Skocz do zawartości

Koronawirus


Paweł Prauss

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet pasażerskie maja spore ładownie i  do większości dużych  samolotów  pasażerskich  są procedury mocowania i  przewozu ładunków także w przedziałach pasażerskich

Wspomniałem o tym, tak to wygląda

https://www.forbes.com/sites/cathybuyck/2020/03/26/airlines-spot-revenue-opportunity-and-use-their-passenger-aircraft-to-ship-urgent-cargo/

https://www.stattimes.com/news/boeing-issues-guidelines-on-passenger-airplane-carriage-of-cargo-air-cargo/

Boeing has some of the most advanced and fuel efficient passenger aircraft that include the 777 (Boeing also produces a freighter version) and 787. These ‘passenger freighters’ can carry between 30 to 42 tonnes of cargo in the lower deck. However, when these planes are permitted to carry cargo also in the passenger cabin the total weight of the cargo carried is even more.

 

 

Wiem skąd się wzięło, że Mrija jest w stanie zmieścić 10 dreamlinerów. Lower deck w 787-9 mieści kontenery na łączną objętość ok 172,5 m3, ładownia Mriji ma ok  1210m3.

Tak dokładniej to 7

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/dreamliner-ze-sprzetem-medycznym-od-dominiki-kulczyk-dotarl-do-polski-8361.html?fbclid=IwAR0Zp9Sp_sU1tlm3UX9G4D8bKvEsFP1sSoqzS8RiUd5sfuRrYdvBgQBWNF4

Co ciekawe robi to LOT Cargo. I co ciekawe państwo finansuje przelot jako pomoc charytatywną.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, robertus napisał:

Co ciekawe robi to LOT Cargo. I co ciekawe podwójnie państwo finansuje przelot jako pomoc charytatywną.

 

 

                          A   np. WOŚP musi sama finansować transport.    Są lepsi i gorsi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latacz napisał:

 

 

                          A   np. WOŚP musi sama finansować transport.    Są lepsi i gorsi. 

 

 

sama? WOŚP ma kasę z naszych darowizn, więc to my finansujemy (ci, którzy dali na WOŚP).

Jeżeli LOT CARGO finansuje prezes rady ministrów to z naszych podatków, czyli też z naszej kasy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

WOŚP ma kasę z naszych darowizn, więc to my finansujemy (ci, którzy dali na WOŚP).

Jeżeli LOT CARGO finansuje prezes rady ministrów to z naszych podatków, czyli też z naszej kasy.

To jednak opłaca się zatrudniać narodowego?

 

P.S.

https://panoptykon.org/pandemia-lokalizacja

(https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-premier-prosi-telekomy-o-lokalizacje-osob-na-kwarantannie/zzzm9rq)

No comments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwszy raz ubrałem kupioną w aptece za 4 zł maseczkę. Taką papierową, wyglądającą jak chirurgiczna. Tragedia. Założona tak, żeby w miarę porządnie zakrywała nos i nie spadała, częściowo przysłania możliwość widzenia w dół, pod nogi. Do tego zupełnie nie dolega do twarzy i wcale nie "pracuje" przy oddychaniu, nawet po skróceniu gumek. Zupełnie nie chroni przed wdychaniem ewentualnych patogenów. Jedyne co to przynajmniej częściowo chroni innych przed "pluciem", o co zresztą podobno chodzi.

Mając porównanie do masek przeciwpyłowych to stwierdzam, że są one w porównaniu do tej z apteki wręcz rewelacyjne zarówno pod względem komfortu noszenia jak i skuteczności. Dobrze, że mi parę sztuk jeszcze zostało z czasów przed koronawirusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dariuszj napisał:

Dziś pierwszy raz ubrałem kupioną w aptece za 4 zł maseczkę. Taką papierową, wyglądającą jak chirurgiczna. Tragedia. Założona tak, żeby w miarę porządnie zakrywała nos i nie spadała, częściowo przysłania możliwość widzenia w dół, pod nogi. Do tego zupełnie nie dolega do twarzy i wcale nie "pracuje" przy oddychaniu, nawet po skróceniu gumek. Zupełnie nie chroni przed wdychaniem ewentualnych patogenów. Jedyne co to przynajmniej częściowo chroni innych przed "pluciem", o co zresztą podobno chodzi.

Mając porównanie do masek przeciwpyłowych to stwierdzam, że są one w porównaniu do tej z apteki wręcz rewelacyjne zarówno pod względem komfortu noszenia jak i skuteczności. Dobrze, że mi parę sztuk jeszcze zostało z czasów przed koronawirusem.

 

 

 

ponieważ zadaniem taniej maseczki jest ochrona przed mandatem ?

 

OK, chroni też trochę przed niezamierzonym pluciem na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa ma się następująco.

Ponieważ nie jesteście w stanie się opanować a było już po prośbie więc teraz będzie po groźbie.

 

Każdy następny post, ale to każdy, który będzie polityczny, który będzie niósł w sobie jakąkolwiek zawoalowaną treść polityczną , będą jakiekolwiek podteksty polityczne, włącznie z żarcikami, zdjęciami zahaczającymi o politykę itp. będzie kasowany. Do tego każdy autor tego posta dostanie urlop na 1 tydzień. Jeśli po tym urlopie znów napisze tekst polityczny to dostanie urlop na 1 miesiąc. Jeśli i to nie pomoże to kolejny będzie już roczny urlop od pisania na forum.

Dokładnie ta sama zasada tyczy się treści religijnych.

 

Ta zasada wchodzi w życie natychmiast, więc piszących bardzo proszę o szczególną uwagę na to co piszą. Nie będę zawiadamiał czy negocjował z autorem posta, czy było to, czy nie był to tekst polityczny tylko natychmiast zostanie mu udzielony urlop.

 

PS

Jeśli moderatorzy pominęli i nie skasowali jakichś postów politycznych w tym czy i w innym wątku to nie znaczy, że optują za jakąś konkretną opcją polityczną i ją promują, to wynika tylko z tego, jak już nie raz było pisane, że moderatorzy nie czytają jak książkę całego forum i po prostu przeoczyli. Jest opcja zgłaszania więc jeśli ktoś uważa, że to jest polityka to wystarczy to zgłosić a moderatorzy na pewno natychmiast skasują ten post.

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, robertus napisał:

Temat powinien być zablokowany albo zaorany bo nie da się poruszać tematu wirusa nie zachaczając o gospodarkę czy politykę. To są wszystko choroby współistniejace i wszystkich to dotyczy pośrednio lub bezpośrednio.

zahaczając

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zamykać tematu ponieważ jest to ważny (tak myślę) temat w obecnej sytuacji. 

 

Robert uwierz mi, że można pisać o COVID-19 nie wchodząc na tematy polityczne. 

Pisząc, że system się nie sprawdza, że będzie kryzys wywołany COVID-19 to nie są tematy polityczne, ale to, że PO zaniedbało służbę zdrowia a PiS olał lekarzy jak protestowali a teraz ich zamyka w szpitalach to już są jak najbardziej tematy polityczne i własnie takie będą prześladowane i ich autorzy:);)

 

Wystarczy sobie przestawić w głowie to i owo i będzie OK.

Zamiast cieszyć się, że przyleciało "Marzenie" do nas ze sprzętem i być może choć trochę to wspomoże ratowników i lekarzy w szpitalach, to od razu wszedł temat a ile to nas kosztowało. A w piz..u ile, najważniejsze, że jak ten czy inny trafi do szpitala to lekarz będzie miał środki do tego żeby mu pomóc. W czasach "wojennych" nikt nie patrzy za ile tylko jak pomóc. Co będzie potem to zobaczymy, nikt nie zna przyszłości, jedni mówią katastrofa inni że szybko się odbijemy. 

 

Chcecie wyrazić swoje poglądy polityczne, ależ proszę bardzo, za chwilę wszyscy będą mogli to uczynić i tam dajcie upust swojej frustracji lub zachwytowi do obecnej sytuacji. Tu na forum nikogo to nie obchodzi jakie macie poglądy na ten temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Konrad_P napisał:

Nie chcę zamykać tematu ponieważ jest to ważny (tak myślę) temat w obecnej sytuacji. 

 

Robert uwierz mi, że można pisać o COVID-19 nie wchodząc na tematy polityczne. 

Pisząc, że system się nie sprawdza, że będzie kryzys wywołany COVID-19 to nie są tematy polityczne, ale to, że PO zaniedbało służbę zdrowia a PiS olał lekarzy jak protestowali a teraz ich zamyka w szpitalach to już są jak najbardziej tematy polityczne i własnie takie będą prześladowane i ich autorzy:);)

 

Wystarczy sobie przestawić w głowie to i owo i będzie OK.

Zamiast cieszyć się, że przyleciało "Marzenie" do nas ze sprzętem i być może choć trochę to wspomoże ratowników i lekarzy w szpitalach, to od razu wszedł temat a ile to nas kosztowało. A w piz..u ile, najważniejsze, że jak ten czy inny trafi do szpitala to lekarz będzie miał środki do tego żeby mu pomóc. W czasach "wojennych" nikt nie patrzy za ile tylko jak pomóc. Co będzie potem to zobaczymy, nikt nie zna przyszłości, jedni mówią katastrofa inni że szybko się odbijemy. 

 

Chcecie wyrazić swoje poglądy polityczne, ależ proszę bardzo, za chwilę wszyscy będą mogli to uczynić i tam dajcie upust swojej frustracji lub zachwytowi do obecnej sytuacji. Tu na forum nikogo to nie obchodzi jakie macie poglądy na ten temat.

 

 

generalnie masz  rację....dobrze ,że Mrija przyleciała

dobrze że sa takie osoby jak Maxii

dobrze że robi się cieplej

dobrze ,że będzie odmrażana gospodarka bo to koniecznośc

 

bardzo zle ,że nie nie jest stosowana zasada " primum non nocere" i tego dotyczyły moje ostatnie posty a które  to,  znajdziesz bez problemu

bardzo zle , bo "zły ten ptak który własne gniazdo kala"...to takie staropolskie przysłowie  bez podtekstów politycznych

 

"i to by było  na tyle" , jak mawiał prof J.T.Stanisławski.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.