Skocz do zawartości

Piper clipped wing Cub prawie 40%


cyrax_ojz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, enter1978 napisał:

Gdzie kupowałeś to tylne podwozie?

Bo wygląda zabójczo, a jak wiesz zjadłem w tym roku trzy takie golenie , a to twoje wygląda na nie do zdarcia.

https://www.scorpio-polska.pl/katalog/hangar-9/hangar-9-podwozie-ogonowe-carbon-cub-fx-3-100-200cc-p64977.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

potwierdzam ma wyrazny 

W dniu 6.03.2022 o 21:35, Andrzej Klos napisał:

Mam nadzieje, ze wiesz o tym, ze sktrzydlo Piper Cub potrzebuje troche zwichrzenia.

Potwierdzam ma wyrażny.

piper 1.jpg

piper 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, cyrax_ojz napisał:

raczej nie planuje tego typu rzeczy a do rozrysowania skrzydeł jeszcze nawet nie podchodziłem

 

na planach z których korzystam nic o zwichrzeniu nie ma

 

do tego ze zdjęć modelu w skali 40% z którego też podbieram rozwiązania nie widać żeby skrzydło było zwichrzone  klamot znacznej wielkości więc zakładam że było by coś widać

 

 

z postępów nieco pogrzebałem przy stateczniku poziomym

 

 

 

 

Byla juz o tym kiedys dyskusja przy okazji wodnosamolotu.  Prawdziwy Piper ma zwichrzenie, tak jak pokazano na planach Z. Luranc a takze omawiane jest tutaj:

 

https://www.supercub.org/forum/showthread.php?36711-Wing-Washout-from-where

 

Jest to tez czesto omawiane na modelarskich stronach.  Moj syn zrobil Piper z zestawu i tez nie bylo zwichrzenia.  Namowilem go aby zastosowal, a teraz ma jedyny w okolicy Piper Cub, ktory nie przepada w zakrecie.

 

To, ze ktos nie zrobil/zapomnial/(nie zrozumial) zwichrzenia to nie znaczy, ze jest to prawidlowo.

 

Ale to jest Twoj model i zrobisz jak uwazasz. ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na Piper na wiosenne :) wieczory
  • Tytuł został zmieniony na Piper clipped wing Cub prawie 40%
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.