Skocz do zawartości

Drukowany Kawasaki Ki61


japim

Rekomendowane odpowiedzi

Drukowanki można malować aerografem ale na "półsucho". Lepiej jednak wcześniej całość pokryć cieńką warstwą filllera. Doskonały jest biały akrylowy Boll w puszcze. Przyrost masy jest pomijalny a farba się już nie rozlewa kapilarnie. Tak samo naklejki. Rondelki to folia Oracal 551. Dobrze się trzyma i układa bo to folia wylewana. Panele szyb wyciąłem nożem na zimno. Wycięte służą jako szablon. Szybki z okładek wklejam na Canopy glue . Z przednią będzie problem bo jest nierozwijalna. 

16132190782408844716095696536138.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Moja KI z peta i w wersji z podwoziem wyszła  niemal równo 500 g. Co przy ultra lekkiej wersji Pawła z LW PLA uważam za przyzwoity, aczkolwiek nie najlepszy wynik.  Jutro jadę po silnik i  resztę i wrzucę fotki jak już zmontuję i poważę.  Zapowiada się super  model :-).

Pozdrawiam i trzymam kciuki za Wasze sukcesy.

Pioter 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę walki z Enderem 3 Pro i wydrukowane :)

 

 

IMG_20210313_125020.thumb.jpg.cfc6b3242c83b998edd48072307febf9.jpg

 

 

IMG_20210313_125659.thumb.jpg.29a0acee53cf875481c8855a9cecfc69.jpg

 

 

Drukowałem z PLA

Waga drukowanych elementów 400g (bez mocowania silnika, które będzie z innego materiału lub wygrzewane  w piekarniku :))

Silnik już zamówiony, resztę wyposażenia znalazłem w szufladzie.

Brakuje śmigła 9x6.

Elementy bardzo dobrze do siebie pasują, linie podziałowe wyglądają znakomicie.

 

Część elementów które są drukowane w trybie wazy musiałem drukować za pomocą programu Printrun. Z karty co jakiś czas zatrzymywało się drukowanie i powstawał "kleks" PLA. Próbowałem różnych kart cały czas było tak samo.

 

Teraz posklejać to wszystko, pomalować i w górę :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.