Skocz do zawartości

PZL - 50a "Jastrząb" 1/4.3 czyli "A mogło być tak pięknie!"


mecenas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jarek996 napisał:

No to sie "zaJastrzebi" na polskim niebie ?

Nie sadze, moze nastepne 2-3.

Lepiej zareklamowac za granica.  Modelarze po tej stronie bylej "Zelaznej Kurtyny", jak sam pewnie wiesz, sa juz troche znudzeni Mustang, Spitfire etc i chetnie zobacza cos nowego.  Jestem jednak pewien, ze 99.9999% nie bedzie wiedzialo co to za samolot ?.  Kilka lat temu bylo zdjecie w jakims magazynie modelarskim, jak ktos w Anglii byl bardzo zadowolony ze swojego PZLP11c, niestety nie kupilem tego numeru.  Moze warto sprobowac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, robertus napisał:

 

 

Wklejam filmy w formie, którą  da się obejrzeć.

No i gratuluję

 

PS.Do plików trzeba dodać rozszerzenie .mov

Mi zadziałało po dodaniu .wmv :)

 

Dzięki za wrzucenie na YT - warto aby reszta świata też zobaczyła ten piękny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w zasadzie odziedziczył wszystkie cechy oryginału, lubi prędkość, zwłaszcza w zakrętach,  inaczej próbuje się ześlizgnąć na skrzydło.

Faktycznie, gdyby oryginał dostał silnik w granicach 1100-1300 KM byłby bardzo żwawym myśliwcem.

Na tym silniku, który założyłem (6 KM) modelem lata się bardzo przyjemnie, po dobrym wytrymowniu model lata za ręką, trzeba tylko pilnować prędkości w zakrętach.

Lata z prędkością 100-120 km/h (założony mam czujnik prędkości na pitota), choć potrafi się rozpędzić po prostej do 165km/h na pełnym gazie.

Przy tym silniku bardzo dobrze radzi sobie w figurach pionowych, wykonanie ładnej dużej pętli czy 1/2 ósemki kubańskiej nie stanowi problemu, na filmie nie ma nagrane, ale wykonałem te figury. Model szedł za ręką, bez żadnych objawów niestabilności.

Prędkość lądowania to 55-65 km/h.

 

1758954409_Ekipakibicw..thumb.jpg.e2a7385df2c12206e9b5c583cb274963.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mecenas napisał:

Model w zasadzie odziedziczył wszystkie cechy oryginału, lubi prędkość, zwłaszcza w zakrętach,  inaczej próbuje się ześlizgnąć na skrzydło.

Faktycznie, gdyby oryginał dostał silnik w granicach 1100-1300 KM byłby bardzo żwawym myśliwcem.

Na tym silniku, który założyłem (6 KM) modelem lata się bardzo przyjemnie, po dobrym wytrymowniu model lata za ręką, trzeba tylko pilnować prędkości w zakrętach.

Lata z prędkością 100-120 km/h (założony mam czujnik prędkości na pitota), choć potrafi się rozpędzić po prostej do 165km/h na pełnym gazie.

Przy tym silniku bardzo dobrze radzi sobie w figurach pionowych, wykonanie ładnej dużej pętli czy 1/2 ósemki kubańskiej nie stanowi problemu, na filmie nie ma nagrane, ale wykonałem te figury. Model szedł za ręką, bez żadnych objawów niestabilności.

Prędkość lądowania to 55-65 km/h.

Super model.

Dzięki za info o prędkości lądowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 16.08.2020 o 18:21, paweln7 napisał:

Witam

 

To jest piękne. Jastrząb prezentuje się świetnie, tak w locie jak i na ziemi. Bezapelacyjnie warto było powięcić czas na to by odtworzyć jego wygląd i zobaczyć go w locie.  Wojtek dosłownie ,,spadł mi z nieba",  tak  fachowo i z talentem realizując projekt. Winien mu jestem dozgonną wdzięczność. Z tym większą przyjemnością informuję szanownych kolegów, że obok innych modeli,  Jastrząb  będzie do obejrzenia w Kielcach, na Targach  "Aviation Expo" w dniach 19 - 20 września 2020 r. Oczywiście o ile planów nie pomiesza reżim sanitarny spowodowany "plandemią".    https://dlapilota.pl/wiadomosci/polska/podniebne-pieknosci-w-targach-kielce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.