Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, idfx napisał:

Mam nadzieje, ze zareaguje bo nie wiem w jakim celu to przywrociles ? Na razie temat maseczek, przylbic i ogolnego chalupnictwa zakonczylismy ... 

grzejmy żurek z jajeczkiem i białą kiełbaską....mało wesołe te Święta ale mogą być spokojne a muszą być zdrowe...bo to zdrowie jest mam wszystkim potrzebne jak nigdy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Konrad_P napisał:

Panowie proszę o odpuszczenie tematów politycznych. Rozumiem, że pandemia oraz to co się teraz dzieje w naszym kraju wiąże się poniekąd z polityką ale naprawdę można o koronawirusie rozmawiać nie wchodząc w politykę.

 

Konradzie,

masz absolutna rację, pewnie można  ale  jak to  w każdej rodzinie przy okazji zebrania się przy stole prędzej czy pózniej temat zjeżdza na politykę

spokoju i zdrowia w te Święta...reszta przed nami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, d9Jacek napisał:

Konradzie,

masz absolutna rację, pewnie można  ale  jak to  w każdej rodzinie przy okazji zebrania się przy stole prędzej czy pózniej temat zjeżdza na politykę

spokoju i zdrowia w te Święta...reszta przed nami

Doskonale to rozumiem i nie robimy w związku z tym wielkich problemów tylko od czasu do czasu próbujemy skierować rozmowę na właściwe tory.

 

 

PS

Zdrowych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by rzec, że obecna sytuacja jest świetnym poligonem doświadczalnym dla wszelkiego rodzaju służb i instytucji. Szansa nie do odpuszczenia.

Doświadczenie teraz zebrane na pewno zostanie kiedyś użyte.

 

Jajka zjedzone, ciasto pomału kończymy, przesyłka z balsą przyjdzie pewnie w tym tygodniu to coś podłubię przy modelu do lotów po parku. Biorąc pod uwagę nowe przepisy to ta kategoria pewnie zmieni swoja nazwę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A regulacje prawne zostaną dla naszego 'dobra'.

 

Dziś nie wypada, ale jutro biorę się dalej za szlifowanie kadłuba Dimony, do piątku powinny przyjść farby i podkład, do tego kołpak, szpachla do balsy, jakieś bowdeny itp - jest okazja nadgonić trochę tematy modelarskie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, robertus napisał:

sorry, mam nadzieję, że dostanę rozgrzeszenie od" DEREKCJI" bo przecie Siara ,Wąski itd.?.... mój  profesor mawiał w takich przypadkach " ot i z pizdy strzelał"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 ton to ładowność, więc paliwo plus towar. Ostatni skok z Ałmaaty do Warszawy to 4000km, max zasięg z ładunkiem 200ton.

Inny artykuł mówi o objętości ładunku, który jest prawie maksymalnym. 1050m3 i ten moim zdaniem jest bliższy prawdy.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C625208%2Cmsz-i-kghm-samolot-225-z-transportem-sprzetu-wyruszyl-z-chin-do-polski.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, robertus napisał:

400 ton to ładowność, więc paliwo plus towar. Ostatni skok z Ałmaaty do Warszawy to 4000km, max zasięg z ładunkiem 200ton.

Inny artykuł mówi o objętości ładunku, który jest prawie maksymalnym. 1050m3 i ten moim zdaniem jest bliższy prawdy.

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C625208%2Cmsz-i-kghm-samolot-225-z-transportem-sprzetu-wyruszyl-z-chin-do-polski.html

Robercie,

chyba za dużo wymagasz od tzw "dziennikarzy"...ma być news, czasami jakaś sensacja w rodzju " covid19  w wydychanym powietrzu"...a najczęsciej  dużo krwi bo to przyciąga..a że najczęściej to się kupy nie trzyma to już mało ważne....ciemny lud kupi  w tych czasach każdą głupotę...bo przecież Gozdzikowa powiedziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Warto posłuchać, jak jest gdzie indziej

 

No gdyby u nas takie obostrzenia wprowadzili, zwłaszcza te zezwolenia na wyjście z domu przez aplikację, to cała ta "lewa noga" zaraz by do brukselki na kolanach ze skargą poleciała, że zamach stanu i łamanie konstytucji....?.

Upsss...?, sorry miało być bez pilitico.

A ja już drugi tydzień na bezpłatym, siedzę w "lochu" i dłubę model, raz w tygodniu na zakupy i dam radę?.

Przeżyło się stan wojenny, falę w wojsku, to co mi tam te pare dni izolacji. Przetrzymam i to.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mecenas napisał:

 

No gdyby u nas takie obostrzenia wprowadzili, zwłaszcza te zezwolenia na wyjście z domu przez aplikację, to cała ta "lewa noga" zaraz by do brukselki na kolanach ze skargą poleciała, że zamach stanu i łamanie konstytucji....?.

po drodze wstąpili by na "berliner wurst"?  i sałatkę z makreli....... a dalej  to już jak ci pielgrzymi do Santiago de Compostella?

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.