Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących modelarzy dotyczący problemów z obserwacją modelu podczas lotu


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjsciowy temat sie troche "rozwodnil", ale moze to i lepiej...

Mnie nie raz zastanawia, dlaczego niektorzy zdaja sie nie dostrzegac dobrych wlasciwosci papieru japonskiego. Przeciez pozwala on nie tylko na latwe wykonanie pokrycia, ale takze, ze wzgledu na dlugosc wlokien, charakteryzuje sie spora wytrzymaloscia. Kiedys kazdy to wiedzial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzegor a to o jaką strefę koledze chodziło ?  W odniesieniu do zawodów modelarskich ?  pokazów ? ; jak dla mnie najważniejsze strefy dla modelarza to właśnie związane z ruchem lotniczym. Bo tutaj za nieprzestrzeganie zasad grożą spore sankcje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie o strefę pilotażu. Mówiło się po prostu strefa bez żadnych wielkich literek, były takie rzeczy tak samo jak kroki lotniska ? i takie tam.

W przełożeniu na modelarski, właściwie lataczowy język - pilocie RC chcesz mieć podejście profesjonalne - to przed lotami pochodź po lądowisku, przyglądnij się gdzie co jest, gdzie są jakie tzw meble poukładane względem siebie. Jak to się ma do tego co widzisz z punktu w którym stoisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AKocjan napisał:

@grzegor a to o jaką strefę koledze chodziło ?  W odniesieniu do zawodów modelarskich ?  pokazów ? ; jak dla mnie najważniejsze strefy dla modelarza to właśnie związane z ruchem lotniczym. Bo tutaj za nieprzestrzeganie zasad grożą spore sankcje. 

 

 

zawody, pokazy.....za przekroczenie strefy  też grożą srogie sankcje

6 godzin temu, AKocjan napisał:

dla mnie najważniejsze strefy dla modelarza

hm....chyba dla pilota/operatora   BOL;)....modelarz- konstruktor nie  musi  być pilotem  i vice versa

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d9Jacek  za nieuprawniony lot w strefie kontrolowanej może być spotkanie z prokuratorem. A konsekwencje mogą być potężne. Oczywiście o ile problem zostanie wykryty i zgłoszony. Przeważnie najczęściej wpadają geniusze śmigający blisko lotniska...
Więc warto sobie z tego zdawać sprawę. 
 A w czasie imprez modelarskich jak sprawa wygląda ?  Kto odpowiada za wyznaczenie właściwych stref pokazów itd ? 

@grzegor na nowym lotnisku zawsze ciężko, trzeba sobie wszystko dokładnie obejrzeć :D, na swoim macierzystym łażę tylko po to by kamienie posprzątać .... Jak nikogo z nas (modelarzy) nie ma ... to ludzie z pieskami  przejmują rewir... kamienie rzucają... itp. Po korono-wirusowym przestoju mieliśmy ogólnie wielki jeden burdel z potrzaskanymi butelkami ... pieluszkami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2020 o 10:04, robert.pilot napisał:

Jednak coraz bardziej mam przekonanie, że na tym forum są tylko "starzy wyjadacze", którzy wszystko wiedzą zjedli zęby na modelarstwie i nikomu nie dadzą się wypowiedzieć...

Starzy ,wiekiem czy doświadczeniem , a może jedno i drugie. Prawo do wypowiedzi ma każdy , ale nie warto wyważać otwartych drzwi. Wiesz co warto , warto słuchać i jeszcze raz słuchać a na dodatek czytać i jeszcze raz czytać.

Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb. cytat z kabaretu.

Na wszystko jest czas , wszystkiego można się nauczyć , ale do tego potrzeba trochę cierpliwości, skromności i wiarę w siebie i w ludzi.

Z tym filmem to troszkę do bani.

Facet, po studiach , ale z optyką na bakier.

Oko ludzkie to nie kamera co sugerował film, stety jest doskonalsze .

Ta sugestia to Twoja porażka niestety , a myślałeś inaczej.

Pamiętaj , forum to zgraja " bandytów " mądrych bandytów co potrafią dokonać tego czego na studiach się  wykładowcą nie śniło.  Nie tylko Ty jesteś z "wyższym" więc uważaj kolego z kim tańczysz ,mamy w gronie ludzi którzy latają na F16 i mają problem , ale mają nas-kolegów i słuchają pokornie.Takie moje standardowe pytanie . Powiedz i uzasadnij kiedy samolot leci na ujemnych kątach natarcia ? Może będzie wspólny tema do dyskusji.Myślę , że troszkę pokory nie zaszkodzi. Osobiście jestem otwarty na Twoje ciekawostki , walcz , ale z głową.

Pozdrawiam.

2 godziny temu, grzegor napisał:

Nie żądaj rzeczy niemożliwych ?

No

 

2 godziny temu, grzegor napisał:

Nie żądaj rzeczy niemożliwych ?

 

2 godziny temu, grzegor napisał:

Nie żądaj rzeczy niemożliwych ?

Kurna nie kumam odpowiedzi , przepraszam.

No nie musiałem przetrawić. Tak źle chyba nie jest . Panowie trochę wiary w ludzi. Nikt nie jest doskonały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cybuch napisał:

Starzy ,wiekiem czy doświadczeniem , a może jedno i drugie. Prawo do wypowiedzi ma każdy , ale nie warto wyważać otwartych drzwi. Wiesz co warto , warto słuchać i jeszcze raz słuchać a na dodatek czytać i jeszcze raz czytać.

Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb. cytat z kabaretu.

Na wszystko jest czas , wszystkiego można się nauczyć , ale do tego potrzeba trochę skromności i wiarę w ludzi.

Z tym filmem to troszkę do bani.

Facet po studiach , ale z optyką na bakier.

Oko ludzkie to nie kamera co sugerował film, stety jest doskonalsze .

Ta sugestia to Twoja porażka niestety , a myślałeś inaczej.

Pamiętaj , forum to zgraja " dandytuw " mądrych bandytów co potrafią dokopać. Nie tylko Ty jesteś z "wyższym" więc uważaj kolego z kim tańczysz.

No

 

 

Kurna nie kumam odpowiedzi , przepraszam.

@Cybuch niestety ciężko nagrać film "okiem", film ma na celu nakreślić problem.  Zdarzają się kraksy z powodu niespodziewanego "wlecenia" w przeszkodę. Dzieje się tak właśnie kiedy operator nadmiernie skupia wzrok na modelu, gubiąc kontakt z otoczeniem. Przykłady:

 





 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Cybuch napisał:

Tak źle chyba nie jest

To byś się zdziwił ?

4 minuty temu, AKocjan napisał:

@Cybuch niestety ciężko nagrać film "okiem", film ma na celu nakreślić problem.  Zdarzają się kraksy z powodu niespodziewanego "wlecenia" w przeszkodę. Dzieje się tak właśnie kiedy operator nadmiernie skupia wzrok na modelu, gubiąc kontakt z otoczeniem. Przykłady:

 


A Ten znowu swoje...


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra . Z całym szacunkiem dla Twojej osoby - szlak mnie trafi ,nie przejmuj się to taki skrót myślowy.

Mam wolny wieczór możemy pogadać.

Na ten wątek wpadłem przypadkowo i zainteresowało mnie czemu jest tylu przeciw.

Jesteś kontrowersyjny?.

Piotruś pisał , podstawy modelarstwa.

Dam Tobie przykład latania na drutach , mam nadzieje , że wiesz o co chodzi.

Jak jesteś początkującym to świat widzisz wokół siebie  jak zamazany krajobraz.

Na drutach ziemia jest bardzo blisko i oko musi sobie z tym poradzić .

W radiu  w porównaniu z drutami to sobie daruj.

Na YUT masz filmy , zobacz.

Z poszanowaniem

Irek.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.