Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakich firm pakiety LiPo używacie?

pakiet akumulator

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Miguel

Miguel
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądBytom
  • Imię:Michał

Napisano 20 luty 2019 - 21:56

Witam,

Jakich firm pakiety LiPo używacie oraz polecacie? Mam na myśli marki, nie pojemności i ilość C.

• 0

#2 TommyTom

TommyTom
  • Modelarz
  • 795 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Tomek

Napisano 20 luty 2019 - 22:05

SLS is good :)

https://www.akumulatoryrc.pl/

• 0

#3 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 510 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 20 luty 2019 - 22:07

Ja co prawda dużej ilości akumulatorów nie mam, ale pewnie im więcej opinii tym lepiej :).

Więc tak, 

• Gens Ace - bardzo dobry, ma już sporo lotów (co prawda nie wykorzystuję maksymalnej wydajności) i chyba już ze 3 lata. Cały czas bardzo mocny, cele równe. Wiem że podobno te stare Gens'y były lepsze, a obecnie produkowane są nieco gorszej jakości. 
  • Zppy compact (dwie sztuki) - te mam krócej, bo około roku, pobierany prąd mniej więcej 5A mniejszy niż deklarowany maksymalny ciągły, bywają lekko ciepłe po locie. Te ładują się na końcu nieco dłużej i po rozładowaniu są troszkę większe różnice na celach niż w Gens'ie, mimo tego nie spuchnięte i dają radę. Na razie nie odczuwam spadku pojemności.
  • Redox (miałem dwie sztuki) - latały w ToTo, pobierany prąd raczej nie za duży. Niestety jeden spuchł dość mocno po około roku, drugi ma już 4 rok (od jakiegoś czasu dość mało używany) i działa. Jednak ewidentie czuć spadek pojemności i napięcie sporo siada pod obciążeniem.

Z tego co wiem teraz najlepsze i polecane są SLS'y

• 0

#4 Czajan

Czajan
  • Modelarz
  • 135 postów
  • SkądTarnów / Neuruppin (DE)
  • Imię:Grzegorz

Napisano 20 luty 2019 - 22:11

Polecam i potwierdzam SLS tylko  !!!

• 0

#5 karambolis8

karambolis8
  • Modelarz
  • 294 postów
  • SkądSiechnice
  • Imię:Adam

Napisano 20 luty 2019 - 22:37

A czym się różnią poszczególne linie SLS? Np xtron od quantum czy xcube? Wszystkie są w bardzo podobnych cenach.
  • 0

#6 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1483 postów
  • SkądHrubieszów
  • Imię:Wiesiek

Napisano 20 luty 2019 - 22:44

Gens używam od dawna i sa to bardzo dobre akumulatory, choć jednego kupiłem i od razu był cos nie hallo , bardzo długo kończył się ładować , czasami w ładowarce wyskakiwał TIME, i pakiet miał tak od pierwszego użycia , uznałem że to jakiś stary leżak magazynowy i oddałem go koledze niech się z nim męczy :) .

Jednego gensa zajechałem w 3 miesiące , ale był to mały 1550mah pakiet , pracował zawsze pod pełnym obciążeniem , z modelu zawsze wyjmowałem go gorącego jak diabli , i zaraz ładowałem go błyskawicznie 5 Amperami :), niby nie spuchł ale pojemność spadła do około 1000mah.

Zawsze mam akumulatory naładowane na full , nie ważne czy używam czy nie, nigdy nie wiadomo kiedy będzie potrzebny.

Ale ciekawostką jest akumulator Vent (czy coś takiego) kupiony kilka lat temu w avifly , sa to 4 cele i o dziwo jest sprawny do dziś, ma masę cykli za sobą lekko nie ma bo zawsze jest gorący po locie , ale dzielnie służy a był bardzo tani wtedy kosztował coś około 100zł za 4 cele 2600mah.

Akumulatory SLS i Foxy będę dopiero testował leżą kupione nowe na ten sezon, moge tylko powiedzieć że Foxy ma inną wtyczkę do balancera niż np gens przez co nie pasuje do ładowarki i trzeba używać przejściówki.

• 0

#7 oki188

oki188
  • Modelarz
  • 350 postów
  • GG:
  • SkądBiłgoraj / Gliwice
  • Imię:Damian

Napisano 21 luty 2019 - 00:41

Kiedyś używałem pakietów marki UNITECH nawet nieźle pracowały, KOKAM- pakiety nie do zajechania.

Obecnie TURNIGY- nie narzekam, Redox- potwierdzam szybko robi się balonik, GENS- mocne prądowo problemów brak.

• 0

#8 pyton

pyton
  • Modelarz
  • 733 postów
  • Skądmarcinków, skarżysko, kielce
  • Imię:Bartek

Napisano 21 luty 2019 - 07:02

ja zawsze używałem Turnigy bądź  Zippy może jedne z tańszych ale mam co niektóre już z 4lata i nie widzę różnicy :)

• 0

#9 dzidek36

dzidek36
  • Modelarz
  • 36 postów
  • SkądTrzebnica
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 luty 2019 - 07:09

Redox puchnie już od samego patrzenia :)

• 1

#10 hornet2

hornet2
  • Modelarz
  • 393 postów
  • SkądJawor
  • Imię:Zbigniew

Napisano 21 luty 2019 - 08:05

Turnigy 1,8Ah używam w motoszybowcu . GiFi 6,4Ah w dronie .

• 0

#11 karambolis8

karambolis8
  • Modelarz
  • 294 postów
  • SkądSiechnice

Napisano 21 luty 2019 - 08:21

Redox puchnie już od samego patrzenia :)

Potwierdzam. Mi jeden spuchł nieużywany, przechowywany prawidłowo. Drugi używany przez pół lata w normalnych warunkach, po zimie (przechowywany w storage) momentalnie spuchł i przestał trzymać napięcia, rozjazd na celach kosmiczny. Strata kasy.

• 0

#12 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 888 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 luty 2019 - 08:44

Trochę off, ale nie całkiem. Zawsze wkurzało mnie puchnięcie pakietów, pomysł jak zaradzić wziąłem z wersji akumulatorów pod tytułem "hardcase". Widząc, że oba pakiety które mam w użytku zaczynają wykazywać przyrost objętości po wysiłku w locie (latam bardzo spokojnie, a mimo to) zamroziłem je dobrze w zamrażarce, a następnie ciasno opakowałem w "trumience- gorseciku" z blachy aluminiowej o grubości 0,5 mm. Obudowę przygotowałem wcześniej oczywiście pod wymiar wstępny pakietów, całość mocno zakleiłem taśmą. Blacha otacza tylko większe boki, czoła pakietów są oczywiście wolne. I co?- pomogło! Latam już tak właśnie drugi sezon i nic się nie dzieje, a ta otyłość mnie przestała stresować. Pewnie nie każdy będzie chciał dodawać te 30-40 gram wagi modelowi, ale moim samolotom akurat to najwyraźniej nie przeszkadza, przez małe obciążenie powierzchni.

• 0

#13 marcinolesno

marcinolesno
  • Modelarz
  • 158 postów
  • GG:
  • SkądOlesno-Opolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 21 luty 2019 - 08:50

Panowie a to puchnięcie pakietów to w czymś przeszkadza oprócz przeciętnych walorów wizualnych?  Mi jeden pakiet spuchł (REDOX) używany był 1 raz, później leżał w trybie storage a i tak balon z niego wyszedł. Po naładowaniu latam podobnie długo jak na tym, który nie puchnie. Zbyszku czy to usztywnienie pakietu nie zwiększa czasem ryzyka eksplozji??? Ciśnienie jest zdecydowanie wyższe...

• 0

#14 zbjanik

zbjanik
  • Modelarz
  • 888 postów
  • Skądopolskie
  • Imię:Zbyszek

Napisano 21 luty 2019 - 09:02

Marcin- nie wiem, może i zwiększa, ale z drugiej strony, bardziej tej eksplozji obawiałem się jak kiedyś Redox, nowy, po parunastu lotach, zaczął puchnąć i puchnąć. Bałem się właśnie tego, że folia zewnętrzna się przerwie od tego i się dopiero narobi... Teraz jestem spokojniejszy, bo się to nie dzieje- czy słusznie, czas pokaże.

• 1

#15 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1619 postów
  • SkądHannover
  • Imię:Jarek

Napisano 21 luty 2019 - 09:14

Witam,

Jakich firm pakiety LiPo używacie oraz polecacie? Mam na myśli marki, nie pojemności i ilość C.

Polecam Kokam, choc uzywam tez innych, ktore jednak jakoscia daleko odstaja od Kokam.

• 0

#16 japim

japim
  • Modelarz
  • 2123 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 21 luty 2019 - 09:15

SLS XTRON do ESA i SLS QUANTUM do racekopterów, Gens Tattu, Zippy Compact, Gens Ace, ostatnio dużo Fusionów od DemonRC

• 0

#17 karambolis8

karambolis8
  • Modelarz
  • 294 postów
  • SkądSiechnice

Napisano 21 luty 2019 - 09:25

U mnie spuchnięcie w Redoxach przekłada się na większy spadek napięcia pod obciążeniem - straciły wydajność prądową. Dodam, że maksymalnego prądu nie przekraczałem, a wręcz przeciwnie, był spory zapas.

• 0

#18 Mobrus

Mobrus
  • Modelarz
  • 38 postów
  • SkądGlinianka k/Warszawy

Napisano 21 luty 2019 - 09:36

Redox puchnie. Duże spadki napięcia.
Tattu polecam.
  • 0

#19 marcinolesno

marcinolesno
  • Modelarz
  • 158 postów
  • GG:
  • SkądOlesno-Opolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 21 luty 2019 - 09:39

Redox puchnie. Duże spadki napięcia.
Tattu polecam.

Moj Redox był po 1 locie wiec moze dlatego nie zauwazylem takich roznic w wydajnosci wzgledem tego nie puchnacego. Czas pokaze, pewnie sie szybciek zuzyje.

• 0

#20 Miguel

Miguel
  • Modelarz
  • 21 postów
  • SkądBytom

Napisano 21 luty 2019 - 11:47

Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Jeśli chodzi o SLS to ciekawi mnie czym się różnią serie?

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pakiet, akumulator

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych