Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, cZyNo napisał:

Już powoli koniec z drukowaniem przyłbic. Bo ruszyły wtryskarki i robią szybciej i więcej, a po drugie szpitale nie mogą sie przyznawać że otrzymują coś od osób prywatnych...bo przecież wszystko we właściwiej ilości zapewnia rząd.

A poza tym we wrocku, jest wadliwa komunikacja pomiędzy szpitalami a sanepidem i specjalne karetki nie mają informacji, że od tej czy od tej osoby mają pobierać wymazy, ale czasami też gubią się wyniki badań. I to jest tragedia bo ludzie albo przez to spędzą święta w niepewności i stresie, albo będą musieli spędzić święta sami , jeśli zapodziały się wyniki z wynikami negatywnymi. Tragedia do kwadratu.

echhhh...................sanepid dał ciała  nie tylko we Wrocku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, d9Jacek napisał:

 a tu jest logika  .->>>>>..."6. Będąca w coraz większym kryzysie Rosja (przy pomocy zaprzyjaźnionego z Putinem szefa WHO) doprowadza do globalnego kryzysu zaawansowanych gospodarek opartych na technologiach, usługach i przemyśle, dzięki czemu sama, oparta na surowcach, relatywnie zwiększą swą siłę.

 

Jak słusznie zauważyłeś kolejna bzdura i brak logiki. Wystarczy sobie popatrzeć na spadki cen surowców na rynkach światowych (choćby najpopularniejsza ropa). Problemy jak to napisano "zaawansowanych gospodarek opartych na technologiach, usługach i przemyśle" w pierwszej kolejności powodują spadki na rynkach surowców.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne podziękowania za przyłbice.

93179160_225114672139412_4938353435595505664_n.jpg.4dc14319a943e2436040be570f92d72d.jpg

Od kilkunastu dni moja drukarka nic nie robi za wyjątkiem przyłbic. 

Wiem, że na forum są użytkownicy  drukarek 3D i maszyn do szycia. Być może moje "chwaleniesię" pomoże im w podjęciu decyzji, że każda sztuka przyłbicy czy uszytej maseczki pomoże naszym służbom medycznym i umożliwi nam wszystkim ponowne rozpoczęcie latania.

 

Apel do wszystkich - zrobiłeś coś dla naszych medyków zrób zdjęcie i pochwal się a inni zrobią to samo. Przez takie działanie zmniejszy się ilość zachorowań w szpitalach.

Zadzwoń do najbliższego szpitala i spytaj się czy nie potrzebują maseczek i przyłbic. Na pewno będą chętni bo nie tylko szpitale zakaźne potrzebują takich zabezpieczeń. 

 

No ale się nagadałem:)

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, grzegor napisał:

Osobie z tego kolorowego obrazka wskazane byłoby zażywać preparaty z jodem. Więcej jodu.

Grzegorzu, to jest fake profil na FB....więc to raczej wskazane dla  załozyciela tego profilu

natomiast poniżej  propozycja lotów weekendowych,  ale z przesuniętym  powrotem.....emocje gwarantowane

92392519_2622797214667571_2234366927977840640_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, karambolis8 napisał:

Jak przekazujesz przyłbice? Wysyłasz, osobiście? Ja się nadrukowałem, miał ktoś po nie przyjechać z grupy facebookowrj, nawet się zapowiadali smsem i nikt nie dotarł.

 

Zbyt długo żyję na tym padole aby dawać się wkręcać w okazjonalne akcje (coś w stylu zbiórki na cinkocienko z wypadku szydło).

Wykonałem przyłbice od a do z sam. Dałem ogłoszenie na facebooku i zgłosił się potrzebujący szpital. Pierwszy raz przyjechała do mnie pielęgniarka ze szpitala oddalonego o 60 km.

Jak zobaczyłem w jakim jest stanie (padnięta z przemęczenia) kolejne partie wożę swoim samochodem. do kolejnego szpitala sam zadzwoniłem. Jest to moja miejscowość i karetki przejeżdżają obok mojego domu więc zabierają je "przy okazji".

 

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, to jest fake profil na FB....więc to raczej wskazane dla  załozyciela tego profilu

natomiast poniżej  propozycja lotów weekendowych,  ale z przesuniętym  powrotem.....emocje gwarantowane

92392519_2622797214667571_2234366927977840640_n.jpg.7116d81ba88ef663968a4704df758fba.jpg

Oczywiście bo to jest kwintesencją obecnego rządu. Nie podoba się to wypad. Czyż nie tak mówli do lekarzy i nauczycieli jak strajkowali?

Co to się porobiło z ludźmi, że albo musisz się zgadzać w 100% albo wypad. Gdzie jest miejsce na kompromisy?

 

 

A to dotyka nas bezpośrednio jako modelarzy.

https://www.money.pl/gospodarka/rzad-pozbawi-praw-majatkowych-by-drony-mogly-pomoc-walczyc-z-epidemia-6498811230587009a.html

 

 

  • Lubię to 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na niebieskiej planszy nie chodzi o to aby wyjeżdżali tylko o to że cała Europa sobie nie radzi a nawet cały świat. Sytuacja jest ciężka choć takie epidemie nie są niczym nowym. O to żeby ci z tych kolorowych obrazków - nie uznający wyników legalnych wyborów, nie krytykowali bezmyślnie za wszystko. Patrzeć na ręce tak, ale nie krytykować za coś na co cały świat nie ma wpływu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, maxiiii napisał:

Świat ma kłopoty ale jak świat miał tylu zarażonych co u nas to jeszcze ich nie miał a nasz już ma. :)

Być może tak jak piszesz. Nie mam takiej wiedzy co będzie za miesiąc, dwa. To jest wynik zaniedbań finansowania i zarządzania sprawami zdrowia od 89 roku co najmniej, jak nie od 45. Szacunek za to że pomagasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Państwowa instytucja będzie mogła przejąć wszystkie autorskie prawa majątkowe do aplikacji ??????...... dla operatorów dronów. Nowe przepisy tarczy antykryzysowej pozwolą jej też zarabiać na ich rozpowszechnianiu"

"Chodzi o art. 15 ust. 6 zzzzl. Po pierwsze za jego sprawą w okresie obowiązywania ustawy – czyli na razie przez 180 dni licząc od 8 marca - operacje bezzałogowych statków powietrznych mogą być realizowane jedynie po poinformowaniu Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej."

 

mało zrozumiałe...może ktoś to wyjaśni....bo dalej jeszcze  bardziej zagmatwane

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RomanJ4 napisał:

Przypominam, że nadal nie mamy ogłoszonego, zgodnego z konstytucją stanu wyjątkowego w jakiejkolwiek formie, i ów przepis w tym stanie prawnym to jawne pogwałcenie praw.

Romanie,

czy przeczytałes całóść tego hmmm...............?

stąd tez i moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to samo pomyslalem, stanu wyjatkowego sie wystrzegaja, ale wszystko chca robic jakby juz byl i otwierac sobie kolejne furtki. Najbardziej mnie razi ten zapis : "Nowe przepisy tarczy antykryzysowej pozwolą jej też zarabiać na ich rozpowszechnianiu" ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.