Skocz do zawartości

F-16 JePe po mojemu


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

....

Bo skala to się nadaje tylko do wymiarów długości, pole jest już w kwadracie a objętość w sześcianie. Gdyby tak podzielić wszystko liniowo to by model musiałby ważyć 168kg :)

 

Tu jest to dobrze wytlumaczone.

 

 

Scale_effect.pdf

 

Masa zmienia sie z ~3-potega skali czyli masa Twojego modelu bylaby 12-19kg.  Ciag musilaby byc troche wiekszy  ;)  :lol: .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest to dobrze wytlumaczone.

 

 

attachicon.gifScale_effect.pdf

 

Masa zmienia sie z ~3-potega skali czyli masa Twojego modelu bylaby 12-19kg.  Ciag musilaby byc troche wiekszy  ;)  :lol: .

 

Podobieństwo dynamiczne  :D

 

Ja do projektowania makiet używam takich uproszczonych wzorów:

Vm = Vs * ((m*Ss) / (M*Sm))0,5

 

Vm - prędkość modelu;

Vs - prędkość rzeczywistego samolotu;

m - masa modelu;

M - masa rzeczywistego samolotu;

Sm - powierzchnia nośna modelu (powierzchnia skrzydła);

Ss - powierzchnia nośna rzeczywistego samolotu (powierzchnia skrzydła);

 

Mając dane jednostkowego obciążenia powierzchni, powyższy wzór można przedstawić następująco:

 

Vm = Vs * (Pm / Ps)0,5

 

Pm = m / Sm - jednostkowe obciążenie powierzchni nośnej modelu;

Ps = M / Ss - jednostkowe obciążenie powierzchni nośnej rzeczywistego samolotu;

 

 

I dość dobrze mi się sprawdza.

W makietach często jest problem z masą, ktoś kto robi dużo szczegółów ma zawsze większą masę  modelu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Tak mam skonfigurowany setup wychyleń. Szkoda, że forum ciągle zepsute i miniaturek nie widać.

https://youtu.be/TjV-4B4yaC8


I ciekawostka, ile bierze prądu w locie

Może komuś się przyda jakby był ciekaw ile potrzebuje EDF 70mm FMS na 4 S do latania.

https://youtu.be/M0zKokUZcgw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi, poprawiłem tytuł.

Trochę wiało ale i trochę tak specjalnie latałem aby wykres w loggerze był ciekawy.

Na wykresie wartości prądu i przepustnicy

 

Po wymianie EDF na  FMS jestem bardzo zadowolony z modelu. Lata za ręką, start bezproblemowy, wychylenia sterów ok.  

Do poprawy jedynie mocowanie rakiet i stabilizatorów pod kadłubem

post-7718-0-62832800-1560180561_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mix jest u mnie normalny w moich edfach. Z mixem przy lotach high alfa mam lepszą kontrolę. Wychylenia na początek ustawiam na max i na oko.Potem po pierwszych lotach koryguję doświadczalnie. A że f16 lata dość wolno to wychylenia są , o wiele większe niż proponuje jepe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Robert, proszę Cię... Ja naprawde sie czerwienie... Ale bardzo mi milo i przyjemnie, że wywarlem dobre wrażenie:-) Zszokowales mnie, że skojarzyles moją skromną osobę... Mnie tez bardzo milo Cię poznać :-)

I jako członek TDT chcialbym serdecznie podziękować, za udekorowanie naszego stoiska Twoim fantastycznym modelem, oraz czas poświęcony na rozmowę i zabawianie naszych gości. W imieniu F-16 Tiger Demo Team bardzo Ci serdecznie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 22.09.2019 o 21:13, robertus napisał:

Dobra, dobra to Ty się sobie czerwień do woli ;) a ja pokarzę tym którzy nie kojarzą Twoich modeli o czym mówię.

 

8ab229fc18353847.jpg

 

327d176891c6856d.jpg

 

47b57efe3f396aee.jpg

 

Ode mnie - SZACUN.

 

 

Piękny model, widać dbałość o szczegóły, 

mogę prosić o informacje na jego temat np. materiał, napęd, plany itd, jeśli nie tu na PW. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jetfan napisał:

Piękny model, widać dbałość o szczegóły, 

mogę prosić o informacje na jego temat np. materiał, napęd, plany itd, jeśli nie tu na PW. 

Z tego co wiem to robiony bez konkretnych planów. Wątek jest na naszym forum, ale nie wiem jak go teraz odszukać, to było gdzieś 10 lat temu

chyba to ten 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.