Skocz do zawartości

Jaki motoszybowiec o dużej rozpiętości?


Ramzex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam dobrego motoszybowca. Rozpiętość mierzę powyżej 2-2.5 m .

 

Oczywiście miałem wcześniej kilka modeli, w tym szybowiec , jednak przesiadam się na coś większego.

 

Dysponuje kwotą 400 zł i chęciami ;)

 

Proszę Was o podpowiedzi,plany,relacje z budowy,fotki.

 

Oby bez laminatu, bo tej techniki nie ogarniam.

 

Z góry dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Może spróbuj znaleźć gdzieś z drugiej ręki używane skrzydło a kadłub i resztę zrobisz sam lub odwrotnie ? Ja ostatnio tak zrobiłem skrzydło u jednego a.kadłub u drugiego kupiłem. Będę szykował w ten sposób szybowiec 2.7 m. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4 stówy 2 metry to dobry trudno będzie -nawet pustą "skorupę"  -czy te 4 00 to sam model czy z wyposażeniem ?

 

pewnie w obu przypadkach szukałbym używanego "fornirowca"  Art Hobby lub Blejzyka.  A jaki konkretnie to zależy jak chcesz latać  ? termika ? akrobacja?   wożenie się po niebie z częstym podpieraniem silnikiem jak niby samolot ? chcesz sam budować -czy składać /wyposażać już wstępnie zbudowany ?

Jakie modele miałeś wcześniej (na ile dobrze już latasz ? )

 

 i czy ta kasa to na  model wyposażony z serwami i silnikiem (cienko bym to widział -raczej nic dobrego z wyposażeniem nie kupisz w tej cenie)

-czy pusty model a wyposażenie już masz (lub przeznaczasz dodatkową kasę  )    ?      -i... model jest tak dobry jak jego najsłabszy element...    2 czy 2,5m to nie jest duża rozpiętość -a 400zł to nie są "dobre" modele -ale można jakiś rozsądny kompromis.

a 2m to bardzo fajna (często optymalna) rozpiętość. napisz więcej czego oczekujesz od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzex polecam motoszybowca: Phoenix 2600 mm z Volantex'a, rozpiętość troszkę większa niż podałeś, ale myślę że będziesz z niego zadowolony. Model ma bardzo wytrzymały kadłub z tworzywa sztucznego (skorupowy - plastik jakiś), skrzydła piankowe z metalowymi dźwigarami, ma klapy. Dodatkowo istnieje możliwość wymontowania centropłata a tym samym ograniczenia rozpiętości do 1,6 metra. Modelem przyjemnie się lata, naprawdę godny uwagi.
 

Mam jeszcze Fox'a  FMS o rozpiętości 2300 mm, również bardzo fajny model, pianka o dobrych właściwościach lotnych - lekka więc stokowa akrobacji nie chce kręcić. Ale za to świetnie lata na termice. (Ja dodałem ciężarki pod skrzydłami - więc poprawiłem sytuację odnośnie akrobacji)

Pozdrawiam

20190324_142341.thumb.jpg.3458e2412235684d99fa893027d48415.jpg20190324_142237.thumb.jpg.537b882fd265c167d168a54884b78a11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2012 o 20:18, Ramzex napisał:

Witam. Szukam dobrego motoszybowca. Rozpiętość mierzę powyżej 2-2.5 m .

 

Oczywiście miałem wcześniej kilka modeli, w tym szybowiec , jednak przesiadam się na coś większego.

 

Dysponuje kwotą 400 zł i chęciami ;)

 

Proszę Was o podpowiedzi,plany,relacje z budowy,fotki.

 

Oby bez laminatu, bo tej techniki nie ogarniam.

 

Z góry dzięki!!!

 

 

Teraz, bupir napisał:

Witam. Szukam dobrego motoszybowca. Rozpiętość mierzę powyżej 2-2.5 m .

Kosztowo plan bardzo ambitny.Niedawno zakończyłem budowę  konstrukcyjnego motoszybowca,model taki typowy do rekreacji,bujania się po niebie bez żadnych ambicji odnośnie akrobacji,lotów w termice itp.Startowałem od zera tzn. zakup wycinanki,nateriałów pomocniczych,napędu,serw itd.Koszt całkowity to gdzieś około 1200 zł.Jest jednak możliwość zmieszczenia się w założonym budżecie.Niedawno  na giełdzie była oferta sprzedaży kpl. motoszybowca Gamma Pelikana w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr fajnie jakbyś dopisał czy interesuje Cię pianka czy tartak. Wersja ARC (do dokończenia) czy ARF (gotowy do lotu po założeniu całej elektroniki) czy RTF (gotowy do lotu).

Jeżeli dysponujesz 4szt. wolnych serw, regulatorem, silnikiem i pakietami akumulatorów to lepszej oferty chyba nie znajdziesz

https://modelemax.pl/pl/szybowce/14130-mpx-szyb--el--solius-2160mm--214264.html

Jeżeli nie masz wyposażenia to 400zł... Powodzenia na giełdach, aukcjach i second hand'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sbogdan1 napisał:

Panowie albo jestem ślepy albo nie dowidzę.
Ten kotlet ma 8 lat.?
A udział w wątku i aktywność że łohoho :)
Ostatnia jego wizyta 21 Luty 2016

Dobre.:D

Kolejny raz Boguś ma sokoli wzrok. 

A ja się kurde pytam jakim cudem ten post się wyświetlił teraz, no chyba że Mariusz wygrzebał do gdzieś z czeluści tego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.