Skocz do zawartości

Poradnik dla początkujących modelarzy dotyczący problemów z obserwacją modelu podczas lotu


AKocjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, grzegor napisał:

? wreszcie bratnia dusza ?, skąd ta waga spadła z 3 kilometrów?

No nie , jaka waga 3 kilometry 3 kg. coby się zrównać z tą babą.Albo 30 kg.

No bratnia , oby.

Osobiście nie udzielam się na forum , ale potrafię kąsać jak ktoś przegina.

Lubię ludzi otwartych i szczerych , ale nie nawidzę oszołomów.

Jeszcze raz dzięki .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosimy o rzetelność i wiedzę  ,skoro piszesz poradnik na temat obserwacji modelu,opisujesz jak to oglądasz lotnisko,drzewa ,chcesz pouczać innych itd. a nie wiesz co to latanie w strefie jak się Jacek Ciebie zapytał.....podstawy Arku,podstawy.I nikt tu się na razie nie mądrzy oprócz Ciebie.

Żeby coś kogoś nauczyć to najpierw samemu trzeba umieć.

Pozdrawiam i życzę samych poradników jak się czegoś wreszcie dobrze naumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierd... wróciłem z 2 tygodniowej wakacyjnej włóczęgi i widzę że temat rozwija się w najlepsze a w zasadzie w nicość...

Arek wg mnie jest fenomenem - jego każdy temat jest na topie, ma w cholerę stron i wyświetleń -idę o zakład że nie jeden tak by chciał mieć ze swoimi tematami, bo ja na pewno.

Nie mogę zrozumieć że grupa kilku osób usilnie stara się "zniszczyć" Kocjana lub ma misję naprowadzenia go na właściwe tory.

Ja już dawno olałem dyskusje w jego tematach, ma chłop swoje wizje i robi to co lubi to niech robi - mądry wyciągnie sam wnioski a początkujący i tak zapłaci frycowe niezależnie do tego jaki by poradnik nie przestudiował .

Tak naprawdę Arek nie wadzi nikomu, kultury ma więcej jak garstka nas kilku a jednak to boli "starych wyjadaczy" że jedno słowo -poradnik - zmieni wszystko i już będzie ok . Rozbawił mnie Piotr pytając czy wie co to nitrocelon ,japonka ,szyfon, druty itp itd

Po cholerę Kocjan ma to wiedzieć i co to ma wspólnego z tematem ? Ja od dziecka tym się bawiłem i od lat już nie kleję modeli i się cieszę !! że nie muszę nic wycinać ,lakierować, napinać itp. Zostawmy to "starym" modelarzom i idźmy z duchem czasu... Niech Kocjan lata tak jak większość obecnych "modelarzy, robi te swoje filmiki a nie ślęczy w piwnicy i lepi coś przez pół sezonu...

Wolę dobrego latacza niż "prawdziwego modelarza" który kaleczy lot modelem bo mało lata ale za to wie co to nitrocelon...

Panowie więcej luzu, tolerancji...  Ja wiem że modne są loże szyderców ale powoli zaczyna być to nawet nie nudne a irytujące.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2020 o 11:15, AKocjan napisał:

@mr.jaro a to nie wiedziałem, myślałem że zostało to zapomniane w RC (widziałem tylko w małych modelikach o napędzie gumowym). Czyli najwytrwalsi nadal z tego korzystają ? obecnie to chyba już folią się obkleja :P, bo łatwiej, o papierze japońskim słyszałem z opowieści ;)

to nie sa bzdety....sam to w swoim własnym  wątku  poruszyłeś?....to jest uzupełnianie  pewnych braków w Twojej wiedzy   "modelarza"

ale zawsze możesz to zgłosić Modowi, że starsi koledzy uzupełniaja Twoją niewiedzę?

 

 

 

7 minut temu, Shock napisał:

Panowie więcej luzu, tolerancji.

Rafal,

luzu i tolerancji  dla Arka  jest tu bardzo duzo....natomiast sądzę ,że  nie ma przyzwolenia na  niewiedzę  zwłaszcza , jeżeli ktos  pisze "poradnik"  ...na ale to jest moje zdanie....nie zaczyna się matematyki od całek  nie mając pojęcia o tabliczce mnożenia 

Howg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Shock napisał:

 

Ja już dawno olałem dyskusje w jego tematach, ma chłop swoje wizje i robi to co lubi to niech robi - mądry wyciągnie sam wnioski a początkujący i tak zapłaci frycowe niezależnie do tego jaki by poradnik nie przestudiował .

 

Smutne słowa, zwłaszcza gdy pisze je moderator. Moim zdaniem, ta wypowiedź pokazuje Twój totalny tumiwisizm. Czyli grzeje Cię to, czy ktoś wyrządzi sobie szkody kierując się "poradnikiem"?

Jednak powinieneś mieć funkcję forumowy cerber, a nie moderator.

 

Jeśli ktoś pisze coś na Forum (jakimkolwiek) to musi się liczyć z komentarzami różnymi, czasem mało entuzjastycznymi.

Zaglądnij np. na Forum Elektroda jak tam traktują "rzetelne" poradniki. Podobnie jest na Forum CNC.

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jarek_aviatik napisał:

Smutne słowa, zwłaszcza gdy pisze je moderator. Moim zdaniem, ta wypowiedź pokazuje Twój totalny tumiwisizm. Czyli grzeje Cię to, czy ktoś wyrządzi sobie szkody kierując się "poradnikiem"?

Jednak powinieneś mieć funkcję forumowy cerber, a nie moderator.

Chłopie, smutne ? 

Po prostu prawdziwe i nie masz pojęcia udzielając się sporadycznie w wybranych tematach ile musi ogarnąć moderator w całokształcie forum

Nawet nie masz pojęcia ile w tematach Kocjana edytowałem, usunąłem, posprzątałem ciekawych dyskusji ...  w Twoich tematach też sporo...

Myślisz że brak zabierania głosu lub w ostateczności to tumiwisizm ?  Heh, szanuję swoje zdrowie psychiczne i czas i nie czytam forum od A do Z poza tym nie jestem jedynym modem...kija od miotły też nikt nie wsadził mi w d... by być szytwniakiem jak co niektórzy.

 

Latałeś kiedyś z jakimkolwiek poradnikiem ?  Piszesz że latasz słabo - możesz polecić jakiś profi poradnik do nauki bo pewnie skorzystasz ?

Chciałbym porównać profi poradniki z tym ułomnym poradnikiem Kocjana...

Dla mnie najlepszym poradnikiem jest ogromne pole/przestrzeń do nauki latania/lądowania/akrobacji albo kolega który  potrafi latać i pomoże ... Filmiki z YT i wszelakie poradniki to można pooglądać dla otuchy bo dla początkującego są one jak dla głuchego koncert Vivaldiego...

 

Cerber... podoba mi się :D

 

Cerber.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shock napisał:

Dla mnie najlepszym poradnikiem jest ogromne pole/przestrzeń do nauki latania/lądowania/akrobacji albo kolega który  potrafi latać i pomoże

prawda

 

1 godzinę temu, Shock napisał:

Heh, szanuję swoje zdrowie psychiczne

i to jest kluczowe

 

1 godzinę temu, Shock napisał:

wszelakie poradniki to można pooglądać dla otuchy

tyz prowda

 

9 godzin temu, d9Jacek napisał:

Rafal,

luzu i tolerancji  dla Arka  jest tu bardzo duzo....natomiast sądzę ,że  nie ma przyzwolenia na  niewiedzę 

i to tyz prowda co juz raz napisałem

 

resume:.....i to o tę niewiedzę. idzie a nie o to czy On jest młody czy nie, bo na Forum jest paru młodych którzy wiedzą co piszą a nie piszą o tym czego nie wiedzą

proszę porównać  temat Pawła i Mariusza dot SiM-a 2B, bo to też poradnik a nawet podręcznik,  z tym co tworzy Arkadiusz

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shock napisał:

 

Po prostu prawdziwe i nie masz pojęcia udzielając się sporadycznie w wybranych tematach ile musi ogarnąć moderator w całokształcie forum

Nawet nie masz pojęcia ile w tematach Kocjana edytowałem, usunąłem, posprzątałem ciekawych dyskusji ...  w Twoich tematach też sporo...

Myślisz że brak zabierania głosu lub w ostateczności to tumiwisizm ?  Heh, szanuję swoje zdrowie psychiczne i czas i nie czytam forum od A do Z poza tym nie jestem jedynym modem...kija od miotły też nikt nie wsadził mi w d... by być szytwniakiem jak co niektórzy.

 

Jeśli nie dajesz rady jako moderator, to może odpuść.

Nie chodzi mi o brak zabierania głosu, a reakcję na merytoryczne bzdury lub nieścisłości  (wiem, moderator nie zajmuje się aspektami merytorycznymi).

Kto zatem ma reagować na bzdury na tym Forum? 

 

Godzinę temu, Shock napisał:

  Piszesz że latasz słabo - możesz polecić jakiś profi poradnik do nauki bo pewnie skorzystasz ?

 

Obecnie latam słabo, gdyż wróciłem do latania po ponad 20 latach przerwy.

W trakcie szkoły średniej i studiów latałem bardzo dobrze i to przy użyciu aparatury nieproporcjonalnej. 

 

1 godzinę temu, Shock napisał:

 

Chciałbym porównać profi poradniki z tym ułomnym poradnikiem Kocjana...

Dla mnie najlepszym poradnikiem jest ogromne pole/przestrzeń do nauki latania/lądowania/akrobacji albo kolega który  potrafi latać i pomoże ... Filmiki z YT i wszelakie poradniki to można pooglądać dla otuchy bo dla początkującego są one jak dla głuchego koncert Vivaldiego...

 

No i dotknąłeś sedna tematu.

Nie ma takiego poradnika i moim zdaniem nikt pewnie takiego nie stworzy, a dlaczego? Ano, gdyż początkujący piloci RC:

  1. są w różnym wieku, a przez to
  2. mają różne ograniczenia własne;
  3. różne podstawy teoretyczne z mechaniki lotu;
  4. różne modele, którymi latają (czego kolega Arek pojąć nie może)

Dla mnie PORADNIK, o ile nie jest ukierunkowany a tak jak tu ogólny, to coś, co powinno  zawierać jak najwięcej informacji i to rzetelnych informacji, powinno być uzupełniane i korygowane jeśli potrzeba.

Popatrz na poradniki Patryka.

 

Nie czepiałbym się i penie nikt inny, gdyby to były poradniki ukierunkowane na latanie piankowym spitem, piankowym F4, i piankowym Funcubem.

 

Jeśli Ty jako moderator masz w doopie brak rzetelności w sprawach merytorycznych (bo to nie Twoja rola - no tak trzeba mieć wiedzę), to kto?

Czy wszyscy mają przemilczeć bzdury? Dlaczego? Czy dlatego, że MOD Rafał lubi Arka, a inny MOD lubi kogoś innego?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Shock napisał:

Ja pierd... wróciłem z 2 tygodniowej wakacyjnej włóczęgi i widzę że temat rozwija się w najlepsze a w zasadzie w nicość...

Arek wg mnie jest fenomenem - jego każdy temat jest na topie, ma w cholerę stron i wyświetleń -idę o zakład że nie jeden tak by chciał mieć ze swoimi tematami, bo ja na pewno.

Nie mogę zrozumieć że grupa kilku osób usilnie stara się "zniszczyć" Kocjana lub ma misję naprowadzenia go na właściwe tory.

Ja już dawno olałem dyskusje w jego tematach, ma chłop swoje wizje i robi to co lubi to niech robi - mądry wyciągnie sam wnioski a początkujący i tak zapłaci frycowe niezależnie do tego jaki by poradnik nie przestudiował .

Tak naprawdę Arek nie wadzi nikomu, kultury ma więcej jak garstka nas kilku a jednak to boli "starych wyjadaczy" że jedno słowo -poradnik - zmieni wszystko i już będzie ok . Rozbawił mnie Piotr pytając czy wie co to nitrocelon ,japonka ,szyfon, druty itp itd

Po cholerę Kocjan ma to wiedzieć i co to ma wspólnego z tematem ? Ja od dziecka tym się bawiłem i od lat już nie kleję modeli i się cieszę !! że nie muszę nic wycinać ,lakierować, napinać itp. Zostawmy to "starym" modelarzom i idźmy z duchem czasu... Niech Kocjan lata tak jak większość obecnych "modelarzy, robi te swoje filmiki a nie ślęczy w piwnicy i lepi coś przez pół sezonu...

Wolę dobrego latacza niż "prawdziwego modelarza" który kaleczy lot modelem bo mało lata ale za to wie co to nitrocelon...

Panowie więcej luzu, tolerancji...  Ja wiem że modne są loże szyderców ale powoli zaczyna być to nawet nie nudne a irytujące.

 

 

No Rafał , tymi słowami to mi pojechałeś po ja..ch. cytat " Ja od dziecka tym się bawiłem i od lat już nie kleję modeli i się cieszę !! że nie muszę nic wycinać ,lakierować, napinać itp. Zostawmy to "starym" modelarzom i idźmy z duchem czasu... Niech Kocjan lata tak jak większość obecnyc ".

Słyszałeś kiedyś o pracowniach modelarskich , które istnieją przy domach kultury.

Jak myślisz , my instruktorzy uczymy dzieciaki tylko podając adres sklepu gdzie można kupić gotowca , czy mamy inne zadanie.

Właśnie ludzie z Twoim tokiem rozumowania wychowuje dzieciaki na niemoty.

Właśnie modelarstwo jest jedną z dziedzin , która rozwija kreatywność , zdolności manualne , sposób logicznego myślenia , wiedzy o obróbce materiałów itp. , po prostu fałduje nasze mózgi. Ja jako instruktor sekcji modelarskiej poczułem się jak byś splunął mi w twarz. To oznacza , że moja praca i czas to o kant dupy rozbić.

Tym bardziej boli , że to słowa moderatora.

Pozdrawiam.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jarek_aviatik napisał:

Czy wszyscy mają przemilczeć bzdury? Dlaczego? Czy dlatego, że MOD Rafał lubi Arka, a inny MOD lubi kogoś innego?

 

Nie wiem czy zauważyłeś ale nie bronię Arka, oczywiście starałem się go momentami popierać przed atakami niektórych ale też i edytowałem jego posty prosząc by dał już spokój. Tak naprawdę nie stoję po żadnej stronie barykady ale widzę że jeśli Arek choćby źle zrobi przecinek to już jest frontalny atak na niego, czepialstwo o byle słówko, wytykanie że nie wie co to prawdziwe modelarstwo itp itd . On ma rzeszę nazwijmy to fanów na forum którzy nawet nie próbują nic pisać bo się boją krytyki że coś im się podoba w jego filmach .

Ja jego twórczość traktuję z lekkim przymrużeniem oka, z faktem że jego komentarze to żadna wyrocznia -ot lekki film z nudnym lektorem ale coś tam można odnieść do własnych doświadczeń. .Doceniam fakt że chce mu się to robić, montować bo mało komu się chce to robić a skoro nie ma idealnego poradnika to być może można z tego wyłuskać coś na plus.  I tyle. I nie mam gula u szyi że nazwał to poradnikiem czy jakkolwiek inaczej . Jego twórczość  nie jest przewidziana do wykładów, nie stanowi wyznacznika, wzorca -taki sobie wykład wiedzy dla nieprofesjonalistów .

Ale wiem na 100% że w realu, na lotnisku, wobec "mądrych teoretyków" okazał by się o wiele lepszym lataczem niż dywagującym teoretykiem.

 

I jeszcze jedno Jarku -co mam w dupie, czy nie daję rady jako mod i kogo lubię to tylko i wyłącznie moja prywatna sprawa .

Zapamiętaj.

 

29 minut temu, Cybuch napisał:

Słyszałeś kiedyś o pracowniach modelarskich , które istnieją przy domach kultury.

Tak, nawet sobie wyobraź że w Kętach współprowadziłem ok. 2 lata przy domu kultury pracownię z już niestety zmarłym instruktorem.

A w Oświęcimiu byłem 3 lata "kierownikiem" modelarni przy Salezjanach

I w całym poście masz rację o całym wychowaniu o wynikających z tego korzyściach dla dzieciaków .

Tylko to obecnie mocno zanika i to temat na dłuższą dyskusję . A że moje słowa fajnie Ci siadły do okazji by mi wytknąć fakt że tego nie popieram to już inna kwestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.