Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz zrobić w tym mi to nie przeszkadza przynajmniej się zrobi jeden wątek o Energy choć mój to już drugi wątek na naszym forum bo pierwszy założył autor tego modelu ;)http://pfmrc.eu/inde...3d-rozp-920-mm/

przyznam się że nawet nie szukałem na naszym forum o Energy a natrafiłem na niego przypadkiem jak już budowa była zdrowo posunięta a ten wątek dawno już zaczęty ;)

decyzja należy do Ciebie Krzyśku ;)

Pozdrawiam

 

P.S.

Oświetlenie w końcu skończone ... postaram się jak najszybciej wrzucić jakiś krótki film poglądowy z działania oświetlenia ;) oczywiście i tym razem WojtekSz stanął na wysokości zadania i wszystko działa jak należy :)

 

EDIT ...

kilka zdjęć z oświetleniem ...

post-8897-0-07882200-1378921370_thumb.jpg

 

post-8897-0-64458900-1378921386_thumb.jpg

 

post-8897-0-47744400-1378921400_thumb.jpg

 

post-8897-0-69533900-1378921410_thumb.jpg

 

Dzisiaj polatałem ale tak po godzinie 18.00 gdzie jest jeszcze dość jasno i jak się lata model blisko siebie oświetlenie jest widoczne ... teraz muszę się pokusić o loty jak będzie bardziej ciemniej i zobaczymy jak to będzie widoczne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Relacji z budowy Energy było kilka ,jak nie kilkanaście, ale po zmianie serwera naszego forum,troszeczkę tych relacji ubyło :) .Kilka jednak pozostało. http://pfmrc.eu/index.php?/topic/31969-energy-wersja-benzyna-rozpietosc-180-cm/page__p__412043__hl__funfly__fromsearch__1&do=findComment&comment=412043

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelik wyszedł Ci naprawdę rewelacyjnie :) .bardzo mi się podoba to transparętne oklejenie oraz naklejki.

napisałeś że model trochę przepada w locie plecowym,spróbuj więc przesunąć SC trochę do tyłu.modele fun fly zostały wymyślone do latania 3D i z tylnym wyważeniem lata się nimi dużo lepiej.

mógłbyś trochę napisać o tym jak spisuje się napęd w modelu,na ile starcza pakiet i czy jest odpowiedni nadmiar mocy do ewentualnych lotów 3D...

I tak też uczyniłem dzisiaj :) zebrałem się w sobie i nadszedł czas troszeczkę przesunąć SC do tyłu i w tym celu zamontowałem lżejszy silnik, który początkowo miałem zamontować czyli iBM 2808 313W 1100 kv ze śmigłem 10x5. SC przesunął się w tył o około 5 mm może troszeczkę więcej i obecnie wychodzi jakieś 70 mm. Na tym silniku model idzie również pionowo do góry. Po obróceniu modelu na plecy wystarczy go tylko poprawnie ustawić SW i można puścić drążki model leci :) Andrzeju dzięki :)

 

Przeróbek to nie koniec :) pierwsze poprawiłem również chłodzenie regulatora i pakietu ... w zasadzie przeróbka żadna wyciąłem tylko fragment foli, różnica olbrzymia :)

post-8897-0-68203300-1379504918_thumb.jpg

 

Idąc dalej wpadły mi w ręce mechanizmy składanego podwozia (według producenta można to stosować do masy modelu 1,5 kg więc mam zdrowy zapas )

post-8897-0-61492200-1379505031_thumb.jpg

 

... założenie jest takie żeby zbudować nowe skrzydło do ENERGY z uwzględnieniem składanego podwozia ;)

post-8897-0-57098800-1379505049_thumb.png

Wstępny szkic ale jak widać na drodze koła staje dźwigar i troszeczkę było by nie taktem jak bym go wyciął no chyba że macie jakiś pomysł lub sprawdzony sposób żeby go jakoś wzmocnić ? Podwozia nie chciał bym przesuwać do tyłu z racji strachu przed kapotażami. W tym przypadku i tak podwozie będzie zrównane ze SC więc raczej bez nich się nie obejdzie ... czekam na rady i sugestie. Serwa jakie chce zainstalować do podwozia TGY - 9018MG z metalowymi trybami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku- to może zrób jak w Spitfire, albo Me-109. Tam mieli ten sam problem- zeskosuj golenie w stanie schowanym do tyłu- zeby koło było za dźwigarem. serwo wtedy jeśli trzeba- dla balansu lekko w przód. Ale mały problem z dźwigarem (dolnym pasem) i tak pozostanie- ale pewnie da radę i to pokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno serwo czy dwa serwa na podwozie przewidujesz i w którym miejscu je zamocujesz? A może szerszy rozstaw zastosuj i chowaj podwozie jak w Mustangu - koła chowane do środka a nie na zewnątrz w stronę końcówki skrzydła. Obecny dźwigar zostaw i doklej kolejny po drugiej stronie mechanizmu podwozia.

Skoro robisz nowe skrzydło to masz duże "pole manewru" - Ty decydujesz co, gdzie i jak.

 

A może podwozie chowane jak w JAK-18?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa przewiduje dwa innej opcji nie brałem pod uwagę. Właśnie mocowanie mechanizmu podwozia chce zamontować jak najbliżej kadłuba z powodu że skrzydło w tym miejscu jest bardziej sztywniejsze jak na końcach. Serwo mam zamiar zamontować w przekładce między dźwigarowej. Mam już pewną koncepcję a czy ona będzie prawidłowa to skoryguje oblot ;) jutro zaczynam od żeber skrzydła więc mam nadzieję że przed śniegiem zdążę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja innej opcji nie biorę pod uwagę ;) ogólnie moje pierwsze podwozie chowane więc ma działać a kwestia estetyczna schodzi na drugi plan. Rafał teraz zauważyłem końcówkę Twojego posta i podwozie jak w Jak'u 18 też by mogło być dobry pomysł :) najpierw sprawdzimy koncepcję moją i Wojtka jak się rozleci to robię jak radzisz czyli JAK 18 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczyniłem pewne postępy a mianowicie komplet żeber mam już gotowy. Co do zmian w skrzydle pozwoliłem sobie przygotować rysunek poglądowy jak to mniej więcej będzie wyglądać. Keson mam zamiar zrobić pełny czyli od natarcia do dźwigara. Żebra które będą przenosić obciążenie od podwozia zrobione będą ze sklejki 1,5 mm. I dołożyłem w jednym miejscu drugi dźwigar ale tylko od strony podwozia z powodu że będę wycinał część dźwigara dolnego żeby koło miało się gdzie schować. Wypełnienia między dźwigarowe zrobię z balsy 3 mm i wkleję je między dźwigary a nie na dźwigary jak to miało miejsce w oryginalnym skrzydle.

Rysunek poglądowy jak chce to rozwiązać i pomysł jak wzmocnić miejsce gdzie zostanie wycięty dźwigar w miejscu chowania koła. W miejscu wycięcia dźwigaru po obu stronach dźwigaru mam zamiar dokleić wstawki ze sklejki 1,5 mm bądź 2 mm, które są narysowane na samej górze rysunku.

post-8897-0-22421600-1379576187_thumb.png

 

Rzut boczny na żebro

post-8897-0-75889200-1379576337_thumb.png

 

na rysunku nie ma zaznaczonego serwa, który będzie napędzał mechanizm chowanego podwozia ale mam zamiar je umieścić w wypełnieniu między dźwigarowym. ...I tak to właśnie mam zamiar zrobić :) najwyżej w powietrzu lub przy lądowaniu skrzydło złoży się jak scyzoryk więc będzie można temat prze kleić do działu "antywarsztat" :P

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.