Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Kamyczek_RC napisał:
Dla ostudzenia atmosfery  https://www.biorxiv.org/content/10.1101/2020.01.30.927871v1


Chyba nie warto na razie tego czytać:

Cytat

This paper has been withdrawn by its authors. They intend to revise it in response to comments received from the research community on their technical approach and their interpretation of the results.

 

A ode mnie taki link:

https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, grzegor napisał:

Ale powiedz o co chodzi? Przecież jak nie będziesz mnie wyzywał od fanatyków jak to tradycyjnie robią tolerancyjni ludzie to może to jakoś przejdzie.

 

Alez Grzesiu ; daleki jestem od WYZYWANIA ( jak Ty to nazywasz ) wszystkich i wszystkiego z czym sie nie zgadzam. 

Temat zakonczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z życia wzięte

wczoraj we wro do jednej z Biedronek weszło kilka osób ubranych w popularne ostatnio białe mundurki i zamiast zrobić zakupy, wzięli za fraki kasjera i wyprowadzili ze sklepu w trybie "tak jak stał". Sklep nienaturalnie szybko opustoszał z klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kase też zostawili. Zdecydowanie nietypowi klienci, trudni do sklasyfikowania

 

 

No i co jest na pewno prawdą (piękny zwrot :)), nie przekręconą przez rząd czy służby sanitarne, jest to że policja kontroluje osoby przebywające w kwarantannie domowej. Sprawdzają delikwentów czy są w domu po kilka razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cZyNo napisał:

z życia wzięte

wczoraj we wro do jednej z Biedronek weszło kilka osób ubranych w popularne ostatnio białe mundurki i zamiast zrobić zakupy, wzięli za fraki kasjera i wyprowadzili ze sklepu w trybie "tak jak stał". Sklep nienaturalnie szybko opustoszał z klientów.

Piszesz jako naoczny świadek, czy info z drugiej ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2020 o 20:23, AndrzejC napisał:

Zaraz zejdzie na politykę i znów moderator z Kęt punktów mi dosypie. ?

Ale dla mnie to ten cały wirus to trochę ściema jest...

Nie wiem, czy są statystyki ile ludzi umiera na zwykłą grypę. Ta zaraza grypowa atakuje świat co roku. I więcej ludzi na zwykłą grypę choruje i więcej umiera, ale tu to jest normalne (wg tych ci kombinują). Kombinowali ze szczepionkami, trochę zarobili ale widać za mało.

Bo ludzi trzeba przestraszyć. Wtedy też straszyli, że wszyscy umrzemy, a przynajmniej zgłupiejemy... I tym razem się udało

 

Była, choroba wściekłych krów, świńska, ptasia i diabli wiedzą jaka jeszcze grypa.... I o to chodzi.

TO JEST BIZNES.I nie ma inaczej.

Mogę się założyć,że niedługo znajdzie się cudowne antidotum za jakieś 200-300 dolców od fiolki i wszyscy  będą zawartość tych fiolek łykać jak pelikany.

Drenaż budżetów krajów świata nastąpi, bo już raz tak było chyba z ptasią grypą.

Kto rządzi światem? FARMACJA. Nikt im nie podskoczy bo się na tym nie zna.

Przestraszyć tym razem całą ludzkość i nieziemską kasę zebrać.

Tylko po co im tyle kasy... Tego zrozumieć się nie da. Chyba tylko dla władzy.

I tu może być sentencja...

A.C.

 

Prosty przykład: Serial RANCZO (genialny wg mnie).

Wymyślił Czerepach meszki, zrobił propagandę i ludziska olejek goździkowy kupowali na litry. I w skrócie wg mnie o to chodzi.

 

Nad  bajorami  meszek nie ma ?

Jedź np. do Leszna Wlkp,na lotnisko w sezonie to się dowiesz jaka to zaraza

 

 

W dniu 10.03.2020 o 20:23, AndrzejC napisał:

Zaraz zejdzie na politykę i znów moderator z Kęt punktów mi dosypie. ?

Ale dla mnie to ten cały wirus to trochę ściema jest...

Nie wiem, czy są statystyki ile ludzi umiera na zwykłą grypę. Ta zaraza grypowa atakuje świat co roku. I więcej ludzi na zwykłą grypę choruje i więcej umiera, ale tu to jest normalne (wg tych ci kombinują). Kombinowali ze szczepionkami, trochę zarobili ale widać za mało.

Bo ludzi trzeba przestraszyć. Wtedy też straszyli, że wszyscy umrzemy, a przynajmniej zgłupiejemy... I tym razem się udało

 

Była, choroba wściekłych krów, świńska, ptasia i diabli wiedzą jaka jeszcze grypa.... I o to chodzi.

TO JEST BIZNES.I nie ma inaczej.

Mogę się założyć,że niedługo znajdzie się cudowne antidotum za jakieś 200-300 dolców od fiolki i wszyscy  będą zawartość tych fiolek łykać jak pelikany.

Drenaż budżetów krajów świata nastąpi, bo już raz tak było chyba z ptasią grypą.

Kto rządzi światem? FARMACJA. Nikt im nie podskoczy bo się na tym nie zna.

Przestraszyć tym razem całą ludzkość i nieziemską kasę zebrać.

Tylko po co im tyle kasy... Tego zrozumieć się nie da. Chyba tylko dla władzy.

I tu może być sentencja...

A.C.

 

Prosty przykład: Serial RANCZO (genialny wg mnie).

Wymyślił Czerepach meszki, zrobił propagandę i ludziska olejek goździkowy kupowali na litry. I w skrócie wg mnie o to chodzi.

 

Nad  bajorami  meszek nie ma ?

Jedź np. do Leszna Wlkp,na lotnisko w sezonie to się dowiesz jaka to zaraza

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwiłem się o moich wnuczków, czy nie będę musiał od poniedziałku się nimi zająć. (szkoły i przedszkole zamknięte)

Okazało się dzisiaj, że sprawa sama się rozwiązała.

Synowa pracuje w pewnym wydawnictwie, syn w pewnym Instytucie. Przypadkowo oboje dostali polecenie pracy w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Globalnie to wydaje się że zachorowań jest statystycznie mało bo 128tys na kilka miliardów ludzi. Ale łatwość z jaką wirus przeskakuje z osoby na osobę i jednak duża jego śmiertelność jest niepokojąca. Jakoś nie chciał bym aby ktoś z moich bliskich czy znajomych umierał na niewydolność oddechową, bo to paskudny sposób na pożegnanie się z tym światem.

Również nie życzę tego fanom serialu Ranczo. Akurat ten wirus może się pojawić w naszym otoczeniu bardzo szybko i znienacka. I jego obecność może być bardziej bolesna niż muszki Czerepacha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jarek996 napisał:

 

Alez Grzesiu ; daleki jestem od WYZYWANIA ( jak Ty to nazywasz ) wszystkich i wszystkiego z czym sie nie zgadzam. 

Temat zakonczony.

Kolego Jarku ( nie wiem czy można się tak zwracać ? ). W każdym razie, nie mam nic do Twojej ideologii. Jest fajna do momentu kiedy pod hasłami nowoczesności itp zaczynasz nabijać się z innych, może mniej świadomych i słabszych. Jest to normalne i zawsze to będzie istniało - taki świat. Tylko weź nie wstawiaj kitu. Spokojnie możesz pisać do mnie małymi nie pogrubionymi literami bo jestem je w stanie odczytać. Choć przez dziesięciolecia wmawiano że polska wschodnia to jakaś dzicz - to jest to bujda. Zapraszam ( nikt z maczugą nie będzie nacierał ) bo już niejeden przyjechał i powiedział - ja pierdzielę wy kurde to robicie wszystko lepiej choć mniej kasy macie. Też byłem w innych rejonach i powiem Ci słabo w porównaniu do polski jakiejś tam dalszej litery.

I tu nie chodzi o jakieś zadęcie tylko o to jakich bzdur gdzieś się nasłuchałeś. Przyjedź flaszkę kupię ( tak tu są sklepy ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BRoman napisał:

Prosty przykład: Serial RANCZO (genialny wg mnie).

Wymyślił Czerepach meszki, zrobił propagandę i ludziska olejek goździkowy kupowali na litry. I w skrócie wg mnie o to chodzi.

 

Nad  bajorami  meszek nie ma ?

Jedź np. do Leszna Wlkp,na lotnisko w sezonie to się dowiesz jaka to zaraza

 

 

Prosty przykład: Serial RANCZO (genialny wg mnie).

Wymyślił Czerepach meszki, zrobił propagandę i ludziska olejek goździkowy kupowali na litry. I w skrócie wg mnie o to chodzi.

 

Nad  bajorami  meszek nie ma ?

Jedź np. do Leszna Wlkp,na lotnisko w sezonie to się dowiesz jaka to zaraza

 

 

Meszki były, są i będą:)

Ale mi nie o meszki chodziło. Równie dobrze mogły to być, pijawki, chrabąszcze,  jaszczurki itp

Tu chodzi o sposób działania.

Wystarczyło ludzi przestraszyć i olejek kupowali? Kupowali.

I o to chodziło.

 

A tak swoja drogą zauważyłem, że ten wirus ludzi zaczął zbliżać bardziej niż zwykle?

Częściej jakby na wspólne popijawy zaczęli się zapraszać,

A z tego mogą wyjść tylko dobre rzeczy i to mogą być początki wspaniałych przyjaźni?

Więc jak mi się wydaje można zauważyć także pozytywne działanie tego paskudztwa?

 

Wczoraj udałem się do sklepu ,żeby zrobić zapasy na czarną godzinę

Wszyscy kupowali mąkę, makaron itp

A ja sobie zrobiłem większy zapas Browarków bo i z tym nie wiadomo jak będzie, bo bez makaronu można  żyć.

Ale bez piwa się jednak nie da?

A.C.

I żebyśmy jednak zdrowi byli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.