Skocz do zawartości

MIRAGE 2000 B


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 292
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

18 godzin temu, solainer napisał:

Wygląda zajebiaszczo. Mirage podobał mi się od zawsze ale mam lęki w stosunku do modeli bez ogona. Czekam aż się zobaczmy na lotnisku i będzie można go dotknąć. 

Zanim  zbudowałem pierwszą deltę  ,wiele lat temu , (była to napędzana śmigłem pchającym   ,silnik 6,5 cm, delta "Supersonik")

tez się bałem . Okazało się że latała stabilnie  i szybko  i bardzo wolno.  Od tej chwili  zacząłem  marzyć  o  odrzutowcach. Jednym z wielu  jetów był RAFALE ,  przepięknie  latał .

 

IMG_8244.JPG.d9aefbba9c553f69f8d3d953bdd3a2c3.JPGIMG_8252.JPG.c00f4b6997a5f2138a7f3cd7e87c61ab.JPGIMG_8674.thumb.JPG.4461dd4ff8c363d4cf0bbc6a45fe1a6f.JPGIMG_8699.thumb.JPG.0ae711ac7f5c0b738755ac657fd0d247.JPG

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lucjan napisał:

  Pierwsza   przymiarka   podwozia,  i od razu  trafiłem w prawidłowy kąt  natarcia skrzydeł.

 

IMG_0455.thumb.JPG.f5cc99bfc802e8a95eaf45b3ac34aa39.JPG

Taaa, bo masz cienkie "laczki" z przodu. Jak założysz normalne opony, to zmieni ci się kąt.?

Ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2022 o 20:43, Lucjan napisał:

Nareszcie !    Pierwsza   przymiarka   podwozia,  i od razu  trafiłem w prawidłowy kąt  natarcia skrzydeł.

Podejrzewam Lucjanie ,że z tym kątem będziesz jeszcze eksperymentował podczas pierwszych startów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kesto napisał:

Lucjan, przyklejasz te blaszki na jakiś konkretny klej?

To żywica, czy jednoskładnikowy np. UHU-POR?

Może to nie blaszka tylko folia samoprzylepna?

 

 

Krzysku !   Używam  folii  aluminiowej o grubości  0,1 m.m.   ,a do klejenia  stosuję klej "żywy" czyli  taki jaki jest  na foliach samoprzylepnych .  Elementy   wycinam , smaruję klejem i po wyschnięciu   kleju  przyklejam  na  modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.