latać w pozycji siedzacej.

Jeszcze raz dziękuję za to co było i zobaczymy co i jak będzie ;) 

Prosiłbym osoby obeznane w temacie o info na PW jak zabrać się do zrobienia uprawnień sędziowskich w F5J.

Czasem tak bywa że mimo że się chce coś robić to nie można?

Dobrze, że chcesz sędziować i dalej zajmować się lotnictwem. Rozumiem, że teraz bardziej rekreacyjnie będziesz latał. 

Życzę aby wszystko dobrze się powiodło. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wojcio69 napisał:

Prosiłbym osoby obeznane w temacie o info na PW jak zabrać się do zrobienia uprawnień sędziowskich w F5J.

 

Tutaj jest wszystko:

https://modelarstwo.aeroklub-polski.pl/sprawy-sedziowskie/

 

W regulaminie jest opis systemu, klasy sędziów i warunki praktyki do spełnienia, aby przejść na wyższy level.

Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wojcio69 napisał:

Nie porzucam modelasrstw i latania, ale zawody są ponad wytrzymałoś moich kręgów, a nie umiem latać w pozycji siedzacej.

Jeszcze raz dziękuję za to co było i zobaczymy co i jak będzie ;) 

Prosiłbym osoby obeznane w temacie o info na PW jak zabrać się do zrobienia uprawnień sędziowskich w F5J.

Powodzenia i dużo zdrowia Wojtku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyników i zazdroszczę pięknych sportowych emocji.

W ile grup lataliście eliminacje, bo nie potrafię tego odczytać patrząc na zdjęcie tabelki (w R1 tylko jeden 1k, w następnych po 2 lub 3)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniżej wstawiam wyniki zawodów F3K oraz F5j.

 

Jako organizatorowi nie wypada mi się wypowiadać ale jako zawodnik już ewentualnie mogę. 

 

W sobotę mieliśmy wspaniałą pogodę. Ciepło, dla niektórych trochę za ciepło, z lekkim wiatrem. Dla "J" -tek wiatr tylko na modele lekkie myślę, że K też latało lekkimi modelami. Jak zaczęliśmy latać od 9.30 tak ostatnie chłopaki zeszły z pola tuż przed 20. Żadnych problemów w trakcie, bez kolizji w powietrzu, ogólnie świetny dzień. Dzień świetny ale ciężki i męczący, zwłaszcza dla tych co latali w dwóch kategoriach i do tego jeszcze szli jako pomocnicy albo do J -tek albo do K albo i tu i tu. 

W sobotę zaczęło wiać. Z rana jeszcze wiało około 5-7 ale z godziny na godzinę coraz mocniej. Ja lecąc modelem pod 1800g w zasadzie latałem ogonem do tyłu. Model nie mógł się przebić przez ten wiatr, dopiero jak go doważyłem do 2000g szło polatać. Wiatromierz przez długie chwile pokazywał 15m/s ale niestety były momenty, że wiatr przycichał do 11m/s i nie było podstaw do przerwania zawodów w związku z za silnym wiatrem.

Było naprawdę fajnie i były to chyba jedne z większych zawodów krajowych w jakich brałem udział. 

 

PS.

A jako organizator mogę powiedzieć tyle, że miejscówka okazała się rewelacyjna. Jechałem tam z sercem na ramieniu czy aby na pewno uda się jakoś pomieścić linię startową dla J -tek. Obawy okazały się bezpodstawne. 

Myślę, że przy tak przychylnym właścicielu który udostępnił nam łąkę, to kto wie czy nie wrócimy tam w przyszłym roku.

Zasługa w wynalezieniu tej miejscówki oczywiście przypada  Andrzejowi Pikoszowi któremu już dziękowałem ale robię to jeszcze raz publicznie. Andrzej wielkie dzięki, że nas przygarnąłeś.

 

A  teraz zapowiadane wyniki:

 

F5J wyniki 2024-1.png

 

 

 

 

 

F3K-wyniki 2024-1.png

F3K-wyniki 2024-2.png

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.