Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Co do farby trudno mi coś doradzić bo to specyficzny kolor.Ja swoje Zero malowałem farbami akrylowymi do modeli plastykowych TAMIYA ,na podkład akrylowy samochodowy MOTIP-a.Wiem ,że są w ofercie również takie farbki w kolorach metalicznych tzw.metalizery np.f-my GUNZO, ALCAD,VALEJO ,MODEL MASTER -musiałbyś poszperać po necie .Duży wybór jest również w lakierach samochodowych ,może jakiś lakiernik Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pracy kolega używa farb w spray'u w różnych kolorach metalicznych. Są konfekcjonowane po 400 ml i niestety dość drogie, ale dają fajne efekty i dobrze kryją. Jutro napiszę co to za wynalazki i może zrobię jakieś zdjęcia próbek z tego co mamy. Mogę się mylić, ale metalizery, o których pisze Adam, nadają się chyba tylko do małych detali i wymagają polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizery -przynajmniej te ,które stosowałem tj. f-my GUNZE ,rzeczywiście należy polerować- innych firm nie stosowałem, więc nie wiem.To polerowanie polega w istocie na przetarciu szmatką bawełnianą - daje to bardzo fajny efekt szczególnie na mniejszych elementach np. lufach działek ,czy karabinów , krawędzi pokryw itp. Na dużych powierzchniach należało by  spróbować i nie wiadomo czy na przykład efektu nie popsuje warstwa bezbarwnego lakieru zabezpieczającego stosowanego w przypadku modelu z napędem spalinowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli lakiery tego typu

post-2448-0-57042000-1550484508_thumb.jpg

Propozycja Wojtka bardzo ciekawa. Lakiery metaliczne, szczególnie te z połyskiem wymagają bardzo starannego przygotowania powierzchni i są upierdliwe w aplikacji (aby uzyskać zadowalający efekt), więc może nie warto się bawić, tylko użyć materiałów dedykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne malowanie! Jeśli ma to być polerowane ALU, to tylko http://www.flitemetal.com/

Przy okazji załatwisz sprawę nitów, linii podziałów itp.

 

 

zbytnio z tej stronki nic nie zrozumiałem, chodzi o panele z blachy naklejane?

A jesteś w 100% przekonany co do "sreberka"?

Popatrz, jak bajerancko wyglądał ten N25Y (znany wtedy jako "White Lightning" ) zanim go Red Bull na błysk zrobił:

 

 

 

Nie znoszę białego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zbytnio z tej stronki nic nie zrozumiałem, chodzi o panele z blachy naklejane?

Jest to blacha AL grubości 0,08mm z klejem. Wycinasz konkretny panel poszycia i naklejasz na model, potem wyciskasz nity, śrubki itp.

Przykład jak to wykonać jest na stronie w zakładce "Applying Flite-Metal".

 

 

 

Wykończenie powierzchni opisane jest w zakładce "finishing Flite-Metal".

 

Ja użyłem tego na Jastrzębiu i moim zdaniem żadna farba nie jest w stanie oddać efektu samolotu w naturalnym kolorze duralu.

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/64682-pzl-50a-jastrz%C4%85b-143-czyli-a-mog%C5%82o-by%C4%87-tak-pi%C4%99knie/page-9

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi to taką taśmę samoprzylepną dostępną w sklepach budowlanych i z farbami. Z zewnątrz jest jakby pokryta cieniutko aluminium. Dostępna w rolkach różnej szerokości. Nie mam pojęcia do czego stosuje się taką taśmę w budowlance ale może to byłby jakiś sposób na pokrycie. Trzeba by sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taśma do łączenia rur wentylacyjnych spiro lub pewnego typu izolacji na rurach a także do łączenia obustronnie obłożonych aluminium wełnianych paneli do izolacji kominków.

Grubość podobna i to jest też tylko aluminium z klejem ale najszersza ma 50 mm,więc za mało aby zachować oryginalne podziały blach na modelu.

Trzeba by się było dorwać do producenta i poprosić i szerszą przed pocięciem na sklepowy produkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma do kominków jest podobna, z tym że jest nieco cieńsza, 0,06mm. Też miałem taki zamysł aby jej użyć, lecz nie mogłem namierzyć producenta.

Poza tym oryginalny flite-metal jest na tyle "plastyczny" że dobrze się aplikuje na wklęsłych i wypukłych elementach, a taśma do kominków się rwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mi sie podoba taka blacha alu. Ale jest szansa kupic taka w pl? Przysiaglbym ze mialem w rece kawalek takiego alu samoprzylepnego ale nie moge skpjarzyc do czego to bylo.

Wiem juz gdzie widzialem. W sprzecie elektronicznym sa takie ekrany przyklejane i sie bardzo fajnie formuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskladane skrzydełko...! :) pięknie! Rośnie bestia... ;)

Nasuneło mi się tylko takie pytanie: czy zrobiłeś zwichrzenie? Czy plany to przewidują?

Tak mocno zwężający się ku końcowi płat raczej tego wymaga... Zresztą gdzieś niejednokrotnie mi się to obiło że przypadek Lightninga jest szczególny pod tym względem właśnie i z tego co pamiętam to prawdziwy samolot też to miał właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki za link. Czyli dobrze rozumiem łopatologicznie, ze krawedz natarcia na koncowce skrzydla powinna byc uniesiona o 3 a nawet 3.5 stopnia w gore wzgledem krawedzi spływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.