Skocz do zawartości

F4U Corsair 1/6 by Brian Taylor


Bartek Piękoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Corsair wraca na warsztat! Po wielu księżycach wziąłem się za budowę modelu.  O ile o niczym nie zapomniałem to kadłub i stateczniki są gotowe. Zostało dokończyć skrzydło i najwięcej zabawy z lotkami i klapami. W palnie pokryc całość szmatką na ezekote. Nawet udało się zrobić z tkaniny węglowej drzwi podwozia ogonowego, pozostaje to uruchomić. Wybór silnika idealnie się sprawdził, dle55ra, końcówki tłumika delikatnie wystają poza obrys kadluba😊

Stanę na głowie ale w tym roku leci 😎

IMG_20220708_205335.jpg

IMG_20220711_171736.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jaką opcję wybrałeś tego podwozia głównego? 

https://www.electron-retracts.com/product/er-40evo-set-a/

 

Zakupiłem pany Corsaira od Ziroli i przeskalowałem je do rozpiętości 1800mm, teraz szukam podwozia które by tam pasowało, boje się że to od piankowego FMS 1700mm będzie za słabe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pokrywałem co prawda dużych powierzchni, ale przy mniejszych, czy też modelu o rozpiętości circa 1m krytego cienką balsą, czy też nawet delikatnych elementach (stożek silnika z kilku kawałków cienkiej balsy w PZL-ce 1,5m) nie stwierdziłem tendencji do odkształcania przy używaniu ezekote. Jest na YT szybka relacja z budowy Zero z planów Zirollego, gdzie autor używał właśnie ezekote przy pokrywaniu całego modelu. Według mnie ezekote jest świetny do cienkiej materii szklanej, przy grubej już bym tego ustrojstwa nie polecał, ale oczywiście odrobina ostrożności przy używaniu nie zaszkodzi ;) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezekote nie jest takie straszne... kilka modeli tym zrobiłem i nic się nie zdeformowało. Nic też nie impregnowałem lakierem wcześniej.

Nie rozcieńczam tego dodatkowo wodą i dobrze rozprowadzam pędzlem tak by zostało tego jak najmniej zwłaszcza przy pierwszej warstwie.

Poza tym ezekote posiada to czego nie ma np nitrocelon - nie śmierdzi. Można to nakładać w domu bez żadnej maski itp.

Buduję dokładnie ten sam model i myślę że 55 cm jest zbyt duży do tego modelu...Samolot jest mały rapem 2m i lekki. Ale spoko każdy buduje jak uważa.

Jeśli masz pytania o ezekote to pisz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.