Jump to content
Piotrek_SGM

silniki do modeli 3D - nasze pomiary

Recommended Posts

Cześć,

 

Ponieważ takie informacje są w sieci dość trudno dostępne, chciałbym zaproponować wspólny wątek z pomiarami napędów do modeli 3D, którymi latamy.

 

Pozwolę sobie zacząć:

 

silnik: AXi 5325/20 Gold Line (280kV, 2300W, 575g)

regulator: Jeti Advance 90 Pro Opto

śmigło: Xoar PJN 20x10

pakiety: 8s (2x 4s) SLS Mangnum V2 LiPo 4000mAh 45/90C

 

Zmierzony prąd maksymalny (na ziemi): 66A

Zmierzone obroty maksymalne (na ziemi): 6870rpm

Ciąg statyczny (wyliczony teoretycznie na podstawie w/w pomiarów): 8684g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogę Wam liczyć w ecalcu, będzie ciekawie porównać teorię z rzeczywistością.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uważam, że e-calc liczy w miarę dobrze. Ale to może być okazja do weryfikacji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie tak jak do wszystkiego trzeba pewnie podchodzić z pewną nutą podejrzliwości. Kiedyś policzyłeś jakiś mój silnik, przy okazji dochodzenia a`propos spalenia regla i dane były od czapy, nijak mające się do danych podawanych przez producenta, ale również do danych, które później uzyskałem przy pomocy wattometru (mniej więcej odpowiadające danym producenta).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mierzyłeś ciąg na hamowni?

 

A napisałem, że mierzyłem? Nie.

 

 

Ja mogę Wam liczyć w ecalcu, będzie ciekawie porównać teorię z rzeczywistością.

 

Pewnie, chętnie, policz.

 

Teoria i praktyka:

 

Całkiem zbliżone wyniki. Z tego co do tej pory doświadczyłem, jeśli chodzi o silniki AXi i Dualsky to eCalc daje bardzo zbliżone wyniki do rzeczywistości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Leszekm35
   Witam
   Jak w temacie szukam sobie na spokojnie boxera jak w temacie . Jak ktoś coś piszcie
    
   pozdrawiam
  • By Filip919
   Witam wszystkich,
    
       Wszedłem w posiadanie drukarki 3D Artillery Genius, potrafię drukować hobbystycznie z PLA (twardy "plastik") oraz TPU (elastyczna "guma"). 
   Mogę zaprojektować proste elementy w AutoCAD lub wydrukować gotowe pliki stl. (po inspirację odsyłam na popularną stronę z drukiem : https://www.thingiverse.com/ ).
   Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszam do kontaktu pod nr. tel 661-563-216 lub whatsapp 😀.

   Pozdrawiam,
   Filip  • By Scislov
   Witam. Ostatnio odbyłem pierwszy lot swoim własnym samolotem zrobionym ze styropianu, który oczywiście jak na pierwszy lot przystało, zakończył się kraksą . Ale może zacznę od początku. samolot ma masę wraz z osprzętem 850g, długość 90cm i rozpiętość 1,20m. Na jego pokładzie znajduje się arduino z modułem wifi oraz standardowe serwa do lotek. Sterowany jest przez przerobiony stary joystick od komputera, w którym również siedzi arduino. Mocy samolotowi dostarcza bateria 2000mAh 3s 40A, regulator esc 30A i silnik 2200KV dla samolotów do 1kg ze śmigłem 9x5. Tak więc, pierwszy lot odbył się w dosyć bezwietrznych warunkach, a samolot startował z ręki, jednak po chwili stabilnego lotu zaczęła się szarpanina z samolotem, był bardzo narwany i ciężko się nim sterowało. W planach było zrobienie kółka i zawrócenie, aby wylądować, jednak nawet próba lądowania na prostej skończyła się prawie że prostopadłym upadkiem na ziemię 😛. Środek ciężkości wydawał mi się dobrze umiejscowiony - na środku skrzydeł. Podejrzewam, że przyczyną takiego lotu było ustawienie w samolocie maksymalnie możliwego wychylenia lotek, ponieważ przed lotem myślałem, że przecież mogę mniej wychylić joystick, ale pewnie wiecie jak to jest podczas pierwszego lotu . Następnym razem zredukuje ich wychylenie, jednak nie wiem o ile %, żeby było dobrze. Pomyślałem, żeby może zaprogramować w samolocie żyroskop do korekcji lotu, aby łatwiej się sterowało, co myślicie? Zdaje mi się również, że trochę brakowało mu mocy, pomimo, że masa samolotu jest mniejsza od masy maksymalnej dla silnika. Jednak podczas pomiaru prądu(na mniejszym śmigle, ponieważ 9x5 zdążyłem połamać), wyszło tylko 12A z maksymalnych 28A, może da się zmieniać moc w regulatorze? Albo śmigło za małe, jakie polecacie? Jakie by było najlepsze? Czekam na wasze rady co trzeba zmienić, poprawić i przestawić, w modelach latających jestem całkowicie początkujący. Jeśli znacie odpowiedzi na pytania to prosiłbym odpowiedzieć na wszystkie, ponieważ potem dyskusja się ciągnie, a odpowiedzi na pozostawione w temacie pytania brak. Pozdrawiam .
   VID_20200511_181558(0).mp4
   A to filmik ze śmigłem 7x3,5.
   VID_20200511_174905(0).mp4 VID_20200512_144722.mp4
  • By Depesz
   Cześć.
    
   Jak w tytule. Silnik nowiutki. Cena dobra. Polecam. LINK.


  • By semp
   Kupię silnik elektryczny 2-2,5kW na10s
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.