Skocz do zawartości

PZL-M28 Bryza


Grzesiek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Silniki nie są synchronizowane. Myślałem o tym. Do oblotu różnica obrotów wynosiła ok 200-300obr/min. Po starcie nie dotykałem trymera . Więc zostawiłem jak jest. Jest to mój pierwszy dwusilnikowy model.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, fantastyczny model! I doskonale lata a pilot dobrze laduje!

Jest tez w moich planach na przyszlosc (hahaha) ale jako szybowiec PSS.

 

Moze zalacz tez kilka (-nascie najlepiej) zdjec z budowy.

 

Piszesz, ze robiles model tylko na podstawie rzutow.  Nie wiem czy znasz ta Rosyjska strone:

 

http://www.airwar.ru/other/drawe.html

 

Jest tam duzo rysunkow na bardzo wysokim poziomie, nie tylko samolotow Rosyjskich.  Pozwalam sobie zamiescic ich documentacje An28, moze Ci sie przyda.

 

 

1.thumb.jpg.3ddbcc0eaadc2c4317d0888952d93e39.jpg

 

2.thumb.jpg.012c19d27493d86364a634cf9a1fb0e6.jpg

 

3.thumb.jpg.027f69f4ae90a4e58d97d71f8bb85890.jpg

 

4.thumb.jpg.7daeecfa3622f5761aa97f3f7ff1f9ea.jpg

 

5.thumb.jpg.09adfebc4e2a6a8383d9540b6ca6b46f.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!;) miałem ta dokumentcję ale nie tak bogatą.  Z niej modelowałem maski na silniki.

Zdjęcia z budowy mam na starym telefonie. Jak go znajdę to pewnie,  że zamieszczę. 

Ogólnie projekt powstał dla treningu w rysowaniu/modelowaniu. Po uzyskaniu bryły z rzutów i podzieleniu na wręgi oczy mi się zaświeciły.  I było tylko zamawiam sklejkę:D 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy rarytas wśród latających modeli RC. Pięknie się prezentuje na niebie no i pilotaż też na najwyższym poziomie. Brawo.

Zamień dwutakty na czterotakty i będzie bajka, chociaż dwie "kosiarki"  zawsze też lepiej brzmią od jednej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOTNISKO ZADBANE,  PIĘKNE .... ale dla doświadczonych modelarzy.

To jest szczyt górki. Jak model spadnie ... z braku odpowiedniej kontroli - poza górką - to nie widzisz gdzie. Gdzieś tam ... pod lasem ... albo w krzakach.

Byłem tam raz - i latałem z duszą na ramieniu.

Jak dla mnie - na środku - rajska plaża, a wokół - piekielne ciemności.

Musiałbym mieć w modelu "super system naprowadzania " w razie poszukiwań.

 

Pozdrowienia dla odważnych... 😉

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strefie lotu jest ok. Po wyjściu na koniec strefy lotu widać wszystko na pewnie kilometr. 

Dla bezpieczeństwa oczywiście lepiej latać bliżej.  

Jak widać po mnie i moich filmach ja latam "przy nodze" wygląda to efektowniej. Oczywiście moim zdaniem. Latanie daleko i wysoko wielkimi modelami nie ma sensu, a jedynie przeszkadza mieszkańcom.  

Ale to nie miejsce na gadanie o lotnisku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.