Skocz do zawartości

przedszkole F5J nim kupię Jantara (lub coś podobnego)


Bax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, żeby trochę wyluzować atmosferę zanurzcie się w bezkresnych łąkach pojezierza wigierskiego. Jakie piekne tereny do latania... marzenie. Choć daleko od domu. Płaskie łąki i wzgórza na żagiel :)

A chociaż wziąłeś model coby polatać na takich terenach. :P  Byłem dawno temu i do dziś jestem zachwycony tymi okolicami.

Tam mają naprawdę niesamowite warunki tyle, że to koniec świata prawie jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że problem z postu #141 został bardzo pozytywnie rozwiązany. Nie żywimy z Czarkiem do siebie żadnych negatywnych emocji, w związku z czym proszę nie traktować tego postu jako wrogości między forumowiczami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę że Stefan naprostował "pomówienie" do Piotra który chce zrezygnować totalnie z forum.

Mam nadzieję że jednak przemyśli i zostanie a wszyscy tu dyskutujący załapią że nie tędy droga ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Celowo nie piszę o oklejaniu płata  folią bo przy profilu laminarnym to nieporozumienie .

 

Możesz rozwinąć temat? Trochę szczegółów, konkretów?

Czy ktoś mógłby to rozwinąć? Słyszałem w ArtHobby jak i w Blejzyk oraz Modelot, że nie zalecają oklejania swoich skrzydeł folią. Nie udało mi się jedna znaleźć wytłumaczenia dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby to rozwinąć? Słyszałem w ArtHobby jak i w Blejzyk oraz Modelot, że nie zalecają oklejania swoich skrzydeł folią. Nie udało mi się jedna znaleźć wytłumaczenia dlaczego.

To nie są profile laminarne tylko turbulencyjne o niskim oporze przepływu powietrza i lubią matową powierzchnię a folia jest gładka i ślizga .

A co najważniejsze folia  jest znacznie cięższa.

Najlepiej korzystać z lakieru Art Hobby jest z opiłkami balsowymi - więc bardzo ładnie wypełnia wszystkie ewentualne pory forniru a w konsekwencji nie dokłada masy.

 

Co nie znaczy że jak ktoś  płat oklei folią to model nie będzie latał :-)

 

Po drugie wszystkie zestawy które obecnie kupiłem  mają już gotowe zawiasy z delaminażu a to rozwiązanie jest trwałe i estetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem instrukcję obsługi Silenta [21 str]. zdjęcia montażowe [10 str] i kilka kart różnych szczegółów.

post-8532-0-73478600-1499259462_thumb.jpg

 

Konrad, drobne sprostowanie co do gniazd na serwa w skrzydłach. Źle wtedy zrozumiałem, po wycięciu forniru trzeba w gniazda wkleić ramki z balsy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dwa modele z AH też miały mieć zawiasy z delaminażu a dostałem wersję "do odcięcia". OK, statecznik poziomy ma z delaminażu ale poziome zawsze tak miały.

Prawdopodobnie przeciełeś delaminaż

wieczorem wyślę zdjęcia jak ja to mam zrobione.

Delaminaż jest podklejony balsą żeby usztywnić krawędzie lotki.

Dzisiaj dostałem instrukcję obsługi Silenta [21 str]. zdjęcia montażowe [10 str] i kilka kart różnych szczegółów.

attachicon.gifDSC03216.JPG

 

Konrad, drobne sprostowanie co do gniazd na serwa w skrzydłach. Źle wtedy zrozumiałem, po wycięciu forniru trzeba w gniazda wkleić ramki z balsy.

Wyślę Stefanie zdjęcia jak ja to mam zrobione,

stosuję tę system od 15 lat i nigdy nie zawiódł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przeciełeś delaminaż

wieczorem wyślę zdjęcia jak ja to mam zrobione.

Delaminaż jest podklejony balsą żeby usztywnić krawędzie lotki.

Wyślę Stefanie zdjęcia jak ja to mam zrobione,

stosuję tę system od 15 lat i nigdy nie zawiódł

Zgodnie z obietnicą :-)

post-20432-0-69162200-1499284290_thumb.jpg

post-20432-0-71228700-1499284291_thumb.jpg

post-20432-0-70403000-1499284292_thumb.jpg

post-20432-0-61162000-1499284293_thumb.jpg

post-20432-0-93659900-1499284293_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie przeciąłem delaminażu. Na szczęście na razie nic nie robiłem przy modelu. Myślałem, że w wersji z wklejonymi zawiasami lotki będą już odcięte. Leń się we mnie odezwał :-) Jak wykonałeś wcięcie pozwalające wychylać się lotkom w dół? Trójkątnym pilnikiem tak jak jest w instrukcji pokazane, czy też nożykiem? Wcześniej czeka mnie klejenie i malowanie skrzydła, więc czasu trochę mam do etapu odcinania lotek i klap.

 

Dziękuję za zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wnęki serwa jest w instrukcji montażu dołączanej do modeli. Jak będę miał chwilę to mogę wrzucić jutro z rana. W zasadzie to prostokąt wycięty w skrzydle, wydłubany styropian do czysta i wklejona ramka z deseczek balsowych. Niczego więcej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wnęki serwa jest w instrukcji montażu dołączanej do modeli. Jak będę miał chwilę to mogę wrzucić jutro z rana. W zasadzie to prostokąt wycięty w skrzydle, wydłubany styropian do czysta i wklejona ramka z deseczek balsowych. Niczego więcej nie ma.

W instrukcji widziałem.

 

Bedzie chyba Silent - zbieram $$$, chyba że w sierpniu Alading będzie jeszcze do kupienia. 

Tak jak pisałem wcześniej (czy nie pisałem? :D ) jak już będziemy mieli gotowe modele to musimy potrenować razem z Pawłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, nie przeciąłem delaminażu. Na szczęście na razie nic nie robiłem przy modelu. Myślałem, że w wersji z wklejonymi zawiasami lotki będą już odcięte. Leń się we mnie odezwał :-) Jak wykonałeś wcięcie pozwalające wychylać się lotkom w dół? Trójkątnym pilnikiem tak jak jest w instrukcji pokazane, czy też nożykiem? Wcześniej czeka mnie klejenie i malowanie skrzydła, więc czasu trochę mam do etapu odcinania lotek i klap.

 

Dziękuję za zdjęcia.

Najpierw lakieruję cały płat na gotowo.

Następnie w miejscu zawiasu wkuwam dwie szpilki w miejscach przecięcia linii zawiasu i krawędzi lotki.

Przykładam metalową linijkę i tępym nożem nacinam delikatnie fornir aż do delaminażu.

Przenoszę wymiar na drugą stronę wkuwam szpilki i tym razem ostrym nożem delikatnie nacinam aż do delaminażu.

Szpilki przesuwam o 2,5 mm w stronę spływu i nacinam jeszcze raz.

nacinam lotkę piłką i następnie cienkim pilnikiem oczyszczam szczelinę .

i gotowe :-)

Zdjęcie wnęki serwa jest w instrukcji montażu dołączanej do modeli. Jak będę miał chwilę to mogę wrzucić jutro z rana. W zasadzie to prostokąt wycięty w skrzydle, wydłubany styropian do czysta i wklejona ramka z deseczek balsowych. Niczego więcej nie ma.

 

W instrukcji widziałem.

 

Tak jak pisałem wcześniej (czy nie pisałem? :D ) jak już będziemy mieli gotowe modele to musimy potrenować razem z Pawłem. :)

Dokładnie,

ja żeby ją usztywnić podklejam ramkę z dołu 1,5 mm balsą i zaokrąglam do profilu wewnętrznego.

styropian najłatwiej najpierw naciąć skalpelem a następnie wytopić lutownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw lakieruję cały płat na gotowo.

Następnie w miejscu zawiasu wkuwam dwie szpilki w miejscach przecięcia linii zawiasu i krawędzi lotki.

Przykładam metalową linijkę i tępym nożem nacinam delikatnie fornir aż do delaminażu.

Przenoszę wymiar na drugą stronę wkuwam szpilki i tym razem ostrym nożem delikatnie nacinam aż do delaminażu.

Szpilki przesuwam o 2,5 mm w stronę spływu i nacinam jeszcze raz.

nacinam lotkę piłką i następnie cienkim pilnikiem oczyszczam szczelinę .

i gotowe :-)

 

Dokładnie,

ja żeby ją usztywnić podklejam ramkę z dołu 1,5 mm balsą i zaokrąglam do profilu wewnętrznego.

styropian najłatwiej najpierw naciąć skalpelem a następnie wytopić lutownicą.

 

Najpierw lakieruję cały płat na gotowo.

Następnie w miejscu zawiasu wkuwam dwie szpilki w miejscach przecięcia linii zawiasu i krawędzi lotki.

Przykładam metalową linijkę i tępym nożem nacinam delikatnie fornir aż do delaminażu.

Przenoszę wymiar na drugą stronę wkuwam szpilki i tym razem ostrym nożem delikatnie nacinam aż do delaminażu.

Szpilki przesuwam o 2,5 mm w stronę spływu i nacinam jeszcze raz.

nacinam lotkę piłką i następnie cienkim pilnikiem oczyszczam szczelinę .

i gotowe :-)

 

Dokładnie,

ja żeby ją usztywnić podklejam ramkę z dołu 1,5 mm balsą i zaokrąglam do profilu wewnętrznego.

styropian najłatwiej najpierw naciąć skalpelem a następnie wytopić lutownicą.

 

Tutaj wchodzą tylko 9mm serva, SD7080 jest stosunkowo cienkim profilem. ja serva wkładam na wcisk między wypełnienia balsowe.

lekkie i sztywne mocowanie.

post-20432-0-12490600-1499288031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wchodzą tylko 9mm serva, SD7080 jest stosunkowo cienkim profilem. ja serva wkładam na wcisk między wypełnienia balsowe.

lekkie i sztywne mocowanie.

Myślę, że serwa tego typu to też niezła alternatywa do tego profilu

https://modelemax.pl/pl/kst/25973-kst-serwo-x08h-v5-digital-wing.html

https://modelemax.pl/pl/kst/23596-kst-serwo-x08h-v3-0-digital-hv-38v-84-v.html

Może ktoś rozważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.