Skocz do zawartości

Corsair 140cm, depron - mój pierwszy model :)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za gratulacje i ciepłe słowa.

 

Stefan, faktycznie mogłeś przyjechać :) Ja tez nie pomyślałem, żeby ogłosić brak zmiany planów mimo kontuzji Tomka. Jednak, co się odwlecze...

Serdecznie zapraszamy (z Tomkiem, bo on członek, jako i ja) do nas, do Piastowa. Jedna z okazji pewnie będzie niedługo, bo będzie otwarcie sezonu i impreza oraz możliwość polatania dla wszystkich przybyłych z tradycyjnym ogniskiem na zakończenie. A jak nie wtedy, to przy innej najbliższej okazji, jak Tomek się wykuruje :)

 

Co do oblotu, to dostałem żółtą kartkę, wszystkie połączenia skręcane zostały sprawdzone tuz przed dniem lotów poza JEDNYM - mocowaniem goleni. Sprawdzałem je kiedyś tam i wyszedłem z założenia, że skoro nic nie zmieniałem, to musi być o.k.  I ono puściło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, co do techniki lądowania - jak najbardziej.

Po prostu muszę wlatać się w nowe ustawienia. Zobacz na pełnej wersji filmu jak różna jest prędkość podejścia w pierwszym i trzecim lądowaniu, kiedy już poczułem, jak mogę zwolnić. Teraz tylko trymowanie "na ogon", zwiększenie kata natarcia i będzie na 3 punkty :)

 

Stefan, Tomek nam "wisi" oblot Wicherka :) , a ja dla Ciebie zrobię kolejny oblot Corsaira ;)

 

A tu film z efektami niestarannego przeglądu podwozia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

w domu będę dopiero po 20.00 i dopiero wtedy film porządnie obrobię. Teraz wrzucam krótką zajawkę

Lata dobrze, po starcie i do lądowania trzeba sporo trymować, przez lekko tylne wyważenie jest dość wrażliwy w locie nie tyle na sterowanie, co podmuchy wiatru.

Jednak ogólnie jest dobrze, lepiej niż myślałem. No i beczka wygląda normalnie, a nie jakby wywrócić stół do góry nogami ;)

 

Edit:

Pełna wersja z wszystkich dzisiejszych lotów

Bartku , pięknie i realistycznie lata twój model. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.