Skocz do zawartości

MIRAGE 2000 B


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, RAFALR30 napisał:

Jaką techniką są robione ramki owiewki kabiny:

- wycinana i przyklejana (na jaki klej) cienka blacha

 - wycinana i przyklejana np.: taśma aluminiowa

Ramki  wycinam  z samoprzylepnej   folii aluminiowej   kupionej   w markecie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Jestem pod wrażeniem w jakim tempie posuwa się praca i z jakim modelarskim kunsztem jest wykonywana. 

Kibicuję oczywiście dalej podglądając przy okazji różne "patenty" które próbuję zastosować w swoim modelu jak np. podział blach paskiem folii.

Pozdrawiam i zainspirowany też biorę się do roboty ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bojan napisał:

Jestem pod wrażeniem w jakim tempie posuwa się praca i z jakim modelarskim kunsztem jest wykonywana. 

Kibicuję oczywiście dalej podglądając przy okazji różne "patenty" które próbuję zastosować w swoim modelu jak np. podział blach paskiem folii.

Pozdrawiam i zainspirowany też biorę się do roboty ?

 

Dziękuję  , miło mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przyjemnie się ogląda ten wątek. W zasadzie to chwaliłbym każdy kolejny wpis Autora, ale by nie zaśmiecać to jedynie wciskam "lubię to" :) 

Z przyjemnością wprosiłbym się na oblot, jeżeli byłaby taka możliwość, proszę dać znać kiedy, a z przyjemnością przyjadę :)

No i w dwóch zdaniach same "przyjemności" mi wyszły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

 

Lucjan,

Czy mozesz opisac proces robienia linii podzialu blach?  Do czego sluza np te wieksze, niebieskie folie?

A

Proszę bardzo Andrzeju , oto  instrukcja:   Po rozrysowaniu   podziału blach i   oprofilowań  , wyklejam  je  różnej  szerokości  samoprzylepnymi   paskami z foli  pvc.( od 1 do  5 mm.)   Taśmą malarską  i  folią ( niebieską) osłaniam  powierzchnie które będą malowanie  w następnej kolejności.  Do malowania stosuję  samochodowy podkład akrylowy  2K H.S. , nakładając   PRZY UŻYCIU  MAŁEGO PISTOLETU DO MALOWANIA , od 5 do 7 cienkich warstw . Po lekkim wyschnięciu   , 2 do 3 godziny    zdejmuję ostrożnie maskowanie i usuwam delikatnie linie .Następnego  dnia po całkowitym  wysuszeniu  całą powierzchnie  szlifuję delikatnie na mokro papierem  800.  Ot i cała tajemnica . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucjan napisał:

Proszę bardzo Andrzeju , oto  instrukcja:   Po rozrysowaniu   podziału blach i   oprofilowań  , wyklejam  je  różnej  szerokości  samoprzylepnymi   paskami z foli  pvc.( od 1 do  5 mm.)   Taśmą malarską  i  folią ( niebieską) osłaniam  powierzchnie które będą malowanie  w następnej kolejności.  Do malowania stosuję  samochodowy podkład akrylowy  2K H.S. , nakładając   PRZY UŻYCIU  MAŁEGO PISTOLETU DO MALOWANIA , od 5 do 7 cienkich warstw . Po lekkim wyschnięciu   , 2 do 3 godziny    zdejmuję ostrożnie maskowanie i usuwam delikatnie linie .Następnego  dnia po całkowitym  wysuszeniu  całą powierzchnie  szlifuję delikatnie na mokro papierem  800.  Ot i cała tajemnica . ?

Lucjan,

Sorry, ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem.  Czy to znaczy, ze malujesz tasmy, ktore imituja linie poszycia a potem je zdejmujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andrzej Klos napisał:

Lucjan,

Sorry, ale nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem.  Czy to znaczy, ze malujesz tasmy, ktore imituja linie poszycia a potem je zdejmujesz?

 

Tak  Andrzeju. Po zdjęciu taśmy ( pozostaje rowek   o szerokości 1mm , który imituje line podziału blach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.