Skocz do zawartości

Ubezpieczenia 2020


robertus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy ,

śledzę Waszą wymianę informacji i wyglada , że z ubezpieczeniem modeli przy wadze powyżej 5 kg jest większy problem :( .

Właśnie zaczynam przygodę z takimi modelami i też szukam pewnego ubezpieczyciela . Obecnie polisę mam w Allianz , lecz tylko do 5 kg i mój agent nie może namierzyć oferty dla cięższych modeli .

Prośba do Mario70 o namiar na kontakt do "FCh" . Zapisy , które przedstawiasz dla mnie wystarczą , jeśli nie ma innych wykluczeń .

Pozdrawiam,

Mirek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w Hestii pytałem o ubezpieczenie Ergo Sport (które jest w zasadzie ubezpieczeniem OC), ale dostałem odpowiedź, że modele latające są wyłączone z zakresu ubezpieczenia (i tak faktycznie jest, trzeba dokupić dodatkowy moduł). Ponieważ ciężko było się z nimi skontaktować, odpuściłem dalsze tłumaczenia.
Za to Allianz i PZU mają w OWU taki zapis:
8. użytkowaniem do celów rekreacyjnych zdalnie sterowanych (bezzałogowych): modeli pojazdów, modeli statków wodnych, modeli latających oraz dronów o wadze do 5 kg;
Allianz wyliczył mi składkę 155zł za ubezpieczenie w kwocie 300 000zł, natomiast PZU 91zł za 500 000zł i z tego drugiego wariantu skorzystałem.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj dokonałem przdłużenia ubezpieczenia modelarskiego w "Finansowej Chacie", opłaciłem składkę w wysokości 90 zł (kwota ubezpieczenia od nieszczęśliwych zdarzeń na 1.200.000 zł) i czekałem na potwierdzenie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odezwał się agent ubezpieczeniowy, który poinformował mnie, że ww. wariant ubezpiecznia jest już niedostępny, pomimo możliwości wyboru na ich stronie internetowej. Agent zaproponował mi gorszą "opcję" ubezpieczenia ze składką 50 zł na sumę ubezpieczenia tylko 350.000 zł i prosił mnie o podanie konta na zwrot nadpłaconej sumy.

Uważam, że z prawnego punktu umowa zawarta i opłacona przeze mnie jest ważna i wiążąca obydwie strony. Nie wiem co oni teraz kombinują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, co kombinują. Jak jażdy zakład ubezpieczeń (finansowa chata jest tylko pośrednikiem) starają się sprzedawać z pewnym zyskiem, czyli z minimalną potencjalną odpowiedzialnością z ich strony. Mają cały zespół ludzi analizujących co im się opłaca + aby nie wybiegać przed inne firmy ubezpieczeniowe dopóki odgórnie sytuacja prawna lub rynkowa nie wymusi tego na nich + żerowanie na nieświadomości osób i instytucji kupujących ubezpieczenie.

 

Pamiętam jak kiedyś chcieliśmy w pracy ubezpieczyć sprzęt komputerowy i jeden z zakładów ubezpieczeń przykładowo żądał prowadzenia kart technicznych każdego komputera/serwera i telefonu (regularne czyszczenie z podpisami osób konserwujących, warunki pracy komputera, aktualizacje softwaru) a dla serwerowi określili (podaję jedno z ich wymagań) temperaturę pracy serwerów która była zawężona do tej, którą dopuszcza producent ? Wszystko po to aby udupić nas w przypadku jakiejkolwiek próby odzyskania pieniędzy np. w przypadku pożaru. Oczywiście wymagania były tak obszerne, że musielibyśmy zatrunić dodatkową osobę aby prowadziła tą całą dokumentację dla towarzystwa ubezpieczeniowego. Myślę, że wielu z nas zna własne historie związane z ubezpieczeniami...

 

Będzie źle jeżeli kiedyś się nie weźmiemy za poważne negocjacje z firmami ubezpieczeniowymi. Już nawet nie chodzi o wysokość składki na pierwszym etapie ale o wypracowanie realnego zakresu odpowiedzialności obu stron i odpowiedniej sumy odszkodowania. Ja na razie przedłużam swoje OC w Allianz a potem jeżeli będę miał czas to spróbuję coś ponegocjować ale to wymaga masy czasu na doczytanie nowych przepisów unijnych + dat wdrożenia + wymagań z naszej strony + OWU + polis OC, wyłączeń, itd. Chętnie złożyłbym się na to aby ktoś bardziej inteligentny w naszym imieniu zrobił tą robotę odpłatnie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jacek Walenciak napisał:

Dzisiaj dokonałem przdłużenia ubezpieczenia modelarskiego w "Finansowej Chacie", opłaciłem składkę w wysokości 90 zł (kwota ubezpieczenia od nieszczęśliwych zdarzeń na 1.200.000 zł) i czekałem na potwierdzenie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odezwał się agent ubezpieczeniowy, który poinformował mnie, że ww. wariant ubezpiecznia jest już niedostępny, pomimo możliwości wyboru na ich stronie internetowej. Agent zaproponował mi gorszą "opcję" ubezpieczenia ze składką 50 zł na sumę ubezpieczenia tylko 350.000 zł i prosił mnie o podanie konta na zwrot nadpłaconej sumy.

Uważam, że z prawnego punktu umowa zawarta i opłacona przeze mnie jest ważna i wiążąca obydwie strony. Nie wiem co oni teraz kombinują.

 

W tej chwili składka to już nie 50zł a 104zł i suma tylko 350.000zł, no kombinują, kombinują, kolejna zmiana jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy, czy sprawa w Hestii już się wyjaśniła OC Świat w PSP?

Czas już podjąć decyzję, Zbliżają się zawody za granicą.

poszukuję potwierdzenia, że na zawody np.  w Czechach z modelem motoszybowca do 2,5kg dobry będzie wariant II (np. suma ubezp. 2 mln zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dotychczasowy pośrednik z Allianz milczy od czwartku ? A chciałem tylko przedłużyć polisę na tych samych warunkach i przesłałem info, że jestem zarejestrowany w PANSA i zgłaszam loty...   niby jestem z automatu ubezpieczony w stowarzyszeniu GSML, do którego się zapisałem w tym roku, więc tak, czy inaczej jakieś ubezpieczenie mam, ale chciałbym lepsze.

 

[edit 28 lipca] ostatecznie udało się skontaktować i przedłużyć polisę. Ale nie jest to to czego oczekiwałbym od TUiR biorąc pod uwagę nowe przepisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 16.05.2020 o 19:39, arek1989 napisał:

ja w Hestii pytałem o ubezpieczenie Ergo Sport (które jest w zasadzie ubezpieczeniem OC), ale dostałem odpowiedź, że modele latające są wyłączone z zakresu ubezpieczenia (i tak faktycznie jest, trzeba dokupić dodatkowy moduł). Ponieważ ciężko było się z nimi skontaktować, odpuściłem dalsze tłumaczenia.
Za to Allianz i PZU mają w OWU taki zapis:
8. użytkowaniem do celów rekreacyjnych zdalnie sterowanych (bezzałogowych): modeli pojazdów, modeli statków wodnych, modeli latających oraz dronów o wadze do 5 kg;
Allianz wyliczył mi składkę 155zł za ubezpieczenie w kwocie 300 000zł, natomiast PZU 91zł za 500 000zł i z tego drugiego wariantu skorzystałem.


 

Ciekawi mnie ten wariant ubezpieczenia z PZU. Masz może jakiś link co ono obejmuje i czy nie ma jakiś haczyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko OWU https://www.pzu.pl/_fileserver/item/1518971

 

Próbowałem się czegoś od agenta ubezpieczeniowego dowiedzieć, ale oni na modelach się nie znają. Podejrzewam, że nigdy nie mieli do czynienia z przypadkiem wypłaty odszkodowania z tego tytułu.
Pewnie zależy od wielkości strat, ale gdyby ubezpieczyciel chciał się wykręcić od wypłaty, to sprawdzałby czy zostały spełnione wszystkie warunki legalnego latania (zgłoszenie lotu, zachowanie wymaganych odległości od budynków itp.)
Wiem natomiast, że ubezpieczyciel pokrywał koszty naprawy rowerów (bo OC w życiu prywatnym też to obejmuje). Podczas jazdy w grupie wywrócił się prowadzący, a na nim gość z tyłu. Z tego co mi wiadomo, zapłacili za naprawę roweru bez żadnych problemów. Więc to też nie jest tak, że te ubezpieczenie w ogóle nic nie dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 22:31, Jacek Walenciak napisał:

Dzisiaj dokonałem przdłużenia ubezpieczenia modelarskiego w "Finansowej Chacie", opłaciłem składkę w wysokości 90 zł (kwota ubezpieczenia od nieszczęśliwych zdarzeń na 1.200.000 zł) i czekałem na potwierdzenie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy odezwał się agent ubezpieczeniowy, który poinformował mnie, że ww. wariant ubezpiecznia jest już niedostępny, pomimo możliwości wyboru na ich stronie internetowej. Agent zaproponował mi gorszą "opcję" ubezpieczenia ze składką 50 zł na sumę ubezpieczenia tylko 350.000 zł i prosił mnie o podanie konta na zwrot nadpłaconej sumy.

Uważam, że z prawnego punktu umowa zawarta i opłacona przeze mnie jest ważna i wiążąca obydwie strony. Nie wiem co oni teraz kombinują.

Podobnie od kilku lat ubezpieczam się w F CH Pani asystentka szefa czasami nie ogarnia strony i wychodzą ciekawostki . faktycznie zmienili warunki kiedyś było 1200000 i w tym paralotnie modele latające jazda na nartach i rowerze aktualnie słabo na pytanie co jest powodem tych zmian . brak odpowiedzi . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

sezon się zbliża, nowe przepisy obowiązują, warto by było mieć ubezpieczenie, które faktycznie coś daje a nie tylko goły papier, który w razie czego okaże się nic nie warty.

 

Finansowa Chata i PSP się tutaj przewijają. Ja mam w PSP ale w sumie to nie wiem, czy mam, do końca nie dostałem informacji na piśmie, że u nich 'drony' to komercyjne wykorzystanie modeli (tylko słownie przez telefon) a biorąc pod uwagę nowe regulacje to już zupełnie nie wiem jak do tego podejść.

 

Ktoś orientował się na ten sezon z ubezpieczeniem które na pewno obejmuje nasze latanie RC typu LOS? Bo o FPV nie wspominam nawet, inny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin w PSP ubezpieczenie działa od marca do marca więc jeszcze nie ma żadnych informacji jak będzie to wyglądało w 2021. Niestety musimy poczekać do marca i może coś się pojawi. Finansowa Chata i PSP to jest dokładnie to samo tylko realizowane przez innych brokerów ale w tym samym Towarzystwie Ubezpieczeniowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.02.2021 o 08:40, Marcin napisał:

No to czekamy, moze w tym roku bedzie to jasniej opisane, a nie tylko na słowo honoru, że ubezpieczenie na pewno obejmuje wszystkie zdalne RC.

Ubezpieczalnie w tym roku jeśli chodzi o bsp czy bardziej  pojęte modelarstwo mają problem. W tej chwili przepisy, które się zmieniły w związku z rejestracją bsp w ULC zrobiły niezłe zamieszanie. BSP jak już wiadomo to nie tylko drony ale również Wszystkie bezzałogowe statki powietrzne, do których zaliczają się również modele samolotów czy helikopterów. Trochę niesłusznie portal ULC nazywa to dronami bo to nie jest właściwe określenie. Ubezpieczalnie dostały w tej chwili instrument, który przy każdym zdarzeniu z udziałem drona czy modelu daje im możliwość egzekwowania tego czy właściciel był zarejestrowany itd... stąd wątpię aby w pierwszym kwartale tego roku ubezpieczalnie miały przygotowane konkretne propozycje ubezpieczeń. Raczej będą one na zasadzie domniemywań w tej chwili. Jak ubezpieczalnie określą OW dla kategorii sportów lotniczych uwzględniających m.in bsp to pewnie i OC pójdzie do góry jak również same warianty będę musiały być podzielone na sport, stowarzyszenia i jakieś indywidualne bądź rejestrowane.

 

Dam Prosty przykład. Ubezpieczysz się Marcin w stowarzyszeniu Rybnickim na dotychczasowych (ubiegłorocznych) warunkach. Jeśli dojdzie do zdarzenia z udziałem drona bądź modelu ubezpieczyciel w świetle nowych przepisów będzie na pewno dochodził czy bsp był zarejestrowany, jeśli tak to sprawa obiera normalny bieg jak to jest w przypadku np ubezpieczeń samochodowych, gorzej jeśli nie i/lub jeśli stowarzyszenie będzie oferować ubezpieczenie *niekompletne (choć wątpię aby była taka możliwość bo ubezpieczalnie będą miały rękę na pulsie ) wtedy jak zrobisz komuś szkodę na mieniu czy osobie to raczej sprawa z góry przegrana. Trzeba w tej kwestii bardzo uważać. Nie wyobrażam sobie w tej chwili latanie samolotem czy innym modelem bez ubezpieczenia czy to na lotnisku czy w stowarzyszeniu bądź nawet na swojej prywatnej posesji. Jeśli w modelu spali się odbiornik lub dojdzie do awarii np serwa od steru wysokości i model za 5 km wyląduje komuś w mercedesie to każdy prawnik jeśli nie jest się zarejestrowanym taką sprawę wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcin napisał:

A ponieważ latam też FPV to nie wiem czy mam brać drony czy nie...

 

Jeżeli w ogóle latasz jakimkolwiek RC to opcja 4 drony. Jeżeli do modelarstwa nielatającego (jeżdżące, pływające, sklejanie modeli) to opcja 2. A jak oba to chyba musisz kupić obie opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.