Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Tomku ;) ... jutro powinno przybyć coś więcej oświetlenia znaczy część zostanie już podpięta pod atmege a druga część dopiero jak model będzie oklejony.

Sprawdzałem dzisiaj wyważenie ... według programu SC wychodzi po zaokrągleniu od 49 do 70 mm

post-8897-0-71280400-1377533864.png

 

Mnie na pakiecie 3S 2200 SC wypada jakieś 62 - 65 mm ... mam nadzieję że nie będę zamiatał po niebie ogonem :P w przeciwnym przypadku będzie trzeba doważyć przód choć z początku obawy miałem w drugą stronę no ale znowu czuje się zaskoczony ;)

 

CDN ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem fanem relacji z budowy Energy 3D,może dlatego,że poradnik budowy medelu, jest bardzo dobrze opracowany. Jak dobrze pamiętam, to SC miałem ustawione podobnie, czyli 62-65 mm.Ja nie zauważyłem różnicy w przesunięciu SC o te 2 cm .Zresztą ,model jest podobny do Madmanowych konsrukcji. Mam też Madmana Evo 1500mm, stoi gotowy i czeka na dotarcie silnika Magnum 65. Pozdrawiam i czekam na relację z pierwszego oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradnik jest przygotowany naprawdę dobrze i przy okazji jest skarbnicą wiedzy :) Dziękuje Ci Władku i robię się spokojny :) dobrze że maska silnika jednak waży te ponad 10 g :) Początkiem września zamawiam folię i naklejki i oblot też planuje początkiem września :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kosz na pakiet ze sklejki 2 mm

post-8897-0-90229200-1377853238_thumb.jpg

 

Tak to będzie wyglądało po wklejeniu kosza

post-8897-0-39631800-1377853272_thumb.jpg

 

I powoli ale strasznie powoli przybywa oświetlenia. Mocowanie odbiornika i obok niego układ atmega sterujący oświetleniem. Co nie co o oświetleniu. Po włączeniu zasilania, czyli podpięciu pakietu światła pozycyjne na skrzydłach się zaświecą. Mam apkę TG9X i oświetlenie jest przypisane do jednego z pokręteł. Przekręcając pokrętło do połowy będzie się załączać światło stroboskopowe pod spodem kadłuba i mrugające czerwone na górze kadłuba. Po przekręceniu pokrętła na maksa załączą się światła do lądowania oraz podświetlenia kabiny na zielono. Jest troszkę bałaganu w okablowaniu ale po oklejeniu modelu sądzę że w jakimś stopniu uda się ogarnąć ten bałagan ;) oczywiście i tak nie ma jeszcze wszystkich kabli bo niestety na resztę trzeba czekać jak pokryję model folią.

post-8897-0-20569300-1377853325_thumb.jpg

 

i po zamknięciu kabinki

post-8897-0-15613300-1377853595_thumb.jpg

 

CDN a tym samym idę coś polatać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał jak pisałem wcześniej mieszczę się w SC ciężkości :) według programu jest od 49 do 70 mm ja miałem gdzieś tak 62-65 mm ... zmieniając koła na ciut cięższe i wstawiając właśnie ten kosz sądzę, że SC uda mi się zrobić na jakieś 60 mm :) w razie czego lepiej by SC był przedni jak tylny. Energy ma krótki przód i powiem szczerze że bez maski która wyszła dość ciężko bez piasty to pakietem 2200 nie wyważył bym modelu bez dodatkowego balastu na przód. Kolega dziobak pisał że dorobił domek silnika do Energy co znacznie wydłużyło przód modelu z możliwość wsadzenia w niego pakietu co z pewnością ułatwia wyważenie. Teraz żałuje ale tylko troszke że też tak nie zrobiłem no ale cóż byłem za zaoferowany budową że jakoś ten domek do mnie trafił dopiero po fakcie :P Z drugiej strony zrobiłem kosz na pakiet żeby się nie majtał po komorze bo i tak nie ma możliwości przesuwania go do tyłu czy do przodu idelanie pasuje do komory na długość widać to na zdjęciu powyżej ... jest możliwość albo ciut w lewo albo ciut w prawo ;) Tak że o SC raczej się nie martwię ... sądzę że oklejenie modelu wiele do tego nie wniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dziękuje staram się :)

 

Przemek ,nie wiem czy widziałeś ten post na temat wyważania Energy 3D .To model elektryka zrobiony przez "Bateryjka" http://pfmrc.eu/inde...m/page__st__120

Tak tak właśnie widziałem i stąd wzięły się moje wątpliwości w sprawie wyważenia ale już jestem spokojny :) Dziękuje Władku :) w poniedziałek zamawiam w końcu folię i mam nadzieję że w przyszłym tygodniu model oblatam i tu mam nadzieję że z pozytywnym skutkiem .... kurcze znowu oblot ... z jednej strony napawa człowiek dumą że człek męczył się nad konstrukcją a ona odwdzięcza się pięknym za nadobne czyli lata :D , a z drugiej wieje chłodem że może się nie udać coś gdzieś się popsuło i wielka d... z tego :P tak że mam mieszane uczucia do pierwszych lotów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, obawy przed oblotem Michasia, ale wstydu żadnego nie będzie jak się nie uda. Dasz radę Przemku, przy wsparciu Wojtka wyciągniecie z modelu same pozytywy :) Tylko wyłaź z tej modelarni, bo się sezon kończy a Wojtek się skarży, że nie ma z kim latać ;)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia dotarła więc ruszyło oklejanie ... oczywiście biorę sobie słowa niektórych użytkowników do serca i kończę ENERGY i w górę :) W tym tygodniu jednak nie oblatam ENERGY może w przyszłym ... uwarunkowaniem oblotu jest skończenie oświetlenia jak również naklejki, które też mają być w przyszłym tygodniu ... no chyba że nie wytrzymam i model poleci bez tych szczegółów :P

 

Parę zdjęć ...

post-8897-0-06038500-1378382925_thumb.jpg

 

post-8897-0-42481600-1378382941_thumb.jpg

 

post-8897-0-34651100-1378382964_thumb.jpg

 

na razie tyle

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że ładnie kończyć a co :P tak w ogóle dziękuje za miłe słowa :) a tym czasem model udało mi się dzisiaj cały okleić ... uffffff wyszła niezła cytrynka ... teraz tylko jeszcze oświetlenie dolutować do kupy i naklejki dla stonowania barwy modelu i możemy startować :P

 

post-8897-0-44395900-1378396592_thumb.jpg

 

post-8897-0-91290800-1378396615_thumb.jpg

 

post-8897-0-48320700-1378396645_thumb.jpg

 

post-8897-0-01980200-1378396661_thumb.jpg

 

post-8897-0-30012300-1378396683_thumb.jpg

zamontowałem przednie światła do lądowania ... próby przeprowadzone w piwnicy pokazały że od biedy może służyć jako mała latarka :P

 

post-8897-0-33936200-1378396755_thumb.jpg

 

EDIT ...

i jeszcze bym zapomniał o naszym forumowym akcencie ;)

post-8897-0-86094500-1378399155_thumb.jpg

 

post-8897-0-93160800-1378399172_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trzech ostatnich zdjęciach nie masz jeszcze wklejonej na stałe goleni podwozia ogonowego? Jeśli tak to czas na odwrócenie :unsure: . Poza tym piękne oklejenie :) .

 

Tak tak żaden ster ani nawet statecznik nie jest wklejony tylko tak włożony do modelu ... akurat tak się goleń obróciła do zdjęcia i wygląda faktycznie jak bym coś pomylił ... ale spokojnie wszystko będzie wklejone i zamocowane tak jak należy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Super modelik, wykonanie godne podziwu. Ze względu na jego małą rozpiętość i fajne poradniki chyba go sobie zbuduję jako pierwszy model konstrukcyjny. Chciałbym jeszcze tylko dopytać czy jest gdzieś rozpiska materiałów potrzebnych do zrobienia energy tzn ile czego ? Wolałbym uniknąć płacenia kilka razy za przesyłki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.